Skocz do zawartości
fotopasjajelcz

Ustawienia Biegu Pompy A Kaloryfer

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o informację czy ustawienia biegu pompy mają duży wpływ na mocniejsze grzanie kaloryfera na wyższej kondygnacji domu.Otoz borykam się od jakiegoś czasu ze słabszym grzaniem kaloryfera na 1 piętrze , kaloryfer odpowietrzony i dopuszczona woda do instalacji bo przelewala się woda . Zauważalne jest słabsze grzane u góry na parterze wszystkie grzeją podobnie , CO sterowanie pogodowo temp na piecu 65C zawór 4d sterowany siłownikiem.b8ec25d4df8ee673b5d65136c0652919.jpg24d1ef67d2b33a175f4fc3f4b3163411.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez siwy331
      Witam potrzebuje dobrać moc  pieca  z podajnikiem na ekogroszek lub na pellet do nagrzewnicy nadmuchowej  w linku jej parametry. http://www.brisvzt.cz/soubory/vts/vag.pdf
      Chodzi o mocniejszą VAG W2. 
      Instalacje zrobić na zaworze termostatycznym na powrocie?
    • Przez patr00999
      Cześć wszystkim, jestem tu nowy.
      Od niedawna jestem nieszczęśliwym(?) posiadaczem kotła Metal-Fach Smart Eco Plus (20 kW), palnik żeliwny Ekoenergia, tu macie więcej info na temat kotła - https://metalfachtg.com.pl/project/kociol-5-klasy-smart-plus/.
      Z góry zaznaczam, że jestem całkiem zielony w temacie kotłów, dlatego nie potrafię sobie z nim poradzić. Problemem są strasznie spieki, powstają ulepione duże bryły. Codziennie potrafię wybrać nawet dwa wiadra "popiołu". To co się dzieje jest niemożliwe i nie może tak być. Nie pamiętam i nie wiem już co to za ekogroszek, ale sprzedawca zapewniał, że jeden z lepszych, więc stawiam na ustawienia kotła. Wentylator otwarty na maxa.
      Dom już starszy, jednak odnowiony, ocieplony, blachodachówka, parter i piętro (razem coś około 170m2). Na razie poczytałem na forach i bawiłem się tylko histerezą, jednak niewiele to zmieniło. W załącznikach zdjęcia obecnych ustawień, instalacji, nie wiem czego jeszcze możecie potrzebować żeby łatwiej wam było ogarnąć. Dziennie spala mi około 35 kg, nie wiem czy to za dużo, czy normalnie, ale na pewno dużo energii się traci z racji złego dopalania się ekogroszku.
      Bardzo was proszę o pomoc, gdyż zupełnie już sobie z tym nie radzę. Co mogę zmienić w ustawieniach, jak to wygląda u was. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• Przez markiz2308
      Witam posiadam piec metal fach 25 kw smart Eko plus Platinum programator Eco Max pulp Fusion login 
       i jestem świeżym palaczem  czy ktoś mi pomoże ustawić mój piec narazie to robią mi się spieki ogrzewam dom narazie 100m2 później dojdzie Góra czy ktoś mi pomoże dostroic ta bestię 
    • Przez krzyspy
      Witam.
      Mam problem z ustawieniem ekonomicznego spalania w modelu METAL-FACH SEG PLUS 14kw. Nie dokładnie spala się ekogroszek, w popielniku zostaje sporo niedopalonego materiału. Ogrzewam 100m2. Nie znam się tez dobrze na sterowniku i potrzebowałbym porady, jak ustawić ekonomiczne spalanie groszku. Posiadam termostat pokojowy.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.