Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydzielone Z Tematu "protest Przeciwko Polityce Antysmogowej"


Hermogenes

Rekomendowane odpowiedzi

@drewniak

Płacisz wszystkie podatki od każdej zarobionej złotówki, nie kantujesz US, ZUS, itd? Jeżeli tak, to podaj te przykłady jak to dobrze teraz jest, bo ja nie widzę różnicy oprócz podwyżek (to akurat zawsze było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym narzekał to bym zgrzeszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyś nie płacił to byłbyś przestępcą i sądowy ( państwowy ) komornik zabrał by Twojemu szwagrowi samochód na poczet wyroku który jeszcze nie zapadł. W Krakowie natomiast znajomy policjantów ( tak można interpretować artykuł ) strzelał do bezbronnych obywateli w przestrzeni publicznej. Trzeba go resocjalizować, a szwagra pod most skoro pozwolił sobie odebrać samochód; za nieswoje grzechy odda pewnie i dom. W asyście policjanta i w imię chorego prawa. Zwolnić wszystkich sędziów ,odebrać emerytury żołnierzom służyli ponoć w obcym wojsku. Na te miejsca powołać ministrantów i bielinki. Będą rozdawały bukiety róż, aby obywatel mógł wręczyć terrorystom kiedy będą przekraczać nasze granice. poz. Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Mamy wolność słowa, myśli i wypowiedzi. Każdy może mówić i pisać, co myśli. Każda opcja polityczna ma swoje media. Równowagi co prawda w nich nie ma ale i to już dobrze, bo jedni pilnują drugich i wyciagają na światło dzienne grzeszki przeciwników a my o tym wiemy. Powoli ale będzie to prowadziło do stopniowej poprawy systemu. Zbyt wolno to trwa i wielu z nas nie doczeka jakiegoś zbliżenia do ideału ale jest normalnie. Dekad trzeba, żeby się wszystko ustabilizowało a może nie będziemy mieli aż tyle czasu. Sąsiedzi mogą nie pozwolić na to, żeby po sąsiedzku wyrosło silne i dobrze rządzone państwo. Szanujmy to co mamy i bierzmy udział w wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie o czym tu mowa, o powszechnym dostępie do broni :) Macie świeży przykład:

https://krakow.onet.pl/krakow-strzelal-do-przechodniow-i-podpalil-samochod/jl2fgm1

 

Ja znam osobiście kogoś kto miał legalnie broń i biegał po posesji i strzelał. Na szczęście, dobrze się skończyło. Więc uważam, że wywody na ten temat sa za wczesne.

Przecież pisałem, że w tym kraju broń ma tylko bandzior i Policja ile razy będziesz powtarzał po mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz argumentów ? To powiedz ile było u nas strzelanin w szkołach a ile w USA ? Rodzice każdego dnia wyprawiają tam dzieci do szkoły i modlą się, żeby któryś z kolegów ich nie wystrzelał jak kaczki. A Ty powtarzasz jak mantrę wymyślone i powielane przez lobby producentów broni teksty o wolności... Jeszcze trochę i zaczną mówić, że każde dziecko powinno mieć broń do swojej obrony i zaoferują karabinki, które zmieszczą się w tornistrze. Przecież to brnięcie w absurd. Podobnie z prawem jazdy. Jak patrzę jak jeżdzi większość z nas, to myśle że przynajmniej połowie się to prawo nie należy, bo nie potrafi z niego korzystać. Najdobitniej świadczą o tym statystyki wypadków w tym śmiertelnych. Wystarczy popatrzeć co robi spora część motocyklistów. Nie potrzeba nam obcych terrorystów. Wystarczą swoi wariaci wyposażeni w auta, czy motory a gdyby jeszcze dać im broń, to z domu lepiej nie wychodzić. Jakaś część populacji jest po prostu taka jaka jest i nawet bez jakichś zewnętrznych bodźców stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla siebie i innych a co dopiero w skrajnych sytuacjach, gdzie kontrolę nad sobą tracą nawet ci stabilni emocjonalnie ? I Ty chcesz jeszcze zamiast brzytew rozdawać wszystkim broń palną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.. Niezadowolony klient w restauracji do kelnera; ja kierownika poproszę!. Kelner; na co panu kierownik? Ja sam panu mordę obiję.

