Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pancerpol 10-15kw a ustawienie sterownika ręce opadaję


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Mam kocioł czyli skorupa zębca 10kw a w nim ten nieszczęsny palnik pancerpol 10-15kw z cieniutką rurą podajnika czyli bardzo wolnym podawaniem a najlepsze to to że w sterowniku nie ma wyboru kotła tylko zębiec saturn 25kw lub inny i jak bym nie ustawił to albo zgaśnie albo pali tak że bojler 140 litrów nagrzewa 2 godziny wiec na 100% nie ma opcji aby to barachło zagrzało dom , opcja pierwsza sprzedać (komu) i kupić dolniaka lub to dziadowstwo jakoś ustawić , osiwieć można a kozy w nosie non stop czarne z zaglądanie na ten pseudopalnik , sterownik elster z pid ma sporo ustawień ale nic nie pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik sobie a palnik sobie .Ja bym zaczął od zmierzenia wydajności palnika z obecnym motoreduktorem . Zważyć , policzyć i będzie wiadomo czy wydoli w zimie . Jak on poszedł do badań z takim sterem to nie dziwota że nie wyszło . Swoją drogą drugi sterownik się przydaje jak do serwisu daleko , nawet taki najprostszy . Czasami prostota czyni cuda .

 Jak ma zapisane 25 kW to pewnie i dmucha jak dla takiej mocy tylko paliwka za mało na palniczku to co ma grzać jak on wietrzy kocioł . 

Przysłona na dmuchawę albo przepustnica za dmuchawa - doraźnie . 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dmuchawa jest bez przesłony wpa 117 jedynie co to zmniejszyć można obroty , ja mam ustawione na 36%

sterownik pójdzie do przeprogramowania bo pid jest skopany ale przecież powinno dać się jakoś to ustawić bo te palniki montowali w galmetach i innych kotłach tak samo jak sterowniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obroty to standard w zimie a na pid-zie to teraz nie pojedziesz bo za mały odbiór ciepła na samo CWU. Teraz to tylko dwustan ale coś mi się nie wydaje żeby ten zestaw był właściwie dobrany skoro takie ma objawy jak napisałeś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Najlepiej bym tak zrobił i wymienił ten palnik ale jaką mam gwarancję że ten inny będzie lepszy ? kolejna kasa , przecież ten palnik jest w kilku kotłach i ludzie palą , wczoraj jechałem na cały dom ale raz nabiera temp a po godzinie leci w dół a to kopczyk za duży a po godzinie się zapada . no i z komina kopci jak z mojego górniaka defro którego powoli mi żal że go sprzedałem .

mac65 zważenie ile on przesypie nic mi nie da bo w sterowniku nie ma opcji podawania na godzinę tylko czas podawania a ja nie wiem i nie mogę znaleźć ile ten najmniejszy pancerpol ma podawać , w tych standardowych palnikach wszystko wiadomo a tu nic , w sieci niczego nie ma na ten temat lub źle szukam . czas podawania w sumie nie wiadomo czy dawać na 15kw czy 10kw skoro palnik ma moc do 15kw a skorupa 10kw , ciężko mi to ogarnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy palnik da się poprawnie poprowadzić, warunek to odpowiednie narzędzia do tego w sterowniku... Kolega ma elstera na najmniejszym Galmecie i jest zadowolony, tam są jakieś tajne meni ale jak się pogada z programistą to wszystko wytłumaczy, przed Timelem chciałem kupić Elster pid dynamic i trochę z nimi gadałem.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie palą ale się męczą. W galmetach były stosowane też pancerpole te większe i one idą bezproblemowo. Na skzp-02 tego palnika też nie ogarnolem ciągle kopcił objawy te same co kolega pisze wymieniłem na Batorego i moje problemy się skończyły w kotle czysciutko żadnej sadzy temperatury osiąga szybko. Teraz tylko zaglądam czy jest paliwo w zbiorniku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No właśnie sterownik ma dużo opcji i wszystko da się tam zmienić tylko sęk w tym że w sumie nie wiadomo ile i czego trzeba palnikowi , zaraz zadzwonię do pancerpola niech oni doś doradzą bo to nietypowy podajnik i ślimak .

w koronce nawierciłem już dodatkowo 8 dziurek fi 6mm aby bardziej to napowietrzało ale efektów brak , a tak popatrzeć na ten palnik i mały batory to aż tak wielkich różnic nie widać aby do tego stopnia ich różniła praca chyba że to wina tego bardzo powolnego podawania bo rura podajnika ma chyba 10cm średnicy

rozmawiałem teraz z servisem pancerpola i on twierdzi że te palniki niczego nie ustępują innym tylko trzeba dobrze ustawić i na początek mam dać 18 sek podawania i 42 sekundy przerwy zmniejszyć powietrze i powietrzem dostrajać w razie potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zadzwonił do elstera i podpytał czy ich ster dobrze steruje tą dmuchawą, może sterowanie jest bardziej pod 80-tki a wkręcili Ci 34W co mieli pod ręką a ona ma inny "zakres procentowy".

