Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

tomszar

Junkers Proszę o pomoc - instalacja pieca Junkers Cdrapur Smart ZSB 14-5C

Rekomendowane odpowiedzi

I tak jak dla mnie to troszkę jaśniej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak dla mnie to troszkę jaśniej proszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu jaśniej - masz po prostu gza małe grzejniki aby grzać całą zimę kotłem kondensacyjnym z temp wody do 55C - wtedy  są oszczędności na grzaniu.

Jak będziesz grzał tymi grzejnikami co masz obecnie  trzeba będzie podnieść temp wody w instalacji ponad 55C a to zwiększa dość mocno zużycie gazu.

Czyli tak i tak trzeba zapłacić - albo  za większe o 1/3 grzejniki albo za zużyty w większej ilości gaz  i co tu więcej rozumieć.

Dziwię się dlaczego od razu nie zrobiłeś instalacji pod kocioł gazowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytańko jak obliczyłeś wartość 4860W

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem ci już, bodaj na 1 stronie - z katalogu grzejników dla danego rozmiaru grzejnika.

Koniec tych nauk - ja ci piszę, tłumaczę a ty nadal nic.

Szkoda mojego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co się od razu złościsz piszesz cytuję" Dla temp zasilania 55C będzie to za mało o ok  1/3 - 4860W czyli kocioł pracując na temp kondensacji nie ogrzeje domu przy temp poniżej -8C." I skąd mam wiedzieć jak tą wartość obliczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem o tym 2 lub 3x 

Ściągnij katalog z danymi grzejników i sobie sam odczytaj

Poniżej masz jak to odczytać - przykładowy grzejnik 500x600 , 2 płyty czyli 22 - na czerwono zakreśliłem moce znamionowe dla 3 temp zasilania 90, 70 i 55C

I jaka tu filozofia?590609538_buderusgrzejniki.thumb.png.e037e32a694b8738ff80c607016c62fb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj znalazłem czas i na spokojnie policzyłem rozmiary grzejników i wyszło mi dla zasilania 55C  moc cieplna grzejników 5953W (poprzednio sambor nie uwzględniłem dwóch podwojnych grzejników) dodatkowo mam drabinki łazienkowe ich moc razem 841W czyli razem 6794W oraz ta podłogówka. Teraz moc wygląda trochę lepiej jak byś to sambor ocenił na podstawie obliczeń cieplawłaściwego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może tak jak ja zrobiłem?

stary kocioł zostaje jak jest (instalacja otwarta) a gazowy dać na krótkim obiegu do wymiennika płytowego w układzie zamkniętym to znacznie ułatwia całą instalację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jest droższe w utrzymaniu ( sprawność wymiennika ) chyba że masz gaz tańszy za kWh od wungla. 2 kocioł gazowy możesz prowadzić na niższych temperaturach. Ale ja się nie znam. poz Hermogenes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autor tego tematu ma już i tak dość spapraną instalację i więcej wymiennikami mu nie spaprzemy.

A co zaoszczędzi na paleniu w kotle węglowym to pójdzie kominem przy paleniu gazem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Od razu spaprane pisałem stary kocioł w odstawkę i gazowy podpinam tylko pod grzejniki

Edytowane przez tomszar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i dobrze

