Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Różnicowy-Kiedy Warto A Kiedy Nie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ tu wyrażenie widać że to nie pompą dokonuje się regulacji hydraulicznej, tylko nastawami wstępnymi na zaworach grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Czyli jednak się da.

A to czy tam jest jakaś regulacja czy nie akurat w tym przypadku nie ma żadnego wpływu.

To tak jak np z robieniem zbieżności kół w aucie-można ją ustawić wstępnie,ale efekt końcowy i tak uzyskamy z pomocą komputera bez znaczenia na te wstępne ustawienie.

Zgadza się,że do dużej instalacji może się to nie nadać.

@gmaj22

Masz rację.

Tylko,że nikt nie pisał,że to pompa dokonuje nastawy.

Pisałem,że "za pomocą" pompy można dokonać nastawy.

Także powtórze.

Pompa pomaga nam przy kryzowaniu grzejników.

Na ile to jest skuteczne to nie wiem,ale marketingowo brzmi to fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to bardziej obrazowo. 

Wyobraż sobie pompę tłoczącą wodę przez wąż ogrodowy. Ściskając jego końcówkę lub przykręcając dyszę powodujesz, że woda wypływa szybciej i zwiększasz "zasięg" jej strumienia.

Działanie pompy z auto-adapt polega na tym, że niezależnie od tego, jak bardzo bedziesz zmniejszał/zwiększał wylot węża, zasięg strumienia wody będzie po chwili taki sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22

Jest to trafne porównanie w przypadku,gdy mówimy autoadapt,ale już w przypadku ustawiania instalacji chyba nie.

Tutaj w tym przypadku (ustawianie instalacji) autoadapt nie ma nic do rzeczy.

Ja ustawianie instalacji rozumiem w ten sposób,że do wszystkich (takich samych/tej samej mocy) grzejników ma trafić taka sama ilość gorącej wody bez znaczenia czy ten grzejnik jest pierwszy czy dziesiąty.

 

I właśnie ta pompa mierzy przepływ wody.

Oglądnij filmik ten oraz ten z grundfos alpha 3-to jest to samo tyle,że mobilnie.

No chyba,że coś pomieszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona mierzy bardzo niedokładnie ten przeplyw, taki pic na wodę , ale ma słuszną cenę.

Jeszcze rok temu cena była ok 2000PLN , teraz spadła ale też za dużo..

Jak masz projekt to możesz dobrać nastawy wg projektu, a tak cała robota na nic - po prostu nie znasz przepływów przez grzejniki , więc daj sobie z tym spokój.

jak zrobisz tą instalację to będziesz się cieszył, że grzeje a nie nastawy pompą regulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.