Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Tauronu


foreight

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, YaroXylen napisał:

 Oczywiście odbieram jako żart , i mogę zapewnić że czapy popiołu na kominie nie mam,

To tylko pogratulować opału/popiołu, oraz poczucia humoru ;) 

Ale ciśnie mi się pytanie: to czym ja w końcu paliłem skoro mam popiołu dużo więcej??? Inna mieszanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do jakości spalania ... wiadomo kocioł, palnik i palacz, a węgiel to już trochę loteria, wiadomo że kopalnie mają swoje różne ściany, pokłady,etc. Badania węgla robi się co jakiś czas jednak zmienność parametrów jest rzeczą naturalną, ale to też chyba w jakimś zakresie. Jednak największym partaczem jest człowiek i jego chęć zysku nawet kosztem klienta, czasem utraty klienta. Wiadomo jak się ktoś raz na czymś przejedzie to będzie się przed tym bronił i takiego producenta (handlowca) unikał. Sporo ludzi narzeka na rosyjskie węgle...a w/g mnie jakość jaka jest każdy widzi, ale chyba są najbardziej przewidywalne, dlatego właśnie takie preferuję. Może to nie patriotyczne ale na pewno ekonomiczne. Do swojej firmy w czerwcu kupiłem 24 palety Diablo Zagórskiego po 680zł z akcyzą na firmę, transport własny i twierdzę że ludzie dziwne rzeczy piszą, węgiel super, spala się zupełnie bez żadnego kawałka tylko pył, polecam spróbować, w zeszłym roku  wziąłem 18palet diabła, ale miałem jeszcze trochę innego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret plusa są (przynajmniej były) 2 wersje. Jedna to 50% koksu i 50% siana, druga to chyba 60% koksu i 40% siana. (Ja miałem z lokalnych składów okazało się to i to co odczuć można było po popiele).

Nie chodzi o samo spalanie - z tym idzie jakoś powalczyć - nie było z tym jakiś większych problemów, spalało się to jako  - problemem był popiół - a raczej jego ilość.

Ta mieszanka 50/50 to poprostu masakra. Jaret przy tęgim paleniu na mrozie powoduje zapełnienie worka po ekogroszku (25kg) popiołem w jakieś 4-5 dni przy zużyciu 27kg dziennie.
Wystawiam śmieci raz w tygodniu i musiałem zaczynać nowy worek w ciągu 7 dni...

Jeśli mamy opcję kupić nawet czarną perłę za 680 z dowozem w lecie do podsuszenia to i tak będzie dużo lepszy wybór - spala się podobnie co właśnie Jaret Plus a popiołu mimo, że ma dużo - ma go mniej od tej mieszanki 50/50, od 60/40 też...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, shogunzlasa napisał:

Jaret plusa są (przynajmniej były) 2 wersje. Jedna to 50% koksu i 50% siana, druga to chyba 60% koksu i 40% siana.

50/50 to JaretPlus 25Mj (żółty) 60/40 to Tauron Ekogroszek 26Mj (różowy). 

Popiołu u mnie dużo, objętościowo 2-3 razy więcej, wagowo nie wiem - nie mam takiej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wziąłem najpierw jedną paletę i paliło się w miarę (ciepła zima) ale popiołu całe mnóstwo. Mimo średniego zadowolenia wziąłem drugą paletę i jak było teraz trochę przymrozków to tragedia. Kocioł prawie cały czas pracuje bo nie może nabić temperatury, która potrafi spadać drastycznie. Bardzo, bardzo ale to bardzo dużo popiołów, spieków. Próbowałem z innymi ustawieniami ale to samo. Jedyny plus to cena tego groszku. Więcej go nie kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.