Skocz do zawartości
Juzef

Kolektory Weber w pionie. Cudów nie ma – czy tylko dlatego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja założyłem w tym tygodniu taki zestaw "Zestaw solarny kolektor słoneczny 3 x WEBER SOL ECO 2,0 z zasobnikiem 300 l", kąt 45 st, położenie praktycznie idealnie na południe i jestem naprawdę mile zaskoczony, szczególnie że mam już uzyski teraz, czujnik który idzie do pieca jest położony w górnej części wymiennika i ustawiony jest na 45 st (przy temp. niższej załączenie pompy CWU), w tym samym czasie w dolnej części zasobnika (tam gdzie jest wężownica od solarów) jest tylko 25-30 stopni, praktycznie od trzech dni solary dogrzewają wstępnie wodę lub zagrzewają całkowicie pod 2do 6h dziennie dziennie , temp. maks jaką osiągnęły to 71 stopni.. Dokładnie w tej chwili (godzina 12:12, piękne słoneczko) z solara idzie 66, a w dolnej części zasobnika mam już 51 stopni. Jak na razie jestem naprawdę zadowolony.

A gdyby ktoś chciał kupować stelaż na dach prosty to szkoda pieniędzy, za 250 zł (zamiast prawie 800) można kupić 5 sztang 4m w ocynku (profil c) i zrobić samemu w maks godzinkę.

Dodam, że jestem osobą prywatną i nie mam nic wspólnego z tą firmą, po prostu wyrażam swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dachu płaskim polecam taki montaż:

752781262_solarwidokzdachu.jpg.0a205895abc8739d58bc3e587ccdf919.jpg

Co prawda budowa takich ram i ich montaż na szpilkach podnosi koszty, ale podczas naprawy dach nie trzeba nic demontować.

Chce jeszcze zapytać o Webery, bo to co na zdjęciach ma już swoje lata i będę chciał to czymś zastąpić, a cena Weberów jest dość przystępna i mam kilka pytań:

- z jakich materiałów wykonane są absorbery, czy w całości z miedzi, czy tyko rury?

-  jakie jest ocieplenie, z grubości wnioskuje, że jakieś 2cm?

- w jaki sposób macie je połączone szeregowo, równolegle, czy może połączenie mieszane tzn spięte ze sobą górą i dołem w jeden szereg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi