Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszerzenie Drzwiczek,piec Kamino Z 1983R.


PiotrekS1979

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały wodne w członach,czyli tam gdzie wchodzi złączka.Oryginalnie są dwie złączki u góry i dwie ma dole w każdym członie.Można wbić jedną złączke głębiej zaślepiając nią kanał wodny w danym członie.Proste jak drut.Złączki nie są stożkowe bo niby jak miały by łączyć człony.Już sprawdziłem,złączka weszła w człon zaślepiając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo palnik będzie na tyle wysoko przykręcony,że bez potrzeby będzie można w nim rozpalić poprzez górne drzwiczki.Trzeba będzie tylko zrobić nowe drzwiczki popielnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,troszkę dzisiaj porzeźbiłem.Wszystko będzie super.

409f115a36bc87dcmed.jpg

 

4b1cf958940616c5med.jpg

 

f7625817d2066b8cmed.jpg

 

6f591917ecf1242bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę z czego dorobić zaślepki aby zablokować dostęp wody do przedniego członu.Nie musi być to pancerne,ciśnienia dużego w kotle nie ma z jednej i drugiej strony będzie uszczelnione uszczelniaczem kotłowym i tyle cała filozofia.Trochę pracy i każdy by to zrobił.

 

Chciałbym założyć deflektor w celu lepszego rozprowadzania ciepła ale nie mam jeszcze pomysłu jak go zawiesić,na czym.W camino nie ma uchwytu i trzeba coś wymyślić.Ma ktoś z Was jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Nooo , jestem bracie pod wrażeniem. :o  To ci rzeźba, chyba nikt się nie odważył tak pociąć  Camino. Nie wiem czy dobrze radzę , nie wiem jakiej grubości jest ten kołnierz którym stykają się człony dookoła bo może po złożeniu w całość udało by się nawiercić dwa otworki po lewej i prawej u góry w tym kołnierzu i  zamocować dwa haczyki ,tak aby były zakotwione na zewnątrz a sam hak w środku kotła. Do haczyków podpinasz łańcuszki i deflektor sobie dynda. :)

Jak kanał dymowy byłby przeszkodą to może po obu bokach jakieś śróbki, do nich płaskownik i do niego mocować łańcuszek. Tyle mi się nasunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek jak to mówią do odważnych świat należy.Ten wieszak na deflektor zrobie od przedniego członu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  zrób te zaślepki jak należy. Najlepiej człon wypełnij jeszcze betonem żarowytrzymałym, wyciąłeś  kawał usztywnienia, żeliwo jest kruche, a nierówny rozkład temperatur może jeszcze pogorszyć sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ten palnik jest potężny, mam nadzieję że nie będzie przegrzewał żeliwa w pustych członach. No ale nie ma co gdybać robotę wykonałeś na " 5 "  i odwrotu nie ma, zostają testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wieszak na deflektor.

ce1437fea25dedbfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie tyle mówią,że żeliwo ciężko się spawa.W naszych camino jest chyba inne żeliwo.Zrobiłem test,przyspawałem kawałek pręta do odciętego wcześniej kawałka kotła.Trzyma jak cholera i spawało się fajnie.Spawarka to migomat za 300zł , z drutem samoosłonowym

8ddcb251ac24772dmed.jpg

 

Reded,żeliwo wytrzymuje "bardzo"wysokie temperatury i nagłe zmiany temperatur.Niczym nie będę zalewał przedniego członu,gdyż właśnie zalanie mogłoby doprowadzić do rozsadzenia.Jestem przekonany,że nic się nie wydarzy.Fakt palnik "jak trzeba"jest dużej mocy ale można palić lajtowo.On ma od 12 KW do 25KW i naprawdę jestem pewien,że z żeliwniakiem będzie super pracował,ekonomocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem jaka grubość powinna być zaślepek,prosty sposób na plasteline.

ac689497533a2b98med.jpg

Wyszło jak widać,trochę grubo.

776d37c99f6f173cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W człony środkowe można wbić głębiej ale człon przedni trochę różni się.Już temat ogarnąłem,zawiozłem znajomemu mechanikowi i albo mi zaspawa albo dotoczy pełne.Zobaczymy co wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do znajomego,tuleje będą nowe dotoczone pełne,jutro powinny być gotowe.Tak czy siak pierwsze odpalenie planuję w pierwszych dniach kwietnia.Muszę ogarnąć jakiś opał,nie wiem jeszcze czym palić.Kupię trochę groszku i miału i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ważny dzień dla mojego starego poczciwego camino,montuje palnik i pierwsze odpalenie.Kupiłem na początek ekogroszek z psb mrówka,wiem,że bez szału ale to tylko na początek.Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje od początku taka rynna jest niewybredna przetrawi każdy opał ważne żeby w miarę czysto się spalało wtedy zbyt często nie trzeba omiatać kotła z sadzy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,złożenie wszystkiego do kupy mam już opanowane ale poustawiać to wszystko żeby sie dobrze paliło to następny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wczoraj złożony i odpalony walczę z ustawieniami.Po obserwacji muszę lekko cofnąć palnik o jakieś 5cm w celu uzyskania większej ilości miejsca na popiół.Teraz palnik znajduje się jakieś 3 centymetry od tylnej ścianki troszkę mało jak będzie ok.8cm to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić ramkę i cofnąć palnik albo dołożyć człon  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus członu nie będę już dokładał,dokładnie mam zamiar zrobić ramkę z profilu.Mam słupki ogrodzeniowe i to będzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz ale z dodatkowym członem wzrosła by powierzchnia wymiennika i  odbioru ciepła z palnika tym bardziej że straciłeś ja tym jednym członem suchym bez wody  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straciłem,dołożyłem człon środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Andzia ogólnie nie polecam montażu palnika do camino dlatego że jest sporo przerabiania w dodatku jest kiepski dostęp aby rozpalać,przez to wszystkie kotły przystosowane do palników mają wejście od boku.Zastanawiam się jeszcze co i jak można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.