Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kanały Wentylacji Mechanicznej Na Stropodachu


gangsta666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie mam pytanie odnośnie ułożenia kanałów wentylacyjnych na stropodachu. Jestem w trakcie budowy domu parterowego z płaskim dachem i będę zakładać wentylację mechaniczną z rekuperacją. Nie chcę podwieszać całego sufitu, aby poprowadzić tam kanały wentylacyjne, dlatego wymyśliłem aby położyć wszystkie rurki na stropodachu pod warstwą ocieplenia. Ociepleniem będzie wełna skalna 30cm plus naddatki związane z klinami spadowymi.

 

Chciałem sie dowiedzieć czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne i jak poradzić sobie z obłożeniem kanałów, tzn pierwszą warstwą na stropie będzie folia paroizolacyjna i na niej zamierzam ułożyć kanały i teraz aby wyrównac powierzchnie przed położeniej dwóch warst wełny zrobić jeszcze jedną warstwę 10cm i powycinać w niej miejsca na rurki żeby utworzyć płaską powierzchnie i na to 30cm wełny (w sumie 40cm izloacji plus kliny z wełny) czy wystarczy 10cm z powycinanymi miejscami na kanały i 20cm wełny co da grubość 30cm plus kliny spadowe. 

 

Z góry dziękuje za cenne uwagi i pomysły.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.