Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Własnej Roboty Kolektor Solarny?


han61

Rekomendowane odpowiedzi

Budowałem kolektorem ale zbiorniki pionowe drogie a mam juz bojler 120l i chce dołożyć pod nim 80-100l reszta na rysunku czy woda będzie grawitacyjnie krążyć pomiędzy nimi?? Solar 3,5m2 z paneli grzejnikowych

post-45184-0-27903000-1522443152_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz cos wiecej napisac o swoim panelu? zbiornik mozna wyrwac w dobrych cenach ja ostatnio kupilem Hewalexa OKC300NTRR/SOL za 720pln na olx w srodku wyglada jak nowka emaliowany.

1.do jakiej temp nagrzewales swoj boiler tymi panelami?

2. masz jakies fotki?

3. szyby stosowales jakie?

4 jaki koszt budowy solarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz cos wiecej napisac o swoim panelu? zbiornik mozna wyrwac w dobrych cenach ja ostatnio kupilem Hewalexa OKC300NTRR/SOL za 720pln na olx w srodku wyglada jak nowka emaliowany.

1.do jakiej temp nagrzewales swoj boiler tymi panelami?

2. masz jakies fotki?

3. szyby stosowales jakie?

4 jaki koszt budowy solarka?

mój kolektorek https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26031-kolektor-solarny-swojego-pomys%C5%82u/

szyby hartowane

koszt nie przekroczył 1500zł takie miało być założenie coś koło 1200zł wyszło w tym niestety drogie szkło hartowane coś 550zł za 3,5m2 szyby 4mm

a tu pierwsze testy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo cie to kosztowalo

Nie myslales zeby kupic cos fabrycznego za taka sumke?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Miałem szyby z starych okien ale nie dało się ich przyciąć od słońca wypalone chyba, zwykłe na takiej powierzchni by na pewno pękły więc jak już tyle zrobiłem to musiałem porządne szyby wstawić tylko ich koszt mi w głowie zawrócił no ale coż mam satysfakcję że coś zrobiłem ;) oglądałem wcześniej te kolektory bezciśnieniowe koło 1500zł kosztują ale jakoś nie przemawiało to do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zawsze stawiam na diy;) jak oceniasz sprawnosc

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Może ty mnie poratujesz jaki bojler zastosować chodzi o litraż do mojego 3,5m2 kolektora, jak już mówiłem mam 120l płaszczowy ale nie mam możliwości wpięcia w płaszcz za dużo roboty myślałem drugi kupić i zrobić aby cwu krążyła między bojlerami ale mam też na uwadze bojler pionowy 200l -250l ale nie chciałbym zrobić błędu w zakupie. 3 osoby w rodzinie a woda pobierana od godziny 17 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest  świetny materiał przygotowany z wszystkimi gotowymi odpowiedziami http://czysteogrzewanie.pl/2015/07/sposoby-na-podgrzewanie-cieplej-wody-latem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest  świetny materiał przygotowany z wszystkimi gotowymi odpowiedziami http://czysteogrzewanie.pl/2015/07/sposoby-na-podgrzewanie-cieplej-wody-latem/

Cenny artykuł ale nurtuje mnie jedna rzecz co wybrać poziomy z podwójną wężownicą tańszy lub dwupłaszczowy czy pionowy?? Czy podwójna wężownica jest dużo gorsza od dwupłaszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolektorek https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26031-kolektor-solarny-swojego-pomys%C5%82u/

szyby hartowane

koszt nie przekroczył 1500zł takie miało być założenie coś koło 1200zł wyszło w tym niestety drogie szkło hartowane coś 550zł za 3,5m2 szyby 4mm

a tu pierwsze testy:

Witam

Czy liczyłeś po jakim okresie czasu Ci się to zwróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

W jakim okresie robiłeś te testy, ile stopni było na dworze?

Czy liczyłeś po jakim okresie czasu Ci się to zwróci?

