Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nie daleko "ziemniaczankę" i czasem dość mocno "pachnie" z tamtej strony, jaki materiał filtra zmniejszy uciążliwość zapachów? 

Pozdrawiam RedEd 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filtr węglowy. Stosuje się je między innymi do okapów kuchennych tam gdzie nie można podłączyć ich do wentylacji i powietrze po przejściu przez okap jest zawracane z powrotem na kuchnię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, muszę zamówić i sprawdzić czy jeszcze czy nie będzie za dużych oporów, jak by trzeba to mam miejsce na większy filtr.

Pozdrawiam RedEd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Minął miesiąc z działającą rekuperacją. Jest bardzo dobrze, świeżo nawet po nocy i nie wieje chłodem z nawiewów. Dorobiłem sterowanie, podstawą zasilania jest autotransformator, na 1 daje 70 volt i chyba coś około 32W wentylatory wtedy pobierają a biegów jest 5, wykorzystywany 1 i 2 ewentualnie 3, jako tak zwany "bost" służy drugi transformator 120 V który to podaje napięcie po włączeniu światła w łazience lub kuchni całość zrealizowana na 3 przekaźnikach w celu separacji oświetlenia. Jest też termometr z ustawianym alarmem temperatur, co wykorzystałem do ewentualnej ochrony przed zamarzaniem.

IMG_20181003_001820.thumb.jpg.dfa0df04d7d7c7021e218e02efeaa53b.jpg

GRWC sprawdza się stabilizując temperaturę przed wymiennikiem. Kupiłem też higrometry do każdego pokoju w celu kontroli wilgotności, pokazują zwykle między 40% a 50% wyjątkiem jest pralnio-suszarnia i tu testuje sposób wymiany tzn wywiew dałem przy posadzce a nawiew przy suficie aby wymusić ruch powietrza i szybciej odprowadzać wilgoć.

Pozdrawiam RedEd

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi