Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Dopalaczem-Projekt Kotła Dolnego Spalania.


tajne

Rekomendowane odpowiedzi

Odpal swieczke wez kawalek blaszki i powoli zblizaj ja od gory do ognia i zobaczysz o co mi chodzi

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa

Dziękuje rumunn9r

Wepchałem 2płytki i pomogło-przestało kopcić z komina.

Poprawka nie przestał kopcić z komina.

Jak odszedłem dalej z innej strony komina to widać dym.

post-77985-0-97368600-1522686585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich rad ja udzielałem?

Jak udzielałem to pewnie źle.

Sony

Ja nie usuwałem.

Dobra trza włożyć wkład w komin kupić tira taniego opału wywalić wszystkie cegły i palić po Bożemu,a że się kopci na pół okolicy,widocznie tak ma być,"jak jest ogień to musi być dym".

A znasz takie powiedzenie: " lekarzu wylecz się najpierw sam"... Podobnie z radami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY23 ,no nie mam czasu śledzić całego forum i tego osobnika ,tak przypadkiem tu trafiłem ,folklor powiadasz....no tak to wyglada ale to sie nadaje na wiocha.pl  demotywatory ,pudelek ,nawet memy mozna z tego robić...

Tak jak napisałeś wchodzą nowi, biora wszystko serio , takie jest podstawowe założenie forum -korzystam z wiedzy zawartej ale jak tez sam coś zrobie ,lub coś wyniknie z moich przeróbek to sie tym dziele by inni nie popełniali tego samego błedu lub poszli ta droga jak sie sprawdza .

Jaki z tego morał wynika ? 

jak się nowi pytaja edukować jak maja zadac pytanie kierować na ciepłowłasciwe.pl ,tak by odpowiadajac na pytanie wiedzieć jaka mamy sytuacje odnosnie komina ,kotła ,opału instalacji i co ogrzewamy ,a tak wyciągamy info przez kilka stron tematu ,temat rośnie bo poradami bryluje troll 

Co bym zmienił ?obowiązek  uzupełnienia avatara o w/w info z weryfikacją czy nie ma tam kitu by zapełnic tą rubryke  przez moderatora przy przyjmowaniu nowych użytkowników , jak jest avatar jak nalezy mozesz pisać a tak zablokować dodawanie odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal kopci na czarno i nic nie pomaga.

Co mam zapełnić?

Na demotywator to się mój kocioł nadaje,cokowliek byś robił zawsze kopci tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunn9r

Może być tak?

Boje się,że bez tej pomarańczowej cegiełki to mi wywali płomień do wymiennika lub czopucha (chociaż jak wywali do czopucha to nie kopci tylko iskrami rzuca z komina).

post-77985-0-35960700-1522690628_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz,że przez toksyczne słowa kocioł emituje toksyczne spaliny=czarny dymiec i sadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunn9r

Może być tak?

Boje się,że bez tej pomarańczowej cegiełki to mi wywali płomień do wymiennika lub czopucha (chociaż jak wywali do czopucha to nie kopci tylko iskrami rzuca z komina).

Nie zostaw ten dopalacz pusty, jaka wysokosc pomiedzy wlotem a pierwszym wymiennikiem? Jezeli ogien bedzie za duzy zmniejsz powierzchcnie rusztu lub wlot palnika, tylk rob mody pojedynczo.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci od rusztu do pierwszego wymiennika?

 

post-77985-0-62225800-1522692513_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brazowe to jest podane od rusztu a nie od płytki szamotowej.

post-77985-0-35913900-1522693386_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam.

Dobrze mówisz,że nie korzystam.

Bo tam przy pionowej ściance się nie zapcha a gdzie indziej jak się zapcha popiołem to dopiero daje na czarno oj daje.

Jasno niebieskie=równolegle.

Fioletowo prostopadle.

 

Kiedyś podawałem tak i było dobrze dopuki się nie zapchało popiołem i tu skic tego.

Sony23 o tak będzie dobrze?
 

 

post-77985-0-81264200-1522693586_thumb.png

post-77985-0-50822100-1522693641_thumb.jpg

post-77985-0-55016100-1522693897_thumb.png

post-77985-0-42205800-1522694175_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobione ;)  :D

post-57460-0-47060100-1522747796_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Po ostatnich w tym roku grzewczym modyfikacjach, u mnie też ktoś "ukradł" płomień.

 

Taki teścik.

Na drugim filmiku dwa paleniska w szeregu podłączone do pionu ciepła - coś się chyba zredukowało, a niebieski się uwydatnił.(kiepska jakość ale w pionie robi się już ciemno)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.