 

Mój dotychczasowy bojler 120l ma przeszło 10lat więc za niedługo wyzionie ducha więc jak kupię bojler to będzie znowu na x lat, samego bojlera nie liczę bo to i tak mnie będzie czekać ale koszt solarów po dwóch latach będą na siebie zarabiać. Co do testów to było raptem +12C (kilka dni temu) niebo 30% chmur,testy godzina 14 woda która zasilała solar z studni myślę że spokojnie 300l nagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój dotychczasowy bojler 120l ma przeszło 10lat więc za niedługo wyzionie ducha więc jak kupię bojler to będzie znowu na x lat, samego bojlera nie liczę bo to i tak mnie będzie czekać ale koszt solarów po dwóch latach będą na siebie zarabiać. Co do testów to było raptem +12C (kilka dni temu) niebo 30% chmur,testy godzina 14 woda która zasilała solar z studni myślę że spokojnie 300l nagrzeje

Czy testy robiłem w okresie wiosennym czy jesiennym, podaj miesiac?

Jakie masz doswiadczenia w okresie zimowym? Jeżeli mozesz opisac, opisz jak Twoj solar sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pospawane już takie grzejniki 2sztuki coś koło 90x180 i zastanawiam się czy je kończyć bo jak zliczy się wszystkie koszty to taniej wyjdzie kupić gotowe.

 

Kol Lukas 87, rozumiem, że kwota 1500 zł. to koszt całej instalacji z pompą obiegową, rury,złączki  itd?

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak masz wszystko kupować to lepiej fabryczne. Amatorskie są dla ludzi którzy mają darmowe "przydasie" i darmową siłę roboczą, którą ewentualnie sponsoruje żona wytworną kolacją pod prysznicem. poz Hermogenes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pospawane już takie grzejniki 2sztuki coś koło 90x180 i zastanawiam się czy je kończyć bo jak zliczy się wszystkie koszty to taniej wyjdzie kupić gotowe.

 

Kol Lukas 87, rozumiem, że kwota 1500 zł. to koszt całej instalacji z pompą obiegową, rury,złączki  itd?

 

Karol

 

Witam

 

Czy testy robiłem w okresie wiosennym czy jesiennym, podaj miesiac?

Jakie masz doswiadczenia w okresie zimowym? Jeżeli mozesz opisac, opisz jak Twoj solar sie sprawuje

Złączki do pexa zakupione na allegro jakos 100zł + pex 3zł/mb pompa ibo 25-40 90zł licząc na szybko zmieściłem się w 1500zł pexa kupiłem 20mb zostało ok 3mb, dzisiej był pierwszy test w pełni podłączona instalacja tak jak to ma być + zasobnik 300l i jestem pełen podziwu że 3,5m2 z paneli grzejnikowych tak grzeje, rano zalałem zasobnik wodą która miała +5C więc to była początkowa temp, na dworku było rano u mnie +5C i nagrzało te 300l do 40C mierzyłem w dwóch punktach na czujnik górny 40C dolny 38C, słońce  swieci na solar od samego rana do ok 15 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl co by sie dzialo z trakerem

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

pewno wskazówka by poszybowała dalekoooo :) swoją drogą jak ktoś to robi w wersji taniej tzn zwykłe szyby float i jakaś ramka z profili do płyt GK to wyjdzie taniocha, tym którzy budują solary na płycie osb polecam dysperbit przeleciałem 3 razy osb i deski boczne pięknie wyszło zalane w gumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak już wcześniej pisałem próbuję zrobić solar na c.w.u. posiadam dwa pojedyncze grzejniki panelowe z blachami konwektorowymi i zastanawia mnie czy mogą one pozostać czy należy je usunąć, bądź szukać grzejników bez tych blach konwektorowych. Może ktoś ma rozeznanie w tym temacie to prosiłbym o podpowiedź, jakie ewentualnie byłyby straty z powodu tych blach, a może zyski. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.