Rób i już nie czytaj forum bo dostaniesz małpiego rozumu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu masz rację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez alfiorz
      Witam
      posiadam wspomniany wyzej kociol i interesuje mnie kwestia jego zasady dzialania a mianowicie jak dlugo powinien grzac centralne. W tej chwili z temperatury 37 stopni podgrzewa wode do 50* w 20sekund i gasnie. Przebija temperature do 60* i odpala sie dopiero gdzies przy ok.34-35stopni. Kociol powinien wychodzic z trybu startowego ktory trwa 2 minuty a nie jest w stanie po przez szybkie nagrzanie co skutkuje cyklicznym zalaczaniem szybkim podgrzaniem i wylaczeniem. Kociol pracuje jako awaryjny gdy braknie peletu czyli uklad otwarty i w lato wykorzystany do grzania zasobnika. Dodam ze przezbrojony jest na propan. Mozliwe ze jest zbyt duza jego moc i powinienem zmniejszyc? Mam jeszcze zamontowana pogodowke oryginalna i zegar czasowy eu2d ktorego nie ogarniam kompletnie i jest wylaczony. Nie mam pojecia jak dlugo powinien nagrzewac do zadanej temperatury i jakie jest jego optymalne ustawienie oraz jakie powinny byc cisnienia gazu i jak je pomierzyc. Dom grzeje 100m2 plus piwnice 50m2 i pietro 100m2 na zamrozeniowa. Podstawowo lece na pelecie ale ostatnio mi braklo i wlaczylem kociolek i takie rzeczy sie dzialy. W zimie raz mialem uruchomiony to rowniez szybko dochodzil do temperatury.
    • Przez Anpal
      Witam, 
      Wymieniłem stary piec c.o gaz na nowy ceraclass zw24-2, wszystko wg. schematu jest ok, a jednak po napełnieniu instalacji okazało się że odkręcenie bieżącej wody powoduje ponowne spuszczanie jej z układu. Nie mam juz pomysłu co jest nie tak.
    • Przez zwojek
      Mam problem z piecem Junkers Cerapur Midi. Wodę ustawioną mam na poziom 1, kran ustawiony w 100% na wodę gorącą i temperatura wody jest ok, jednakże podczas krótkiej kilkuminutowej kąpieli (prysznic) potrafią wystąpić znaczne wahania temperatury wody. Na początku, wiadomo przez 20 sekund leci zimna, potem leci w pożądanej temperaturze, aż nagle przez 5-10 sekund gorąca, aż parzy, a potem od razu dużo chłodniejsza. Tak się dzieje nawet 2 razy na 5 minutową kąpiel. Serwisant był dwa razy - temperatura na wyświetlaczu w normie, płomień sprawdzał, w normie, podłączył jakieś urządzenie i twierdzi, że wszystko w normie, tymczasem problem występuje i jest, delikatnie mówiąc, mega irytujący. Czy to jest w normie? Każdy piec przepływowy tak ma? Czy może występuje jakiś problem? Boję się wzywać 3 raz serwisanta w ciemno, bo w końcu mogą mnie obciążyć kosztami. Uprzejmie proszę o pomoc i opinię.
    • Przez blachaxxx
      Witam mam taki dylemat , posiadam kocioł junkers kondensat, i teraz tak czy ustawić go np na 60stopni
      I podpiąć pokojowy regulator temeratury czy ustawić na 45 stopni aby chodził non stop. Wiadomo iż budynek wezmie tyle ile potrzebuje ale to jest „budowa” i przy obecnym ustawieniu (45 stopni bez regulatora)osiągam max 10 stopni.
      W drugim domu mam również gazowy kocioł i jak ustawie go na minimum to nie jest w stanie dogrzać do 23 stopni natomiast jak ustawie go na 65 stopni to na saybko dogrzewa i chodzi kilka razy w ciagu dnia.
      Wracając do tematu pomijam już fakt kondensacji gdyż nie mam i nie będe miał podłogówki wiec minimalna temperatura i tak nie wchodzi w gre.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    • Przez Ds3
      Witam!

W moim nowym mieszkaniu został zainstalowany piec Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE. Piec został skonfigurowany dla mojego mieszkania przez serwisanta. Jedynie co miałem samemu skorygować to punkt B na wykresie "krzywa grzewcza". Niestety ale piec został zresetowany przez mojego brata, który przytrzymał (jakże w pięknym miejscu umieszczony) przycisk reset. Wczoraj postanowiłem spróbować samemu skonfigurować piec. Piec grzeje ale chciałbym aby ktoś zerknął na moje ustawienia.

Na początek kilka informacji. Mieszkanie ma powierzchnię 36m2, mieszkanie środkowe, budynek ocieplony. Temperatura bez grzania waha się pomiędzy 15 a 17*C. 4 kaloryfery, w tym jeden drabinkowy (łazienka). Do pieca podłączony jest zew. czujnik temp. oraz sterownik umieszczony w głównym pokoju - euroster 2006.

Konfiguracja pieca:
      Maksymalna dopuszczona moc podgrzewania c.w.u. [kW]  - ustawione mam 70
      Maksymalna temperatura na zasilaniu - ustawione 65*C
      Punkt B krzywej grzania przy regulacji wg temperatury zewnętrznej - ustawione 45*C
      Punkt A krzywej grzania przy regulacji wg temperatury zewnętrznej - ustawione 60*C

Temp. jaką ustawiłem to 60*C

Reszta funkcji bez zmian. Jak w ogóle powinien zachowywać się taki piec? U mnie wygląda to w taki sposób, że pomimo ustawionej temp. 60*C, piec wyłącza grzanie przy ok. 57*C - w efekcie, nigdy nie dobija do 60*C. Piec po dobiciu do ~57*C wyłącza grzanie i następnie włącza się przy ok. 44*C. Ta histereza jest najprawdopodobniej spowodowana ustawieniem "Automatyczny interwał czasowy między wyłączeniem i ponownym włączeniem palnika.". Czyli dostosowuje się do warunków zew. 

Tutaj jest instrukcja od tego pieca: http://cdn19.pb.smcloud.net/t/files/72/f8/45/b19689a7a9/zwbzsb-1424-1-instrukcja-montazu.pdf 
      Na stronie 24 zaczyna się konfiguracja.

Z góry dziękuję!
      Pozdrawiam!
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.