Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie też do obecnej tony planuje jeszcze we wrześniu dokupić tone. Natomiast już w samym sezonie, prze większych mrozach jak takowe będę domówić karlik lub retopal. Ech też bym chciał mieć spalanie na tym poziomie. Mi schodził w zeszły sezon od 25 do 33kg na dobę. No ale dopiero zaczynałem palić w tym kotle. Teraz trochę go zautomatyzowałem, dodałem siłownik do zaworu 4d, czujnik temp. zew. oraz termostat pokojowy by sterować automatycznie spalaniem. Do tego przy okazji czyszczenia palnika odblokowalem wentylator który okazało się że przez poprzedni pierwszy sezon był źle zamontowany i klapka wylotowa była zamknięta. Zobaczymy jak będzie teraz

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupował ktoś Greenpala w czerwcu/lipcu? Jaka była wtedy cena? I kiedy i jaka była najniższa jego cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600zł i rok temu podobnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, tamte ceny raczej nie wrócą.....ale i tak stosunek cena/jakość jest zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Po paru tyg palenia ekomialem moge juz coś na ten temat napisać. Palić sie to fajnie pali na retorcie od defro i narazie trzyma temp chociaż tylko cwu i drabinka wlazience. Jest jeden minus greenpala (moze ja coś nie tak ustawiam). Musze palic w dwustanie bo w pid ma problem z przeplywem powietrza przez palenisko i wygasza go. Opal jest chyba zbyt drobny i przytyka otwory w palniku i turbinka zaczyna krecic sie w druga strone i zaraz ster wylapuje blad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na palniku AZPP ( podobny do ardeo ) i sterowniku od boleckiego nie mam żadnych problemów. Nie zdarzyło mi się, żeby kocioł wygasł choć drastycznie zmniejszyłem nadmuch z 65 na 45. Kocioł chodzi nom stop bez odstawiania

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tygodniu jak temperatury spadają poniżej 10 stopni i pogodowka robi swoje, zaczyna grzac domek. Tak więc greenpal przeszedł na test palenia na potrzeby CO i cwu, na razie delikatnie. Mam palnik rynnowy, spala się całkowicie do drobnego popiołu, chodź zdarzają się spieki ale w rękach się rozpada na pył. Wygląda to obiecująco. Zastanawiam się tylko czy nie będzie za słaby przy minusowych temperaturach. Jak u was on się sprawował np przy - 10? Bo wliczając stosunek kaloryczność do ceny wychodzi lepiej jak inne groszki z oferty pgg. Nawet jak spale 30% więcej od mocniejszego ekogroszku. Nie mam doświadczenia dlatego Was pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mogę powiedzieć że jest dobrze, w chłodniejsze dni czyli temperatura w dzień poniżej 16 stopni w nocy 3-6 spalanie ok 15-16kg na dobe. Natomiast ostatnio jest troszkę cieplej i 4d przez dzień prawie cały czas zamknięty i tylko w nocy grzejniki letnie to spalanie12- 13kg na dobe wychodzi. W sumie fajny to opał, szkoda tylko że go nie workuja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i workowany z pewnością poszybowałby z ceną w górę, co przybliżyłoby jego cenę do rosyjskiego groszku. A i jakaś linia produkcyjna byłaby potrzebna. poza sezonem nie mają komu sprzedać 10t. Kiedy taka linia by się zwróciła ? To tylko takie laika spojrzenia, ale gdyby faktycznie był workowany to bym go sprawdził na swojej retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena workowanego poszła by w górę o 20zl jak np z ekogroszkiem to nie byłoby źle. Nie żebym jakoś narzekał na ten miał ze w bagu, bo z workowaniem raczej nie ma problemu, godzinka i poworkowane. Jaki ruski kupujecie? CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie greenpal spala się na popiół czasem trafi się spieki, ale nie blokuje palnika. Z 3 worków mam wiadro popiolu. Macie większe doświadczenie, znajdę gdzies w e-sklepie podobny towar, Ekomiał zbliżony cenowo i jakosciowo do tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, kupowałem za 709 i teraz też mam zamiar go jeszcze dokupić. Wilgotności się nie obawiam, poworkuje i ma gdzie schnac. W sierpniu dostałem suchego, teraz pewnie będzie bardziej wilgotny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest 12,27 a na stronie sklepu PGG jest 15 ton greenpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem art. na portalu górniczym ,ze beda wozic koleją miał surowy z Ziemowita na Piast (gdzie jest instalacja wzbogacania miału) i w ten sposób zaczną wystawiac na sprzedaz wiecej  ekomiału?

Konkurencja wszak nie śpi.

Żeby jeszcze poprzednia cene przywrócili ...

Godz. 14.30 -w sklepie@ nadal dostepne 14 t Greenpala,ciekawe ile było wystawione rano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7 było 15 ton. Cena może być, ale powtórzę się, workować by mogli. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bigbag greenpala dotarł mimo trochę deszczowej pogody w miarę suchy, myślałem że gorzej bedzie. Poworkowane :) 

IMG_20181026_145100.jpg

IMG_20181026_145045.jpg

IMG_20181026_145040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają te spieki? U mnie też ostatnio małe zaobserwowałem. Nie są duże i uciążliwe po się rozpadają. Zmniejszyłem trochę powietrze i jest wizualnie trochę mniej. 

Normalnie do tej pory był ok, jak to wyglądało parę postów wcześniej pokqzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miejscami spieki zalepiają dopływ powietrza do złoża i palnik przesypuje dość dużo nie spalonego węgla, szczególnie nocą. Palę w PIDzie. Przerwy podawania mam 70s najkrótsza i 80s najdłuższa, czas podawania od 1 s do 4s. Prawdopodobnie muszę wyregulować siłę nadmuchu powietrza. Na razie maksymalny wentylator roboczy obniżyłem z 38 do 27. Czekam na efekty. Może ktoś ma gotowe nastawy dla tego palnika pod Greenpal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też palę w automacie i u mnie to się nazywa Fuzzy Logic. Robiłem korekty,  ale największy wpływ na spieki ma zmniejszenie powietrza, mam teraz 35%.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.