Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki piec do 60-letniego małego domu? (pow. 65-70 m2)


Ptaszniko

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Pomijajac wzgledy finansowe kusi mnie te 5 lat gwarancji przy ich montazu...ze jakby odpukac to ktos jedzie do mnie 120 km w jedna strone i pomaga na miejscu.

Druga rzecz przyjada montazysci z piecem..Jak na miejscu wyjda jakies kwiotki ... "jak juz jestesmy to zrobic musimy"..

Pierwsza sprawa, dopytaj dobrze jaki mają czas naprawy po zgłoszeniu. Gwarancja 5lat i naprawa w 14 dni to mało kusząca propozycja w środku zimy. I najlepiej miej to na papierze co ustalicie.

Druga sprawa, najlepiej zrobić dokładne fotki kotłowni i wysłać żeby mieli rozeznanie i się przygotowali do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kolanin napisał:

Owszem,Sztoker to niezły kocioł ale czyszczenie upierdliwe i syf w kotłowni,mam kocioł z poziomymi półkami to wiem jak jest.

Lepiej moim zdaniem kupić Skamp PV 13kW, jest tam dobry rurowy palnik,odpowiedni sterownik,a czyszczenie bez porównania ze Sztokerem.

 Co do Sztokera vs Skamp jesli chodzi o czyszczenie nie jest to dla mnie wyznacznik ktory kociol wybrac. Nie wezme przeciez 13 kW tylko dlatego ze sie go latwiej czysci, chociaz wierze na slowo ze wygoda w uzytkowaniu wieksza. Sztokera i tak pewnie bede zmniejszal do 10 kW przez wyciagniecie zawirowaczy. Jak sie czysci takiego Sztokera 12 kW i z jaka czestotliwoscia bo tu juz rozne tezy slyszalem.

Raczkuje poki co jesli chodzi o ekogroszek. W moim rejonie to abstrakcja takie piece heh. Nikt z moich znajomych tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztoker+ 12ka nie ma udziwnień

Po wyjęciu tych zawirowaczy zostana ci płaskie półki, łatwo dostępne a sam kocioł tez jest kompatkowych wymiarów

Jak często będziesz czyścić kanały dymowe:

sezon grzewczy- zależy od opału i zapotrzebowania na ciepło, ale przy większym pewnie przegarniesz raz w tygodniu a przy mniejszym raz na 2tygodnie

lato -gdzieś w porywach raz na miesiąc czy może 1,5miesiąca....

 

Wsiądż w auto osobowe, podjedź sobie do tego człowieka i zobacz jak to wygląda w jego kotłowni i jak się czyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Raczkuje poki co jesli chodzi o ekogroszek. W moim rejonie to abstrakcja takie piece heh. Nikt z moich znajomych tego nie ma.

Niezależnie jaki kocioł kupisz, zadbaj o odpowiedni opał. Czym lepszej jakości (spiekalność, kaloryczność, popiół na odoowiednich poziomach) tym kocioł bardziej automatyczny i mniej z nim roboty ale i cena za opał wyższa ;) 

Dobrze jest sprawdzić przed zakupem worek/dwa jeśli kupujesz lokalnie  i jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po paru miesiacach przestoju z tematem ogrzewania wraca on na tapete. Moze niektorze pamietaja ten watek jesli nie, polecam dla przypomnienia :). Nie nabylem jeszcze pieca gdyz czekam na audyt. Trwa to juz kolejny miesiac istny koszmar. Kilka osob namawia mnie na ogrzewanie tego domu gazem ale obawy mam ogromne co do kosztow. Gaz ziemny jest na dzialce ale ogrzewanie tak totalnie nieocieplonego domu to moze byc petla... koszty nie do oszacowania (chyba?). Zostalo malo czasu na podjecie decyzji a metlik mam jeszcze wiekszy niz na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie gazem po przemyśleniach nie biorę pod uwagę, nie ten dom, brak ocieplenia i pewnie jeszcze by wymieniać. Odezwałem się drogą mailową do osoby która na 90% będzie mi montować Sztokera 12 kW celem przypomnienia i wstępnej rezerwacji terminu. Tutaj zaskoczenie bo ów Pan odpisał że skoro mamy iść w Sztokera to poważnie można zastanowić się nad kotłem Skamp PV 13 kW. Różnica w cenie końcowej to 500 zł ale montaż i obsługa kotła wyraźnie wygodniejsza - taka informacje dostałem. Zmiana decyzji i robić to na Skampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.