Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

radzik

Wolf Menu Serwisowe Wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku odrzewam mieszkanie kotłem Wolf CGB-2 20k serwisant który był nie miał praktycznie pojecia nic o tym kotle gdyż powiedział że jest to jego czwarty z tego modelu z krórym ma do czynienia i sie dopiero uczy (brawo żebym wiedział szukał bym innego) z tego co sie dowiedziałem od innego serwisanta powinie zmniejszyć moc w menu ale tamten tego nie zrobil a ja nie wiem jak .W instrukcji  jest pokazane że po wejsciu w menu serwisowe sa cztery zakladki miedzy innymi "Urządz.grzew." niestety ja tej opcji u siebie nie widzę pozostałe się zgadzja i własnie w tej zakładce zmienia się moc kotła .Może ktoś cos podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeżeli masz moduł obsługowy BM-2 to po wejściu w menu serwisowe pokaże się zastawienie jak w załączniku #1

Przejdź do urządz grzew 1-4

Lista parametrów urządzenia grzewczego

Zmień parametr GH 04 wg wykresu lub tabeli (zał.#3)

post-32948-0-33638700-1522700857_thumb.jpg

post-32948-0-00564400-1522700872_thumb.jpg

post-32948-0-49337800-1522700888_thumb.jpg

post-32948-0-37439900-1522700902_thumb.jpg

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

u mnie wyglada to tak ,także dlatego mam problem

post-690-0-01458400-1522761002_thumb.jpg

Edytowane przez radzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

u mnie wyglada to tak ,także dlatego mam problem

Z tego co wiem aby mieć dostęp do parametrów które cię interesują musisz mieć zamontowany moduł obsługowy czyli ten BM w kotle a nie na ścianie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na ile zmniejszyć mu tej mocy przy 84 m2 mieszkania 8 grzejnikach i 4 m2 podłogowki w lazience ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

a na ile zmniejszyć mu tej mocy przy 84 m2 mieszkania 8 grzejnikach i 4 m2 podłogowki w lazience ?

Nie wiadomo jakie jest obciążenie cieplne dla tego mieszkania.Można próbować przyjąć jakieś dane szacunkowe np.ile przypada [W] na 1m2 czy 1m3 w zależności od stopnia ocieplenia budynku ale jak tak nie umiem) Jak montowałem Wolfa to ustawiałem  parametr HG-04 mając do dyspozycji projektowe obciążenie cieplne budynku z OZC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już doszedłem moc  ustawić można w sterowniku AM na kotłe w tej chwili jest na 60%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już doszedłem moc  ustawić można w sterowniku AM na kotłe w tej chwili jest na 60%

Czyli ok.12,5kW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i tak się zastanawiam czy jeszcze nie za dużo z wyliczeń strony cieplo właściwe potrzebuje na c.o. 6,5 kw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka strona takie wyliczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to po co montowałeś 20 kw na 84 m2 jest przecież jeszcze 14kw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mikas4
      Potrzebuje zakupić dobry i energooszczędny kocioł do nowego domu 140m2 z podłogówką. Dom ocieplony 20cm grafitem i z rekuperacją.
      Zastanawiałem się nad AVC którego poleca wiele osób ze względu na dobrą cenę i najlepsze wymienniki. Jeśli chodzi o oszczędność gazu dobrze też sprawdza się De Dietrich. Ale widzę że dużo osób na forum jednak poleca Wolfa. Czy faktycznie jest on lepszy od tych kotłów które wymieniłem?

• Przez PKZ
      Witam Wszystkich foruwowiczów.
      Posiadam Piec Wolf FGB-28, ogrzewanie podłogowe w segmencie na powierzchni 160m.
      Chciałbym do pieca podczepić bezprzewodowy regulator temperatury.
      Wstępnie wybrałem takie 2:
      http://systemgrzewczy.pl/pl/lars-auraton-2025-rth-sterownik-pokojowy-tygodniowy-bezprzewodowy.html
      lub
      http://allegro.pl/tech-st-292-v2-regulator-pokojowy-bezprzewodowy-i6725772224.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=DSA_Dom_i_zdrowie&gclid=EAIaIQobChMI4fmHpfu72QIV7bftCh27MAfpEAAYAiAAEgLRAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CIPe-aj7u9kCFcmPGwodKeMI3w#thumb/3
      Który Państwo by rekomendowali, lub inny w granicach do 300zł ?

Mam jeszcze pytanie odnośnie zewnętrznej pomy wody która reguluje układ ogrzewania podłogowego: czy można ją tak połączyć z piecem (aktualnie pracuje niezależnie) aby włączała się tylko w  momencie gdy pracuje piec.
      Teraz jest włączona cały czas.
      Zdjęcie pompy poniżej.

• Przez Mariusz7908
      Witam kolegów wolf cgb 2 dom 220 m piec 24 kw dom ocieplony 20 styropianu wymienione okna na dachu pianka dom stary po modernizacji 1 podłogówka kuchnia 8 kaloryferów dom 2 drabinki łazienka oraz 1 kaloryfer w garażu . Wolfem palę od października brak doświadczenia . Posiadam kocioł zasobnik 120 l panel bm 2 i czujnik pogodowy . Temp ustawiona na 21,5 stała dobowa . Zużycie z grzaniem wody użytkowej przy temp +6 czy +8 dzień w nocy było około 0 wynosi 6m 3 gazu na dobę . Myślę że wynik chyba dobry ale mam pytanie . Jaką temp optymalną powinien grzać kocioł przy np +6 na zewnątrz . Serwis skorygował mi krzywą grzewczą z fabrycznej na swoją . W moim odczuciu coś nie gra kocioł grzeje 33 do 37 max 39 pod koniec osiągnięcia temp temp powrotu ma 29 stopni kaloryfery są letnie . Żeby zagrzać od 21,5 do 22,1 potrzebuje ok 30 do 40 minut . Temp spalin ma 35 stopni więc wygląda że kocioł powinien dobrze kondensować ale wolę się upewnić . Krzywa grzewcza w wolf to określenie 4 parametrów więc nie podam czy to 1.0 czy 1.2 mogę podać parametry w razie czego . Dzięki pozdrawiam
    • Przez EmEnTechnik
      Witam,
      Chciałbym prosić o poradę w wyborze gazowego kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjny + zasobnik. Dom jest w trakcie budowy.
      Zrobiłem symulację cieplną na stronie cieplowlasciwie.pl, przesyłam link: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21hp
      (niestety nie pokrywa się to z projektem inst. sanitarnych wg. którego powinien być: Kocioł 2 funkcyjny wodny z zamkniętą komorą spalania dla CO i CWU o mocy 24kW - dla wyliczonych Qco=13,44kW i Qcwu=2,0kW)

Zależy mi abym serwis miał na miejscu dla tego zrobiłem rozeznanie na mieście i znalazłem następujących autoryzowanych instalatorów/serwisantów firm:
      Buderus
      Immergas Polska Sp. Z o.o.
      Viessmann
      Auer
      Beretta
      Ariston
      Termet
      Chaffoteaux
      Saunier Duval
      Ferroli
      ACV
      Wolf

Kryteria wyboru jakie sobie założyłem to kolejno:
      - jakość i niezawodność
      - cena
      - gwarancja
      - opcje dodatkowe
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.