Ale uczciwie mówiąc tu rozeznania nie mam wielkiego i może bzdury piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No fakt dmuchawa ma chyba na pewno 34W , wpa 117 , serwisant z pancerpola twierdzi że czas podawania przerwy ma być 18/42 a powietrza mało i ewentualnie zwiększać ale mało to ile ? tego mi nie mógł powiedzieć bo co wentylator to inny i dupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te otworki zrobiłes daj jakieś foty tego podajnika palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Po rozmowie z serwisantem pancerpola i ustawienie wg jego rad  18/42 i bingo , musiałem tylko zjechać z powietrzem z 36% na 24% i spalanie idealne żar żółty zero spieków popiół sypki , palę od samego rana na całą podłogówkę aby przy okazji wszystko odpowietrzyć .

dziurki wierciłem w koronce 8 szt w poziomie , teraz kocioł chodzi ale jak to wyciągnę do czyszczenia to pstryknę fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten temat bo to chyba o tym palniku i jego przeróbce przez * pieklorza *  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale od wczoraj rana do dziś wszystko jedzie , w domu prawie 30 stopni okna otwarte do mola baba się dre  ale czego nie robi się dla nauki hm . powiem szczerze jak by to chodziło zimą tak jak teraz to będzie gitara ,  moc jest bo wiem co znaczy zagrzać 12 kubików bufor w postaci podłogówki , nawet na poprzednim defro 20kw trzeba było dać mocy aby to rozgrzać potem to pikuś byle podtrzymać .

markus312 to jest ta koronka i te nacięcia co widzisz są od dołu nacinane ale ja w swoim nie nacinałem tylko z boku wierciłem dziurki na około miedzy tymi zgrubieniami  , fajnie się wierci w żeliwie

Nie znam budowy galmeta ale jak ludziskom wcisną towar tak jak mnie i radź sobie sam a nie każdy ma wrazidlate łapki aby rozkminić to i owo , podzwonić ,  kwestia ustawień lub te dziurki ale byle pali i nie kopci jak jeszcze kilka dni temu , w popielniku po dobie palenia będzie może z 1 kg popiołu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No fakt trochę lipa , bo np miał czy ekomiał jest o 200 tańszy , ale byle do wiosny opykać a potem się pomyśli być może wypuszczą jeszcze coś nowszego albo jakieś nowe dotacje wprowadzą i skoczymy na pompę ciepła kto wie .

ale nawet pieklorz na tym wątku o galmecie podał inne ustawienia , bo 20/32 ja je też sprawdzałem i lipa była ale być może przez tą dmuchawę co ja mam , u mnie sprawdza się 18/42 i powietrze ok 24% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam @Pieklorz pisze że palnik ma mały zakres modulacji a dodatkowo jak widać tu i tam potrafi dymić bez przeróbek.

To jak Zębiec chciał wyciągnąć na nim V klasę? :D 

Mały zakres modulacji palnika może też oznaczać że do PID-a może się nie nadawać - jeśli dobrze rozumiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

markus312 to jest ta koronka i te nacięcia co widzisz są od dołu nacinane ale ja w swoim nie nacinałem tylko z boku wierciłem dziurki na około miedzy tymi zgrubieniami  , fajnie się wierci w żeliwie

Z tymi otworami czy nacięciami chodzi o to żeby obniżyć żar w palniku wtedy nie kopci i dłużej trzyma żar w podtrzymaniu nie wygasa .Wydaje mi się że przy twoim małym zapotrzebowaniu  na energię ten palnik sobie poradzi ,może nie z miałem ale np z greenpalem ,ja bym mu sypnął wesołej dla testu bo piast czy retopal to bez problemów powinien spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Obecnie palę Chwałowickim ekogrochem ale na dniach popylam po pellet węglowy varmo jak również po ekogroch z Bobrka lub Piekar , Chwałowice u mnie po 800 luzem a kilka km dalej z bobrka po 760 idzie dostać .

a dziurki plus ustawienia całkowicie rozwiązały problem dymienia i wygaszania , winne było najbardziej mocne dmuchanie niby tylko 36% było ale dopiero na ok 22-24 zachowuje się to godnie .

A co do PID to jestem w kontakcie z elsterem i jak oni dostaną dokumentację od zębca to przygotują mi soft , tylko jak z sąsiadami rozmawiam to trzech mówi że na pid idzie im zasobnik na tydzień a w ręcznym to samo starcza na półtora tygodnia a kotły to jeden polspaw drugi sas a trzeci nie wiem nie dopytałem .  więc o tego pida chyba aż tak nie warto walczyć bo prawdopodobnie u mnie kocioł nawet zimą będzie więcej stał niż grzał mimo że maluch , obserwowałem to już na byłym defro gdzie na tylko samej podłogówce cały dom kocioł nie był w stanie się palić i wygasał , musiałem zawsze jakiś kaloryfer grzać lub okno na kipę dawać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Chwałowice się palą dobrze to z  innymi nie będzie problemu  tylko jeszcze lepiej ,Chwałowice własnie dymią a jeszcze gorzej wychodzą Jankowice bo bardziej koksują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.