Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro komfort eko 15 kw


ziomek266

Rekomendowane odpowiedzi

Dmuchnij ustami w turbinke przy wylaczonej dmuchawie. Powinna sie obracac w ta sama strone gdy chodzi dmuchawa. Jesli tak nie jest to oznacza ze powietrze wylatuje tamtedy co powinno wchodzic. Dziwne???

 

W dniu 3.07.2018 o 19:27, dormario napisał:

 

Niektorzy przekręcali cała turbinke ale to działanie oceniam na równi obrzędem szamańskim celem uzdrowienia chorego. 

@dormario zdemontuj turbinke i dmuchnij w nia przy obu polozeniach. Zauwazysz i zrozumiesz roznice. Cala reszta w Twoim watku ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ziomek266 napisał:

Chyba znalazłem przyczynę tego komunikatu chwilowy brak obrotów. Odkrecilem obudowę sterownika i zauważyłem że majster nie podlaczyl hallatronu. Może to być tego przyczyna? 

Tak. Sam rozwiazales problem.

23 minuty temu, ziomek266 napisał:

A powiedzcie mi czy czujnik zewnętrzny zmienia coś w pracy kotła? Bo majster też go nie założył bo powiedział że nie potrzebny do niczego. 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ,

do niczego to ten Twój  majster...ze średniowiecza chyba :) ...A tak poważnie , kolego na początku z tym chwilowym brakiem obrotów też tak miałem , oczywiście wszystko podpięte tak jak ma być i ...nic . po telefonie do serwisu , kazano mi w menu serwisowym wyłączyć funkcję "Automatyczne testy dmuchawy" ...i tak zrobiłem i po problemie.

A co do czujnika temp zewnętrznej , to sobie go podłącz , umieść na zewnątrz budynku , tylko nie w miejscu nasłonecznionym i będziesz wiedział jaka jest temp. zewnętrzna . a druga ważna sprawa ten czujnik jest potrzebny jeści masz podłączony np. zawór 4 drogowy z siłownikiem , który steruje poprzez krzywą grzewczą temperaturą zasilania wody jaka idzie na grzejniki. Bardzo fajna sprawa. W zależności od temperatury na zewnątrz siłownik zaworu 4 d sam steruje , można powiedzieć temperaturą w pomieszczeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.