Szanowni Panowie. To cały klimat tej dyskusji. Kłócicie się o symbole i atrybuty. Gubicie zaś istotę problemu. Tą istotą jest to, że nie mamy mądrych i uczciwych polityków. Mądry nie dokońca musi być super wykształcony jak minister ...., który nie jest racjonalny. Uczciwy nie dokońca musi być wierzący jak prałat ..... lub..... , którzy ciężko nagrzeszyli. Należy zamienić immunitety na szybkie sądy i odrynację uzbroić już na poziomie samorządów w debatę,... Nie podaję nazwisk, ale to chyba łatwo sobie dopowiedzieć,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już chciałem wejść na stronę tej republiki11, czy jak jej tam. Ale jak zobaczyłem kto ją prezentuję to zwątpiłem. Jeden z tych panów, to w moich oczach zwykły prostak

 

Cóż za przenikliwość umysłu i natychmiastowej analizy określającej osobowość człowieka,o którym kompletnie nic się nie wie.

 

"Miszczu", odpowiem tak,jak przeczytałem to co napisałeś,to w moich oczach jesteś zwykłym ignorantem,a być może nawet "burakiem"... :)

 

PS  Żebyś się mocno nie natrudził,zamieszczam link o przeszłości tego "prostaka" i jego przodków,jak się potrafili zachować narażając swoje życie w walce z komunistami,a to się znacząco różni od obszczekiwania kogoś zza pulpitu swojego komputera.

Tyle polemiki z takim osobnikiem...

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Kowalski_(dzia%C5%82acz_narodowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolanin, dziwne, że wiedziałeś o którego z nich chodzi. ;)

Przeczytałem ten jego życiorys z Wikipedii. Czy znalazłem tam coś szczególnego? Nie. Facet, który raz jest za PiS. Raz za Korwinem. Sam się zdecydować nie potrafi. Jak widzę gdziekolwiek tego osobnika, to od razu przełączam kanał/stronę. Myśli, że cisnąć Tadli czy Gozdyrze coś ugra. Krzyczenie, że nie, nie, nie. Zlikwidować, zlikwidować do tej pory ma dobre wyszło tylko Kukizowi. Czyżby chciał powielić jego sukces tym samym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się,oceniasz ludzi po wyglądzie...

 

Co do Kukiza,na zakończenie przyjmij ode mnie "gratulacje", o takich "świadomych" wyborców im chodzi(pupilek i wychowanek WSI-oków,sam to przyznał w jednym z wywiadów,konkretnie gen. Petelickiego z LWP jego pryncypała i oficera prowadzącego.

Tak się zwodzi,łykacie wszystko jak pelikany,szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę nieobyty jeśli chodzi o „fora”. Zalogowałem się tylko na tym. I w zasadzie prowadzę sobie pogaduszkę z niejakim Normanem. Nie wiem czy jest to zwykłe, że ów Norman odpisuje niejakiemu Hermogenesowi a odpowiedź adresuje do mnie… Dziwne to trochę. Ale mogę się nie znać :)

 

Tak se to jeszcze raz przeczytałem i wychodzi na to, że Norman po prostu się lęka złych ludzi. To coś jak w „South Park”. W jednym odcinku pokazano scenkę, z której wynikało, że przybywający do „Nowego Świata” koloniści, tak się wystraszyli Indian, że ich niemal wszystkich wytępili…

Postaram się chociaż trochę Cię pocieszyć, uspokoić…

Otóż jeśli chodzi o złodziei, to utknąłeś gdzieś na przełomie lat: 60,70. Dzisiaj już nie ma „gangów Olsena”. Dziś, gdy Cię okradną, to nawet nie będziesz wiedział kiedy to się dokładnie stało. Bo dziś złodzieje z "pistolem" nie szukają twojej skarpety. Prawie nikt już w niej nie trzyma kosztowności (w domach nie przechowuje się pieniędzy).

 

Dla dżentelmenów prowadzących grube biznesy „leszcze” żyjące w M4 czy w domku na wsi są „przeźroczyści”. Nie interesują ich po prostu. Gdyby jednak jakimś przedziwnym zbiegiem okoliczności zdarzyło się tak, że wszedłby im w drogę jakiś „misiek”, to nie będą nawet na niego marnować „pestek”. Jak to mówił klasyk: „nadepnie się takiego lekko i zdechnie prędko”.   

