Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOMINEK NA PELLET KOZA Z NADMUCHEM WYMIANA DOŚWIADCZEŃ UŻYTKOWNIKÓW


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze wobec ogromnej fascynacji jakim stało się dla mnie ogrzewanie swego domu pelletem, postanowiłem , po 22 latach rozebrać zbudowany kominek z kamienia polnego , który był dla mnie w ogóle nie funkcjonalny ponieważ , przez cały jego okres nie był palony ani razu , ze względu na brak wkładu , brak zabezpieczeń p-poż, a , że na przełomie lat 80-90 powstawała moda na kominki to jak było nie postawić takiego sobie w domu jak sąsiad też ma więc ja nie będę gorszy.

Postanowiłem zburzyć dzieło tamtych lat które wyglądało tak

 20180419_093442_1528706280816.thumb.jpg.f918ff6eb91c2fb38e5d3555abb4879a.jpg

Prace rozbiórkowe toczyły się  z początkiem  maja co zakłóciło mi wyjazd rowerowy na Białoruś , ale mimo to                                                                                                                             

20180430_102134_1528706281038.thumb.jpg.66a6ad3d1ed858837e293606cbe5bcf6.jpg20180501_052758_1528706281139.thumb.jpg.d1180e36026672a0d6fe8f6084e49477.jpg

udało się doprowadzić inwestycję do końca wraz z odpaleniem kominka 20180505_200010_1528706281207.thumb.jpg.2659a5a51b9c257a8096d8653227be22.jpg20180609_195507_1528706936112.thumb.jpg.5f60ae22c66a517451810f0b651819ae.jpg

Na koniec kilka szczegółów z faktury oraz samego kominka. 

Został on zakupiony w firmie EkoFlam w łodzi jedyny dystrybutor na Polskę http://ekoflam.pl/o-nas/ na 8 % Vat. 

Moc 8KW . Pow ogrzewania 167 m2. System nadmuchowy.

Pełne przyłącze instalacyjne w oparciu o francuską firmę POUJOULAT śr fi 100 co widać na fakturze. 

Doprowadzenie DZP z zewnątrz.

Głośność na największej mocy nie zagłusza telewizji jest wręcz cichy sadziłem , że będzie gorzej ale miłe zaskoczenie, na średniej prawie wcale zaś na minimalnej zerowe.

Pojemność zasypowa 15 kg starcza na 22 ciągłej pracy.

Po pół godzinnej pracy w salonie i połączonej jadalni zrobiła się sauna. Żona kazała to w cholerę wyłączać.

Wraz z drugą połówką jesteśmy  zadowoleni z poczynionej inwestycji bardzo a jak bardzo to będzie widać jesienią zimą i wczesną wiosną.

Całość inwestycji wraz z materiałami zamknęła się kwotą 9 tyś zł20180609_200056_1528706936354.thumb.jpg.61e5881f8ac0a277a7dba92233c960c2.jpg

Pozdrawiam i zachęcam do wymiany doświadczeń. Które mogą okazać się bardzo cenne. 

20180609_195611_1528706936283.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@robin60,  i jak sprawuje się piecyk, paliłeś w nim trochę? Daje radę?

Głowię się jak ogrzewać domek weekendowy i takie coś mi chodzi po głowie, szczególnie, że można go chyba włączyć telefonem albo przez internet. Domek drewniany, jakoś tam ocieplony, parter ok 50 m2 plus poddasze jakieś 40m2, ale użytkowane rzadko. 

Podziel się opinią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 tak kominek użytkuję przeważnie  w porze jesień zima , i robi klimat , pali pelletu tyle co nic.

Telefonem ani przez neta nie włączysz jedynie można go zaprogramować na każdy dzień w tygodniu jak się chce sam się włączy nagrzeje i wyłączy.

Na taki metraż jaki piszesz to się tym kominkiem ugotujesz grzeje niesamowicie, ma modulację mocy bardzo ładnie moduluje i co najważniejsze się nie wygasi jak tak zaprogramujesz.

Jedyną wadą tego ustrojstwa jest to , że nie ma nic po polsku jedynie instrukcja przetłumaczona na Polski ale w taki sposób bardzo nie zrozumiały, jak to włosi.

Na szczęście jest angielski to już sukces tak , że komunikaty można się nauczyć.

Powiem tak wszyscy goście jacy byli u mnie jak im to zademonstrowałem to byli pod bardzo wielkim wrażeniem sprawności tego kominka , cichej pracy. oraz atmosfery jakie daje palący się ogień w kominku.

Tak @Benton661 do domku letniskowego jak jest CWU to trochę nie halo ale są i na płaszcz wodny , ale mnie taki nie był potrzebny.

@Jamjestcichy u mnie wszystkie urządzenia  na paliwa stałe podłączone do komina z wkładu  w tym i ten kominek zakupiłem system Poujoulat   fi 100. 

Zakup był tu https://ekoflam.pl/produkt/piec-wolnostojacy-na-pellet-powietrzny-ravelli-rv-80/ na 8% Vat wraz z wkładem. Bardzo miła i fachowa obsługa. Kontakt na najwyższym poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60, na razie w tym domku posiadam kominek powietrzny(jakiś marketowy) więc i atmosfera jest, jak się wieczorkiem rozpali. Niestety ogrzewa tylko jedno pomieszczenie. Można to lekko poprawić i byłoby znacznie lepiej z ogrzewaniem innych pomieszczeń. Idealnie byłoby ten kominek włączyć zdalnie, przed przyjazdem, żeby było już cieplutko, bo na razie przyjeżdżam rano, rozpalam kominek, żeby choć trochę rozgrzać chałupę, potem droga powrotna po rodzinkę i powrót do domku. Trochę to uciążliwe. A widzę, że po dokupieniu modułu GPRS można by taki piecyk odpalić telefonem. Zerknij robin:  http://piecyknapelet.pl/produkty/piecyk-na-pellet-z-wentylatorem-ravelli-rv-80/.

