Skocz do zawartości
radzik

Wolf Menu Serwisowe Wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku odrzewam mieszkanie kotłem Wolf CGB-2 20k serwisant który był nie miał praktycznie pojecia nic o tym kotle gdyż powiedział że jest to jego czwarty z tego modelu z krórym ma do czynienia i sie dopiero uczy (brawo żebym wiedział szukał bym innego) z tego co sie dowiedziałem od innego serwisanta powinie zmniejszyć moc w menu ale tamten tego nie zrobil a ja nie wiem jak .W instrukcji  jest pokazane że po wejsciu w menu serwisowe sa cztery zakladki miedzy innymi "Urządz.grzew." niestety ja tej opcji u siebie nie widzę pozostałe się zgadzja i własnie w tej zakładce zmienia się moc kotła .Może ktoś cos podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz moduł obsługowy BM-2 to po wejściu w menu serwisowe pokaże się zastawienie jak w załączniku #1

Przejdź do urządz grzew 1-4

Lista parametrów urządzenia grzewczego

Zmień parametr GH 04 wg wykresu lub tabeli (zał.#3)

post-32948-0-33638700-1522700857_thumb.jpg

post-32948-0-00564400-1522700872_thumb.jpg

post-32948-0-49337800-1522700888_thumb.jpg

post-32948-0-37439900-1522700902_thumb.jpg

Edytowane przez odpowietrznik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie wyglada to tak ,także dlatego mam problem

post-690-0-01458400-1522761002_thumb.jpg

Edytowane przez radzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie wyglada to tak ,także dlatego mam problem

Z tego co wiem aby mieć dostęp do parametrów które cię interesują musisz mieć zamontowany moduł obsługowy czyli ten BM w kotle a nie na ścianie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na ile zmniejszyć mu tej mocy przy 84 m2 mieszkania 8 grzejnikach i 4 m2 podłogowki w lazience ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na ile zmniejszyć mu tej mocy przy 84 m2 mieszkania 8 grzejnikach i 4 m2 podłogowki w lazience ?

Nie wiadomo jakie jest obciążenie cieplne dla tego mieszkania.Można próbować przyjąć jakieś dane szacunkowe np.ile przypada [W] na 1m2 czy 1m3 w zależności od stopnia ocieplenia budynku ale jak tak nie umiem) Jak montowałem Wolfa to ustawiałem  parametr HG-04 mając do dyspozycji projektowe obciążenie cieplne budynku z OZC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już doszedłem moc  ustawić można w sterowniku AM na kotłe w tej chwili jest na 60%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

już doszedłem moc  ustawić można w sterowniku AM na kotłe w tej chwili jest na 60%

Czyli ok.12,5kW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i tak się zastanawiam czy jeszcze nie za dużo z wyliczeń strony cieplo właściwe potrzebuje na c.o. 6,5 kw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka strona takie wyliczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to po co montowałeś 20 kw na 84 m2 jest przecież jeszcze 14kw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pols34
      witam jestem od lipca użytkownikiem  kotła kondensacyjnego wolf cgb a 2 24  zachwalany przez instalatora  ze nie do zdarcia jak ktoś ma  taki kocioł proszę się wypowiedzieć co do głośności pracy 
    • Przez mark1416
      Witam wszystkich,
      To mój pierwszy post,nie znam się na ciepłownictwie,jednak muszę wykonać schemat ideowy instalacji odzysku ciepła.Otóż są 4 zbiorniki do których spływają gorące ścieki,w każdym znajduje się wymiennik zanurzeniowy. Ma być jeden zbiornik akumulacyjny z wężownicą.Wymienniki muszą być połączone z wężownicą bufora,ogrzewając w nim wodę i działać w obiegu zamkniętym. Czy ma ktoś pomysł jak sprawnie rozdzielać obieg z wężownicy na konkretny wymiennik w danym momencie,tak żeby ciecz krążyła między jednym wymiennikiem a wężownicą, a pozostałe wymienniki były odłączone?Dałoby się to zrobić za pomocą rozdzielacza czy może są jakieś do tego konkretne urządzenia?
      Dziękuję za odpowiedź 
    • Przez dziq83
      Cześć wszystkim,
      piszę do Was o z prośba o pomoc przy ustawieniu pieca/sterownika.
      Od ponad roku używam pieca WOLF FGB-28 + zasobnik 120 litrów do końca listopada tego roku posiadałem prosty sterownik typu ON/OFF (coś jak pokojowy).
      W domu mam na całości ogrzewanie podłogowe ok. 140 m2 do tego dwa grzejniki drabinki w łazienkach oraz grzejnik w garażu.
      Powiedzmy że było wszytko OK (było ciepło :)).
      Ok. tygodnia temu serwisant założył mi sterownik BM-2 i tutaj się zaczęło :), od samego początku piec podawał ponad 60 stopni wodę do mieszacza i na grzejniki w łazience i garażu.
      Też było ciepło ale to marnowanie ciepła. Okazało się że sterownik pogodowy był nie podłączony w piecu. Wpiąłem kable w odpowiednie miejsce i od razu temperatura spadła do 30-40 stopni (przed zmianą sterownika temperaturę ustawiałem na piecu było to ok 42-44 stopni).

Ustawiłem krzywą grzewczą według następujących parametrów:
      - temp. podstawowa - 20
      - start krzywej grzewczej - 18
      - temp. zew. - -18
      - temp. zasilania - 37

Ale cały czas mam temperaturę ok.20 stopni na sterowniku, w salonie jest poniżej 20. Zwiększam temp. za suwaku -4 +4 ale nic to nie daje, dalej jest ok 20 stopni. Zauważyłem że pojawia się coś takiego jak 'blokada taktu' na jednym z ekranów, w instrukcji która przeczytałem kilka razy nie znalazłem nić sensownego na ten temat w ustawieniach sterownika również. Nie nie daje zmiana trybu z auto na ciągłe grzanie itd.
      Po kilku dniach walki poddałem się i proszę o pomoc, załączam kilka zdjęć z ustawieniami sterownik.
      I dlatego proszę o pomoc.

• Przez mikas4
      Potrzebuje zakupić dobry i energooszczędny kocioł do nowego domu 140m2 z podłogówką. Dom ocieplony 20cm grafitem i z rekuperacją.
      Zastanawiałem się nad AVC którego poleca wiele osób ze względu na dobrą cenę i najlepsze wymienniki. Jeśli chodzi o oszczędność gazu dobrze też sprawdza się De Dietrich. Ale widzę że dużo osób na forum jednak poleca Wolfa. Czy faktycznie jest on lepszy od tych kotłów które wymieniłem?

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.