 

Wychodzi więc na to, że to właśnie Ty chcesz rozdać chuliganom „dziurkacze”. A oni nie mają żadnych zasad. Mylą zuchwałość z bohaterstwem i są tak spięci, że podziurawią Ci plecy zanim wyjmiesz swojego z kabury, odbezpieczysz, przeładujesz  i wycelujesz. Jak dobrze trafią, to nawet za bardzo nie poczujesz…

Tak czy siak nic nie bój, jak Ci będzie dane to dożyjesz późnej starości :)

 

Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę (na poważnie) to, co napisał niejaki Sambor o„kondycji” społeczeństwa; o szkolnictwie, i dodać, że są tacy, którzy nawet dziś mają dobre pomysły, lecz czy nam (wielkiemu dumnemu narodowi) wypada ich zapytać?

Wyszukałem pierwszą z brzegu stronę ta ten temat: https://dziecisawazne.pl/10-roznic-pomiedzy-polskim-a-finskim-systemem-edukacji/

 

A powracając do naszego tematu „wolności”.

Swój lęk o nią proponuję skierować gdzie indziej. Nie będzie tak ciekawie, bo co do roli związków zawodowych się chyba zgadzamy z Normanem, ale może znajdzie się jakiś inny forumowicz, który stanie w ich obronie.

 

Pytanie:

Co powiesz na to, że związkowcy, którzy mają być obrońcami praw pracowniczych, każą Ci zamknąć jutro twój własny warsztat pracy ? - (powiedzmy, że jesteś właścicielem dużego sklepu). Twoi pracownicy nie mają nic przeciwko temu, by pójść do roboty (dogadaliście się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Norman myśli o zdobywaniu władzy z pistoletem w kieszeni i nie ma czym się przeciwstawić armatkom wodnym.

Pozwolenie na broń można uzyskać i obecnie ale trzeba zaliczyć badania psychologiczne. Czytając niektóre wypowiedzi w tym temacie , myślę, że takich badań niektórzy by nie zaliczyli i całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Psycholog może skierować na badania do psychiatry i może się to różnie skończyć, bo to no już od tej pory decyduje co z pacjentem zrobić - na przymusowe leczenie czubków też mają ustawę.

Do pogadania mamy ale nie teraz.

Zakończycie tą burzę mózgów czy nie - czas na jakieś konstruktywne wnioski.

Czekajcie mnie - zbieram materiały.

Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz argumentów ? To powiedz ile było u nas strzelanin w szkołach a ile w USA ? Rodzice każdego dnia wyprawiają tam dzieci do szkoły i modlą się, żeby któryś z kolegów ich nie wystrzelał jak kaczki. A Ty powtarzasz jak mantrę wymyślone i powielane przez lobby producentów broni teksty o wolności... Jeszcze trochę i zaczną mówić, że każde dziecko powinno mieć broń do swojej obrony i zaoferują karabinki, które zmieszczą się w tornistrze. Przecież to brnięcie w absurd. Podobnie z prawem jazdy. Jak patrzę jak jeżdzi większość z nas, to myśle że przynajmniej połowie się to prawo nie należy, bo nie potrafi z niego korzystać. Najdobitniej świadczą o tym statystyki wypadków w tym śmiertelnych. Wystarczy popatrzeć co robi spora część motocyklistów. Nie potrzeba nam obcych terrorystów. Wystarczą swoi wariaci wyposażeni w auta, czy motory a gdyby jeszcze dać im broń, to z domu lepiej nie wychodzić. Jakaś część populacji jest po prostu taka jaka jest i nawet bez jakichś zewnętrznych bodźców stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla siebie i innych a co dopiero w skrajnych sytuacjach, gdzie kontrolę nad sobą tracą nawet ci stabilni emocjonalnie ? I Ty chcesz jeszcze zamiast brzytew rozdawać wszystkim broń palną ?

A ile było pobić w naszych szkołach? Ile było śmierci od dopalaczy mimo, że są zakazane? Czy to nie absurd, że dzieci giną od narkotyków, przemocy i substancji, które są ZAKAZANE?

