Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze Centralne Ogrzewanie-Jak Się Do Tego Zabrać,na Co Zwrócić Uwagę,koszty...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Takie jest rozmieszczenie mieszkania i tak te rurki będą biegły.

Napisałem do kilku projektantów z zapytaniem o przybliżoną cenę wykonania projektu,no zobaczymy czy ktoś odpisze.

2zdpoqs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten projekt to ci do czegoś potrzebny?

Przecież na jego temat już ponad 120 postów poszło i praktycznie masz go w ręku.

Jak nie idziesz z tym oficjalnie to tylko wyrzucenie kasy, a jak oficjalnie składasz o zgodę na przeróbkę to niepotrzebnie sam się z tym motasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Jeden kolega pisał by ktoś zrobił mi projekt,może po to by jasne było co do średnicy rur,mocy pieca itd.

Chociaż sam uważam,że na tak biedną instalację to może jest to niepotrzebne bo oficjalnego projektu mieć nie muszę,ale też chcę mieć to zrobione poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest rozmieszczenie mieszkania i tak te rurki będą biegły.

Napisałem do kilku projektantów z zapytaniem o przybliżoną cenę wykonania projektu,no zobaczymy czy ktoś odpisze.

2zdpoqs.jpg

Ja bym na twoim miejscu zaprosił kilku wykonawcow ,oni ci powiedzą za ile ci zrobią ,niech namaluja odreczny schemat.Z tym na forum ,koledzy ocenią i doradzą ktorego wykonawcę wybrać,Bo ten wykonawca z czytanego przez ciebie wątku uczył dopiero się jak to zrobić poprawnie.

A cene projektu to kolega   tam chyba podał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Grzejnik raczej będzie ten krowiasty ze wzgledu chociażby na to,że max wysokość grzejnika to 450mm licząc już 10cm luzu od podłogi i tylko 4cm do parapetu.

@henryk1953

Tylko co tam jeszcze można zmienić?

Rurki w kuchni i pokoju puszczam za meblami w otulinie a w progu pod podłogą.

Od pieca wzdłuż będą szły w otulinie pod podwieszanym sufitem.

Od pieca pionowo zrobię zabudowę jeżeli czas będzie.

Planuję sam zrobić całe ogrzewanie jeżeli wygospodaruję potrzebny na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest rozmieszczenie mieszkania i tak te rurki będą biegły.

Napisałem do kilku projektantów z zapytaniem o przybliżoną cenę wykonania projektu,no zobaczymy czy ktoś odpisze.

2zdpoqs.jpg

Po co ci ta dodatkowa rura do NW  podepnij pod rurę zasilajacą zbiornik w łazience.A jezeli zbiornik zamontujesz na strychu to podłącz go jak grzejnik będzie zabezpieczony przed zamarznięciem.(masz to namalowane w normie którą ci podałem. Dodatkowo mozesz zamontować zawor bezpieczeństwa 1,5atm, na wyjsciu z kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1953

Dwie strony wstecz miałem schemat (pierwszy) na którym narysowałem wyjście na nw z rury zasilającej zbiornik i ogólnie ten schemat był zły a ten w zasadzie jest taki sam i jest dobry,hmmm

Dobrze Cię rozumiem?

Zbiornik do nw mam podłączyć tak jak grzejnik,czyli przelew nie na dach a do powrotu z bojlera?

Zawór bezpieczeństwa wraz z manometrem przed miejscem rozejścia rur góra/dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do normy tam masz jak podłączyc aby woda ciepła płynęłła przez zbiornik ,Ta woda będzie płynąc przez zbiornik i nie będzie się przelewać rurą przelewową.

Tak według normy zabezpiecza  się naczynie wzbiorcze przed zamarznięciem.Zbiornik musi miec wtedy minimum 4 otwory ,W tej normie masz też o zbiornikach.

Typowe mają 3 otwory i wejscia 3/4cala .ty musisz szukac takich co mają wejścia 1cal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1953

Ok,widzę schemat,ale te rurki (przelew i sygnalizacyjna) idą do kanalizy chyba.

W każdym bądź razie poza obieg (strona 8)

Strona 7,rys. 1a

Co jeszcze polecacie bym zamontował,jakieś specjalne zawory,czujniki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rurki w kuchni i pokoju puszczam za meblami w otulinie a w progu pod podłogą.

Od pieca wzdłuż będą szły w otulinie pod podwieszanym sufitem.

Ja puściłem zasilanie i spływ do grzejników w listwie przypodłogowej w otulinie bo nie mam całego domu podpywniczonego   :D

post-57460-0-63082500-1521027662_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Czujnik czadu obowiązkowo będzie chociaż nie wiem czy już nie jest bo kiedyś był kupowany gazu/czadu,ale dzięki za radę.

@marcus312

Ładnie to wygląda,ale u mnie tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Do parapetu mam 59cm-parapet odstaje od ściany 4cm.

Grzejniki obliczyłem programem i tak,pokój pierwszy 2426W,drugi 2811W,łazienka 480W

Czy takie grzejniki brać,czy lepiej powiedzmy o te 100W większe i regulować potem termostatem albo temperaturą na piecu?

Z drugiej strony żeby też nie przesadzić bo zima z minus 16 długo nie trwa.

Co polecacie z doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla tej wysokości to praktycznie tylko Purmo, np Kermi ma typoszereg 30,40, 50, 60 cm wysokości

A 2 szt nie możesz dać?

Grzejnik na 2800W jest bardzo duży, przecież w pierwszym pokoju dajesz też 2.

W tym drugim daj 1 pod oknem a resztę potrzebnej mocy daj obok na ścianie - będzie lepsze grzanie i łatwiejszy montaż,

wtedy reszta może być 60cm wys lub nawet więcej - wtedy będzie krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

Coś pokombinuję na miejscu.

Panowie co sądzicie o tej kuchni?

 

http://www.kamen.com.pl/produkty/inne/piecokuchnia-kamen-pk/

 

W opisie jest,że dodatkowo można kupić miarkownik ciągu,ale czy tak jest dla mocy 8kW to nie wiem.

No i minusem są króćce wodne w piecu-6/4"

Czy można od razu na piecu zrobić przejście z 6/4" na 1"?

 

Ten piec ma pojemność płaszcza wodnego 27l a moravia 18l-który dla mnie bardziej się nada?

Patrzę inny piec,ponieważ moravia jest trudno dostępna,są podobne modele,ale w cenie około 3500zł a ten piec w linku max 2000zł kosztuję,ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarkownik elektroniczny ,taki to w zasadzie do kazdej kuchni się nada Morawia ma mechaniczny -dziala zawsze ,jak  prądu nie ma i jest kilkakrotnie tańszy..Zapytaj sprzedawcę o rodzaj i cenę tago miarkownika..w DTR-ce tej kuchni nie ma możliwości montazu miarkownika mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.