Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wm Mój Pomysł Na Wentylację.


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nie daleko "ziemniaczankę" i czasem dość mocno "pachnie" z tamtej strony, jaki materiał filtra zmniejszy uciążliwość zapachów? 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr węglowy. Stosuje się je między innymi do okapów kuchennych tam gdzie nie można podłączyć ich do wentylacji i powietrze po przejściu przez okap jest zawracane z powrotem na kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę zamówić i sprawdzić czy jeszcze czy nie będzie za dużych oporów, jak by trzeba to mam miejsce na większy filtr.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Minął miesiąc z działającą rekuperacją. Jest bardzo dobrze, świeżo nawet po nocy i nie wieje chłodem z nawiewów. Dorobiłem sterowanie, podstawą zasilania jest autotransformator, na 1 daje 70 volt i chyba coś około 32W wentylatory wtedy pobierają a biegów jest 5, wykorzystywany 1 i 2 ewentualnie 3, jako tak zwany "bost" służy drugi transformator 120 V który to podaje napięcie po włączeniu światła w łazience lub kuchni całość zrealizowana na 3 przekaźnikach w celu separacji oświetlenia. Jest też termometr z ustawianym alarmem temperatur, co wykorzystałem do ewentualnej ochrony przed zamarzaniem.

IMG_20181003_001820.thumb.jpg.dfa0df04d7d7c7021e218e02efeaa53b.jpg

GRWC sprawdza się stabilizując temperaturę przed wymiennikiem. Kupiłem też higrometry do każdego pokoju w celu kontroli wilgotności, pokazują zwykle między 40% a 50% wyjątkiem jest pralnio-suszarnia i tu testuje sposób wymiany tzn wywiew dałem przy posadzce a nawiew przy suficie aby wymusić ruch powietrza i szybciej odprowadzać wilgoć.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @reded

Przez przypadek znalazlem takie cos.

https://www.hvacr.pl/double-klimakonwektor-zintegrowany-z-rekuperatorem-4995

Jakie jest Twoje zdanie (pomijam cene)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo takie kombajny będą na porządku dziennym, ja mam inwerter 3,5kW w salonie a teraz doszła rekuperacja. Wracając do urządzenia to dla mnie za duża wydajność (przepływ) więc odpada, a z skutecznym chłodzeniem nie da się zejść z przepływami jeśli urządzenie było konstruowane na większe kubatury. A z zakupem to bym się wstrzymał, w sezonie będą jakieś wady wychodzić i pewnie poprawią to i owo.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na aledrogo  od Fast_Electronic. Priv.

Jaką powierzchnie filtra węglowego zrobić? 

RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W przygotowaną wcześniej skrzynię między GWC a reku udało mi się "wpakować" filtr węglowy G4 i na to F7 o wymiarach 120 cm na 45 cm, czekam na efekty.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Filtry węglowy działa... otworzyłem drzwi jak wychodziłem do pracy to poczułem. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam 

Zamontowalem wentylatory EC Ebmpapst IMG_20190317_151109.thumb.jpg.a7c3a26e14c71d3767f5b32d8ab7e3d6.jpg

IMG_20190317_151051.thumb.jpg.36790b08d94a4d41f9ae701cff78f4be.jpg

posiadają one wyjście impulsowe, pytanie jak w prosty sposób odczytać obroty? 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nastąpiła pomyłka z mojej strony, podlinkowałem nie ten przedmiot.
Poniżej właściwy adres:
 https://allegro.pl/oferta/uc4-licznik-miernik-czestotliwosci-7-pomiarow-7871445161

Natomiast gdybyś chciał ten pomiar zrobić mało precyzyjnie, to wystarczy miernik jakieś źródło napięcia i układ R-C (rezystor kondensator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Andrzej_M_ już zamówione, zastanawiam się nad anemometrem, chyba zamówię najbardziej popularny.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2018 o 13:45, szakallo napisał:

Uważam że lepiej mieć większe przekroje i pokryzować je w razie czego niż w przewodach mieć przepływy ponad 2,5m/s i możliwość hałasowania instalacji.

 

Wiem, że odkopałem skamielinę, ale nie słychać powietrza w przewodach (peflex) nawet przy 9m/s .-)

Słychać je dopiero jak się rozpręża w skrzynce i wieje ok 4,5m/s

 

Z resztą się zgadzam .-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że niektórzy powiedzą że 9 m/s jest cicho ale są też tacy którzy powiedzą ci że nie da się spać w takim hałasie na co dzień.

Znałam ludzi którzy potrafili codziennie spać w akademiku w czasie jak inni urządzali imprezę w tym samym pokoju, ja bym nie dał rady nawet po nieprzespanych +24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szakallo napisał:

Zgadza się że niektórzy powiedzą że 9 m/s jest cicho ale są też tacy którzy powiedzą ci że nie da się spać w takim hałasie na co

To nie tak. Rury "srebrne" dudnią przy około 3m/s, plastik przy 9 jest niesłyszalny. Dopiero w momencie rozprężania.

Oczywiście taka prędkość nie ma sensu. Nikt o tym nie mówi, ale zbyt mała prędkość w przewodach to też problem bo powoduje osadzanie się różnych nieczystości.

Moja wentylacja pracuje absolutne bezgłośnie do prędkości ok 1,5m/s na anemostacie (czyli ok 3-3,5m/s w przewodach).

Powyżej słyszę szum powietrza z anemostatu. Jak zdemontuję anemostat jest cisza .-)

 

Peflex ma tą zaletę, że jest naprawdę prosty w montażu i poleciłbym ją każdemu który ma minimalne pojęcie o fizyce i majstekowaniu .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Do instalacji zamontowany został sterownik http://ucs.com.pl/cu24v1,53,pl.html z najnowszą wersją oprogramowania, sterownik oczywiście używany, wykorzystuje harmonogram tygodniowy, podgląd temperatur, sterowanie wentylatorów z różną mocą (np nawiew 100% a wywiew 97%) i sygnalzacje zabrudzenia filtra -  presostat. W planach nagrzewnica na nawiewie i kto wie co jeszcze... 

Pozdrawiam RedEd 

PS robiłem pomiary anemometrem wywiew i nawiew prawie równe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aledrogo były dwie sztuki, tak sterownik "panuje" nad całością choć nie ma wejścia "bost" ale to jest zrealizowane po staremu na przekaźniku i pełnym napięciu wystawianym przez silniki, jestem zadowolony choć można by było jeszcze wyżej wskoczyć i sterowanie przez internet ale kasa nieporuwnywalna. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taka cyfryzacja a te urządzenia mobilne nawet po polsku nie potrafią. 

Miało być "nieporównywalna" 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.