Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze Centralne Ogrzewanie-Jak Się Do Tego Zabrać,na Co Zwrócić Uwagę,koszty...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma możliwości zamontowania miarkownika ciągu,jest tylko rozeta regulująca dopływ pow. pod ruszta.

2 króćce oznaczone nr. 5 to możliwość zasilania oddzielnego na grzejniki i CWU.

Szukaj dalej ;),dzwoniłeś do firmy Ogniwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolanin

Ty widziałeś piecyk z ogniwa z miarkownikiem?

Co do temy to też już o niej czytałem i chyba nawet henryk nie polecał tej wersji,ale nie pamiętam dlaczego-tyle już tego przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecokuchnia Tadeusz ma miarkownik elektroniczny ,Budowa ciekawa ale film co zamiast szamotu tam ladują ,dla mnie dyskwalifikuje tą piecokuchnie.

https://www.google.pl/search?q=piecokuchnia+tadeusz&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=YwzVPajnUNNPBM%253A%252CyBVsmYavElgxeM%252C_&usg=__NxiiFaz3s57WERT2Lw3LR7ccOP4%3D&sa=X&ved=0ahUKEwiGjrTnpO_ZAhXEDZoKHQVSCtMQ9QEIPTAD#imgrc=YwzVPajnUNNPBM:

a tu film siadczący o jakości tego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1953

Dokładnie tak.

Ten filmik też już oglądałem.

Napisałem do tych od kuchni kamen,zobaczymy co odpiszą.

Mały wybór jest piecy o mocy 5-8kW

@sambor

Drewmet producent,ale zośka jest za duża bo 10-11kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miarkownikiem ciągu i rozetką PW w drzwiczkach zasypowych jest jeszcze z firmy Slawex:

 

https://annrys.pl/p/1545/481/piecokuchnia-slawex-kwk-7-3-kociol-kuchnia-nowosc--kotly-bez-nadmuchu-slawex-kotly-piece.html

 

                                                                post-50212-0-06290500-1521151429_thumb.jpg

 

Tak wygląda przekrój większej wersji,jeżeli mniejsza ma taki sam układ jest całkiem dobry.

                                                             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolanin

Pisałem do nich w tej sprawie.

Koledzy,gdzie miałbyn zamontować zawór bezpieczeństwa?

Wiele razy było to poruszane i ogólnie w układzie otwartym nie polecają montować zaworu.

W tej chwili mam zamontowany zawór bezpieczeństwa i zawór zwrotny na zasileniu bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co powinna miec piecokuchnia ma  piecokuchnia IZA  ale jej moc to 16kW - wzoruj się na niej przy wyborze. Piecokuchnie o  mniejszych mocach mogą miec inną budowę  Np temmy 10 i 12 to inne konstrukcje ,to samo dotyczy piecokuchni slawex 7 i 13kW Musisz na to zwrócic uwagę.Lepiej wtedy kupic  o większej mocy.

Piecokuchnie maja ta zaletę ze mogą pracować na róznych mocach ,Tryb letni i zimowy to skrajne przypadki ,są pośrednie,,np,ruszt w trybie lato  i przesłona w tym trybie to moc najmniejsza  większą moc uzyskasz mając ruszt w trybie lato a przesłonę w trybie zima .  Posrednia moc uzyskasz  też gdy ruszt będzie w trybie zima a przeslona  w lato.Największą moc ma piecokuchnia gdy ruszt i przegroda jest w trybie zima,

Przeczytaj ten wątek ,tam będzie o tym  co powinna mieć piecokuchnia , oraz o problemach palenia w tych kuchniach i jak z tym sobie poradzic,

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14006-kuchnia-weglowa-hydromax-problem/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Ta zosia ma przekrój pionowy na zdjęciach a w instrukcji poziomy,ale mniejsza o to.

Ona ma 10kW a ja potrzebuję dwa razy mniej,więc czy aż tyle da się zmniejszyć moc nie tracąc na opale itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samych grzejników masz lekko 5,5-6kW plus bojler to około 7-8 kW
Wystarczy zmniejszyć komorę zasypową i moc jest mniejsza

W inst na stronie 12 jest przykładowy schemat podłączenia kuchni/ pieca, wcześniej są rys i wymiary tej pionowej wersji.

Nie znam ceny ale można ją zamówić u producenta.

 

 

PS

Sprawdź czy ci się podłoga nie zarwie to prawie 200 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to z tym jest?

 

Według projektu z drugiego tematu do którego się odnoszę wynika,że zbiornik wyrównawczy jest na wysokości 30-40cm nad bojlerem i pompa jest na powrocie a według normy jest tak:

 

Spód naczynia wzbiorczego powinien znajdować się co najmniej 0,3 m nad najwyżej położonym punktem grzewczym.(uzależnione to jest innymi warunkami np. od umieszczenia pompy)

Np. mając pompę na powrocie kotła naczynie należy umieścić znacznie wyżej bo aż 0,7 x H (wysokość podnoszenia pompy) , co przy popularnej pompie Por25 – 40 (wysokość podnoszenia słupa wody 4 m.) wymusza umieszczenie naczynia na wysokości 0,7 x 4 = 2,8 m. ponad najwyżej położony punkt grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zauważyłeś, że pompa w projekcie @stasia jest na powrocie tedy naczynie musi być od 0,7xH m wyżej całej instalacji 

Jakbyś dał niżej naczynie to pompa będzie wywalać wodę przez przelew naczynia

 

Ale to zostało zmienione i pompy są na zasilaniu, wtedy naczynie może być już od 0,3m nad  instalacją , to jest zmiana względem projektu

takie rozwiązanie ci proponowałem  na samym początku - naczynie wprost nad kuchnią / kotłem.

 

Schemat rzeczywisty inst kolegi jest w poście 351, lewy rysunek  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21391-setlans-9kw-czy-p2ar-kds-pw-7-9-kw/page-18?do=findComment&comment=259015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Właśnie zauważyłem,że pompa @stasia jest na powrocie i zapaliła mi się czerwona lampka,ponieważ w projekcie jak byk stoi,że zbiornik wyrównawczy będzie pod stropem co jest niezgodne z normą-o czym w tamtym temacie pisałeś.

 

Czyli jeżeli dam zbiornik w łazience to wiem,że pompa idzie na zasilenie,ale czy wtedy wystarczy jedna pompa,gdy zakręce dopływ na grzejniki latem?

Rozumiem,że wtedy bojler nie działa grawitacyjnie w razie zaniku prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Tak,tak wiem,że rura osobna 28mm miedź.

Spójrz proszę na to,tak na szybko narysowałem.

Do tych pokreślonych kresek miedź a dalej pex poza oczywiście rury zbiorniczka.

Dodaktowo na zasileniu bojlera zawór.

4r8861.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.