Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grill gazowy, jako wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zakupie grill gazowego, ale patrząc na ceny to rozpiętość jest ogromna. Grilluje niezbyt często. Czym się kierować przy wyborze grilla? Może ktoś kto już ma poleci sprzęt, który się sprawdził? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill gazowy? Nigdy!

 Tylko na zwykły węgiel drzewny!   Na gazowym te grillowanki po prostu śmierdzą gazem....  

Oczywiście są tacy którzy nie mają warunków na grill węglowy, wówczas lepszym rozwiązaniem jest elektryczny.

Tyle że pieczyste nie będzie miało wtedy tego charakterystycznego smaku i zapachu  - grill węglowy piecze i jednocześnie podwędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, skoro gaz jedynie nagrzewa płytę która grilluje a żywność, nie ma z nim kontaktu? Grill węglowy wolałabym wyeliminować bo wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne powstają gdy tłuszcz kapie na ogień, i to wszystko wraz z dymem osiada na jedzeniu. Do tego tacki aluminiowe... Może ktoś ma inne doświadczenia z grillem gazowym? Nie chciałabym się sugerować opiniami z netu sponsorowanymi przez producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym byś nie podgrzewała i tak tego nie unikniesz cyt za wiki WWA powstają w żywności podczas jej przetwarzania termicznego, np. smażenia, pieczenia, wędzenia, grillowania lub prażenia. poz Hermogenes

 dodałem a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz. Chciałabym kupić grill gazowy ale nie wiem jaki wybrać. Dziękuję za odpowiedź nie kupuj gazowego, węglowy lepszy - napisałam dlaczego nie chce węglowego. Za wiadomości o akrylamidach i innych trujących składnikach jedzenia, ubrań, butów chemii itd też dziękuję, ale to nie ten temat. Proszę osoby, które używają grilla gazowego i są zadowolone, jeżeli takie są :-) o wypowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.