Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pancerpol 10-15kw a ustawienie sterownika ręce opadaję


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Jest niestety niewiele ale jednak jest takie koksiki , ale mam jeszcze jedną modyfikację w planie a mianowicie na talerzu położę jakiś rant nie wiem na początek może z drutu zbrojeniowego np 16mm  bo wydaje się nie tyle że on niedopala a raczej zrzuca czasem niedopalone kawałeczki podczas podczas podawania , nie ma tego podczas normalnego palenia ale na cwu już tak  , nie ma tego dużo ale jednak szkoda paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samo CWU trzeba  zejść z mocą wypróbuj wesoła masz mniejsze zapopielenie  podobną moc i niższą cenę czyściejszy wymiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Witam ponownie i od razu melduję że firma elster przygotowuje mi nowy soft do sterownika pod mój kociołek i to gratis a to się chwali ale zanim to będzie to bawiłem się wszelakimi ustawieniami i mowa o trybie CWU . więc jak chodził w trybie ręcznym spalał niecałe 3kg/24h ekogrochu z Chwałowic ale jakimś cudem udało mi się z ustawieniami pod PID i teraz jadę od 2 dni w trybie automat , spala idealnie popiołu prawie sero i bardzo sypki zero niedopałów tylko ciekawe jak na szybcika obliczyć spalanie dobowe ?

skoro moc max to 18 sek podawania i 42 sek przerwy a wydajność czyli przesyp podajnika u mnie to 6.60kg/godz natomiast w PID chodzi na 2,5 sek podawanie i 74 sek przerwy , pewnie jakoś da się to policzyć ale zamotany jestem innymi sprawami .

jednym słowem ten palnik pancerpola 10-15kw nie jest taki zły tylko kwestia ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

 jak na szybcika obliczyć spalanie dobowe ?

Jeśli cały czas jest 2.5/74 to przy tym przesypie ok 2.8kg/doba.

Ale jeśli PID to pewnie się to zmienia zależnie od zapotrzebowania i jeśli ster nie pokazuje spalania dobowego to nie policzysz, trzeba spalić worek i podzielić przez dni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No sterownik nie pokazuje dobowego spalania na razie ale po aktualizacji już będzie pokazywał no i on faktycznie nie pali cały czas nie wiem czy to źle czy dobrze bo nie mam pojęcia ale po nabiciu temperatur kotła i bojlera się odstawia na czas 900 sekund i podawanie 2,5 sek . 

Zimą chyba nie będzie żadnego problemu wg tego co testowałem przez półtorej doby na full cały dom (podłogówka) łącznie z 2 kaloryferami które normalnie zimą muszę wyłączać bo sauna nawet przy -20 i spalał bardzo fajnie płomień żółty a myślę że chłopaki z elstera coś na pewno jeszcze poprawią , kusi mnie jeszcze zmiana zaworu 4 drogowego w mieszaczu podłogówki aby kocioł tym sterował a nie ja ręcznie bo on ma te opcje ten sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

Przyszedł sterownika nowym programem więc wiadome będzie za jakiś czas dopiero , ale mam pytanie o sadzę  czy grzanie na CWU powoduje że w kotle jest mnóstwo sadzy bardzo lotnej takiego puchu ? czy to raczej wina opału (Chwałowce) lub zbyt mało powietrza , samego popiołu tego ze spalania jest mało tylko tego lotnego sporo wszędzie nawet w ostatnim kanale pionowym , poradźcie co z tym robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to jestem już po drobnych przeróbkach palnika i totalnym przestawieniu parametrów i teraz spalam bez najmniejszego problemu zwykły miał z kop Piast oraz obecnie jadę na węglu potłuczonym na ekogroszek totalnie koksującym z kop Rydułtowy typ 34,4 i spalanie na drobny pył bez najmniejszego nawet spieku czy kalafiora nic tylko pył w niewielkiej ilości ale parametry totalnie lajtowe .

miało być  fabrycznie do palnika tej mocy 18 sek podawanie oraz 42 sek przerwy  i dobrze spala na dużej mocy

potem  12 sek podawanie 28 sekund przerwy odpowiadałoby mocy ograniczonej do 10kw i też dobrze spalał na średnich mocach

teraz jest 12 sek podawanie i 65 sek przerwy wentyl min 19% maxymalnie 26% i do koksującego węgla to są idealne parametry , sam popiół

a oto moje drobne przeróbki ,  nie mam zdjęć z dodatkowo powiększonych otworów między tacą a koronką  bo to zrobiłem później

 

CAM00540[1]

CAM00541[1]

CAM00542[1]

CAM00543[1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tu mam zdjęcie popiołu przed przróbkami palnika i ustawieniami oraz po

CAM00546.thumb.jpg.70a548de6c34b5beea45724d5a2b3caa.jpgCAM00545.thumb.jpg.c8511d9ef142525855239e144315be3f.jpg

 

a drugie zdjęcie przedstawia popiół po przeróbce palnika i zmianie parametrów głównie wydłużona przerwa w podawaniu o ponad 100 procent i zmniejszeniu nadmuchu .

zdjęcia mi się  pozamieniały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam. Odświeże temat. Palnik pancerpol 15kw ppsv. Problem z mega kopceniem. Nacinalem koronkę lecz efekt marny. W piecu mam wędzarnie, żadne ustawienia nie pomagają. Zmiana groszku również nic. Sterownik zmieniłem na skzp by mieć więcej opcji ale nic z tego…ma ktoś jakiś patent ? Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak drożne. Wczoraj czyściłem komin i czopuch nowy założony. Efekt żaden. Kopci i smoli ostro. Nie mam siły na ten palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko sprawdzałem. Rozbierałem piec kilka razy. Czyszczone cudowane itd… nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.