Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tech St-408N A Kolektory Słoneczne


sieno26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zamontować kolektory słoneczne w mojej instalacji z buforem 1000l.

Mam sterownik techa st-408n niema w nim typowej obslugi solarów. Jest moze mozliwosc sterowania nimi jakos z tego urzadzenia? Czy tylko np wymiana na 409n?

Jakbyscie polecili je podpiac? Wezownicy nie mam i mysle dac wymiennik plytowy ok 30kw i pompa w obiegu wymiennik bufor wpiac razem z solarna. Wejscie wymiennika z dolu bufora bylo by z samego dna i tam bylby tez wymiennik a zasilanie z niego na ok 2/3 wysokosci bufora, zaraz pod wezownica cwu.

Beda 3 kolektory 2.4mx1.1m.

Rure z poddasza mam puszczona cu15. Wystarczy?

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach styku dodatkowego jest opcja cwu wydaje mi sie ze wystarczylaby ta opcja. Jeden czujnik na kolektor a drugi na bufor i powinno dzialac jak nalezy

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie rozwiazac mi problem z oddzieleniem wody buforowej i glikolu.

Mam ogromny dylemat co zastosować.

Jedna opcja to wymiennik jad, ma wysokosc 70cm i wydaje mi sie ze po stronie bufora grzal by grawitacyjnie ale z drugiej strony koszt 500zl.

Druga opcja to wymiennik plytowy. Tylko czy trzeba dobierac jego moc/liczbe plyt do instalacji solarnej? Pompa po stronie bufora to raczej koniecznosc.

Beda 3 kolektory 2,4x1.1

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sterownik na allegro za 75 zł. Ja kupiłem za 99 dwukanałowy żeby sterował też elektrozaworem  ( przełączenie na podłogówkę  jak już CWU nagrzeje)

 

http://allegro.pl/termostat-roznicowy-solarny-sterownik-2-kanalowy-i6564469624.html

 

sieno 26, wymienniki płytowe są tanie jak barszcz 200 zł. za 15-20kw pompa obiegowa 99zł. ze śrubunkami ( dzisiaj kupowałem )

 

Kolektory własne roboty jak widzę po wymiarach?

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary kolektorow podalem w przyblizeniu. Sa to nowe kospele powiekszone

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, 

i jak został rozwiązany problem z wymiennikiem? czy kolektory zostały już podłączone? jak to się sprawuje? pytam ponieważ również chcę nagrzewać bufor 1000l, ale przez wężownice, tylko nie wiem na jakie kolektory się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.