 

Dlaczego ludzie w Polsce giną od broni palnej mimo,  że jest ZAKAZANA i niewielu ludzi ją posiada? A może tylko świry ja mają? Czy to normalne?

 

No i co? Myślę, że te twoje argumenty są gołoduposłowne :) Skoro coś jest zakazane a mimo to ludzie od tego giną.

 

Moim zdaniem jesteś wielbicielem obozów koncentracyjnych i chętnie dawał byś pozwolenie na wszystko a to już niestety jest świr niebezpieczny dla otoczenia. Tutaj jest jeszcze kilka innych cech twojego charakteru, które można wyczytać jak hipokryzja i zrzucanie problemów na innych (niech policja mnie broni)  ale tego wątku nie będę rozwijał  bo to przecież twój problem, którego zapewne jesteś świadom (generalnie strach przed życiem).

Przecież każdy policjant ma broń w domu lub potencjalnie może ja mieć, ilu z nich strzela do ludzi? Zdarzały się takie przypadki ale czy jest to nagminne? Wiec dlaczego zwykły obywatel, niekarany, zdrowy psychicznie musi posiadać zezwolenie? Boisz się sąsiadów? Masz z nimi zatargi? A może donosisz na nich? 

 

I jeszcze jedno dla niewolnictwa, które żyje w nieświadomości, W Polsce prokurator ma prawo aresztować cię, zwinąć z chodnika BEZ dowodów i przetrzymywać w areszcie BEZTERMINOWO, a były juz takie przypadki i nie pisze tutaj o tym, że niewinny facet przesiedział 18 lat tylko o tym, że niewinny facet siedział w areszcie kilka lat BEZ wyroku a nawet BEZ zarzutów więc zanim się wypowiecie na tematy wam nieznane to się zastanówcie czy nie robicie z siebie idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Norman myśli o zdobywaniu władzy z pistoletem w kieszeni i nie ma czym się przeciwstawić armatkom wodnym.

Pozwolenie na broń można uzyskać i obecnie ale trzeba zaliczyć badania psychologiczne. Czytając niektóre wypowiedzi w tym temacie , myślę, że takich badań niektórzy by nie zaliczyli i całe szczęście.

A gdzie tak napisałem łgarzu? Brak ci argumentów więc wymyślasz i obrzucasz gnojem typowa cebula... hyh Dalej nie masz argumentów bo jesteś za cienki żeby udowodnić swoje wierzenia, boisz się, że ci się świat zawali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zdycha z braku rzeczowej dyskusji więc napiszę jeszcze taką rzecz.

 

Broń czarno prochowa jest u nas dostępna bez pozwolenia a na broń "nowoczesną" trzeba mieć pozwolenie i teraz pytanie ilu ludzi ginie u nas rocznie od postrzału bronią bez pozwolenia a ilu przez broń na pozwolenie? No właśnie.

 

To samo było z autostradami, kiedyś prędkość max była 130km/h gdy chciano ją podwyższyć do 140km/h też był wrzask, że będą ginąć ludzie teraz jest 140km/h i najwięcej wypadków jest od wjechania pod prąd czy złej infrastruktury (tylko dwa pasy) a nie od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#74

Nadal nie widzę nic o zdobywaniu władzy bronią tylko jedyne o czym piszę to o szacunku dla obywatela. Proszę pokazać mi palcem, w którym miejscu chcę zdobywać władzę bronią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak napisałem łgarzu? Brak ci argumentów więc wymyślasz i obrzucasz gnojem typowa cebula... hyh Dalej nie masz argumentów bo jesteś za cienki żeby udowodnić swoje wierzenia, boisz się, że ci się świat zawali :)

#74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Norman1212 Twoja postawa a właściwie brak jakichkolwiek hamulców emocjonalnych i brak kultury w stosunku do innych jest najlepszym dowodem, że dostęp do broni powinien być ograniczony w jak najwyższym, możliwym stopniu. Wystarczy że kilka osób ma inne zdanie niż Ty i już puszczają Ci nerwy i obrażasz wszystkich wokół a od tego już tylko krok, żebyś zaczął strzelać. I tyle w temacie broni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.