@Jamjestcichy, sam kominek nie wystarczy. Nie zapominaj o kosztach "pobocznych", czyli wykonanie instalacji wodno-grzejnikowej... I wtedy już koszt kominka wzrasta znacząco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

Wiem,że są kominki którymi można sterować zdalnie-tj. zmieniać temperaturę,ale czy włączyć/wyłaczyć się da to nie wiem.

13 minut temu, cezar76 napisał:

Nie zapominaj o kosztach "pobocznych", czyli wykonanie instalacji wodno-grzejnikowej... I wtedy już koszt kominka wzrasta znacząco

Jeżeli nie potrzebujesz ciepłej wody to może i taki kominek ma sens,ale czy koszt plus około 3tys to aż dużo biorąc pod uwagę,że grzana jest też woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nawet o tym nie wiedziałem , że moduł gsm i wifi, bo o termostacie pokojowym wiedziałem ale uważam , że jest zbędny gdyż sam kominek takowy posiada przy sobie.

Te kominki możesz zobaczyć w Białymstoku koło Bema poszukaj , to na żywo lepiej się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60

Ale właśnie taki termostat bezprzewodowy można podłączyć o ustawić,gdzie się chce i na podstawie termostatu zewnętrznego piecyk będzie się uruchamiał.

Termostat zewnętrzny jest mobilny,więc sami decydujemy w którym miejscu chcemy mieć np 23°C a do tego można sterować nim po przez apkę.

@cezar76

Skoro chcesz również dogrzewać górę to pomyśl o kominku z dgp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy, koszt 3 tys nie jest wysoki, choć mam wątpliwości czy zmieściłbym się w tej kwocie, biorąc pod uwagę, że ktoś musiałby mi to zrobić. Sam raczej nie dałbym rady. Oprócz grzejników przecież dochodzi koszt pomp, zaworów, rur, no i oczywiście, nietaniej robocizny.  Grzać wody nie potrzebuję, bo jak mówiłem jest to domek weekendowy. Wystarcza nam nieduży boler elektryczny. Poza tym, kominek powietrzny raczej szybciej się rozgrzewa i oddaje ciepło niż wodny. Z dogrzaniem góry też nie miałbym problemu, ponieważ nawet obecnie mogę tylko wyciągnąć 1,5 m kanału przez ścianę w pobliże wejścia na poddasze, które jest jednym pomieszczeniem i ogrzewanie góry byłoby wg mnie dużo lepsze. Generalnie kominek czy piecyk powietrzny wystarczyłby mi w zupełności. Całość rozbija się o włączenie tego ogrzewania zdalnie, żebym nie musiał jechać przed przyjazdem, żeby nagrzać chałupę, bo obecnie zimą jak przyjeżdżam, to jest czasem 0 stopni wewnątrz.

@Jamjestcichy,jak masz chwilę to zerknij na link, który podałem. Z opisu niektórych urządzeń na tej stronie wynika, że można je włączać i wyłączać zdalnie. I w moim przypadku byłoby to dobre rozwiązanie. Pomimo małego zbiornika pelletu. Przed wyjazdem do domu zasypałbym do pełna zbiornik, a przed kolejnym przyjazdem- "memory five " i na przyjazd mam ciepło... Myślę, że na palenie od rana do wieczora, nawet mocą maksymalną te 15 czy 20 kg pelletu by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezar76 napisał:

koszt 3 tys nie jest wysoki, choć mam wątpliwości czy zmieściłbym się w tej kwocie, biorąc pod uwagę, że ktoś musiałby mi to zrobić.

Ja podałem koszt samych materiałów,ale dla tak małej chatki sam byś sobie wszystko zrobił tylko,że faktycznie skoro jest to domek weekendowy to szkoda zachodu.

Godzinę temu, cezar76 napisał:

Z opisu niektórych urządzeń na tej stronie wynika, że można je włączać i wyłączać zdalnie.

Skoro tak to ok.

Tylko dlaczego nie pomyślisz o klimatyzatorze zamiast kominka?

Koszt mniejszy (chyba,że odpowiedni komin już masz) i też uruchamiasz ją zdalnie a do tego jest bezobsługowa.

Kupisz klimę z cop przynajmniej 4 i nie wiem czy koszt ogrzewania nie będzie mniejszy.Też zależy czy jak jest tęgi mróz to siedzisz w tym domku weekendowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że @robin60 ani admin, nie pogniewają się, że odbiegam od tematu...

@Jamjestcichy, klimatyzator jak najbardziej biorę pd uwagę. Byłoby to też dobre rozwiązanie. Odpalam z domu klimę, a po przyjeździe palę w kominku. Też o tym myślałem. Biorę pod uwagę również grzejniki elektryczne. I na nich zapewne na razie stanie.

Bywam w domku w prawie każdy weekend, nawet jak jest mróz i dlatego myślę nad jakimś poważniejszym ogrzewaniem oprócz obecnego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.