Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kupujecie greenpal/retopal? Ja z racji odległośći od zagłębia węglowego mogę liczyć tylko na zakup przez internet. Na pgg.pl stany 0t.  Po waszych opiniach spróbowalbym w swoim kotle ten ekologiczny opał. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śledzisz temat, to jest dość jasno opisane jak kupić opał z pgg. Trzeba być zalogowanym na stronie pgg, o godz. 7:00 wystawiają towar do sprzedaży. 10 t. greenpal'a jest sprzedane w 1 minutę, a 50 t. retopala w 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb będzie się palić bez problemu- ja u siebie palę w retorcie miałem 24 z Ziemowita i nie ma problemu a jest też sporo najdrobniejszej frakcji, typowego "piachu". Najbardziej bałem się o podtrzymanie ale bez problemu palnik wstaje po 200 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka polityke mamy, g.... ze wschodu kupisz a dobry opał musisz celować z zakupem by się wystrzelić w moment jak się pojawi. Ehh.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. A co do kupna to niebylo problemu jeszcze dwa miesiace temuw. Teraz juz niestety zaczyna sie sezon na kupno opalu i trzeba byc szybkim. Jak kupilem przez neta na stronie sklepu z telefonu i jeszcze za granica w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póżna wiosna a nawet w czerwcu i lipcu jeszcze wystawiali dziennie po 100 t workowanego Retopalu i po ok. 10 t Retopalu w big bagach, tanszego od workowanego ok. 100 zl/t, po 10 t Greenpala w big bag w super cenie 600 zl/t.Z powodu dobrej ceny i jakosci big bagi schodzily szybko , workowany Retopal mozna bylo kupic nawet wieczorem.Dzis Retopal w big bag tanszy jedynie o 12 zl/t od workowanego ,Greenpal juz 709 zl/t/ba  jeden i drugi rozchodzi sie jak cieple buleczki, a chyba przedwczoraj 50 t workowanego Retopalu rozeszlo sie w 7 minut!.Sezon zakupowy dopiero przed nami,majac zakupione 4 palety Retopalu myslalem o dokupieniu  palety reklamowanego od czerwca nowego produktu eko groszku Karlika 27+ , w lipcu mowili ,ze bedzie  w sierpniu , w sierpniu ,ze od 16 dnia miesiaca....Pewnie wszystkie asortymenty beda juz niedlugo w wiekszej ilosci , tylko pytanie  ........???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się pojawiło to bym zapas zrobił. Na razie testuje Varmo i wygląda ok. Zasypalem 40kg i wg. wyliczeń to ponad 10 dni powinien mi wodę grzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie czekał, tylko wg wskazowek kolegow w tym temacie powyżej  ,zalogowany odswieżał strone sklepu pare minut przed godz. 7 mą,moze uda ci sie dokonac zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak się zrobi. Nastawić snajpera jak to kiedyś się robiło na allegro na aukcjach. Mam takie pytanie techniczne. Nie kupowałem jeszcze opału w bagach, zawsze worki ewentualnie wcześniej luz. Jak wy to ogarniacie, przepakowijecie to w worki jutowe czy luzem na kotłownie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, szukałem rozwiązania i coś się wymyśli jak już greenpal zawita. Najpierw to trzeba go ucelowac. Normalnie z zamówieniami na pgg jest jak z aukcjami na portalach aukcyjnych. Ehh ale z waszych opowieści widać że wart jest ten opał ceny i pobudki przed 7 by go ustrzelić. Zaczniemy od poniedziałku, może za pierwszym razem się uda:) 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma to ma, nie każdy ma rzut beretem do kopalni, na okolicznych składach nie ma dobrego groszku, zeszłego sezony sprawdziłem. Więc muszę przez net. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się czaiłem na ten miał ale zawsze ktoś był szybszy,w tej cenie dla mnie jest nie opłacalny,dokładam 40 dychy i mam eko workowane ,zamówiłem i kurier dostarczył i co  ważne jest suche,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co zamawiasz u skąd . Za 750 zł dobry groszek powiadasz ...hmmm z dostawą ciekaw jestem

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam eko/rosyjskie, Czarna Perła, paliłem już tym prędzej i u mnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czarna perła to ostateczność, nie testowałem tego osobiście nie grzałem tym ale opinie znam. Palić można tanio, ja też nie mam tysiecy by wydać na  węgiel super, ekstra po tysiąc lub więcej za tone, albo tanio i mądrze dlatego będę celował w greenpal. Czarna perła ma swoich zwolenników jak i przeciwników ja narazie jej podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem w minionym sezonie również Retopalem ale workowanym bo każdy zachwalał że taki super ale ja wole cz/p ,dla mnie jest za drogi w stosunku do parametrów,ma dużo więcej siarki i u mnie bardziej brudził, sprawdziłem różne eko-groszki, w różnych cenach i wolę spalić 0.5tony więcej i mieć święty spokój.Wybór należy do osoby kupującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie caly czas idzie retopal i worki z firmy sambudrol i jak narazie nie zrezygnuje z retopala. Kilka razy kusilo mnie aby kupic czarna perle ale caly czas trafialem na komentarze ze jest cholernie mokry i to mnie znichecalo. Opal z pgg u mnie byl zawsze suchy. Teraz ustrzelilem greenpala i dzis go poworkowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty spokój przy cz/p z tego co widać na różnych filmach to raczej nie grozi, wręcz przeciwnie. Mnie nie odstrasza woda, temu można zapobiec, wysuszyć tylko te spieki na palenisku. Po to się ma piec z podajnikiem by nie być niewolnikiem. Co do greenpal to nastawiam się na wstrzelenie w tym tygodniu baga dla siebie. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda moze nie jest problemem jednak po wysuszeniu na tonie ladnych kilogramow ci braknie. Ja pale trzeci rok juz opalem z pgg.pl i nie narzekam. Przy dostawach z pgg sprawdzałem jak jeste z waga ale okazalo sie ze brakuje/nie brakuje jedynie z pol worka. Zobacze jak ten greenpall idzie, jesli bedzie ok to kolejny big bag upoluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jeśli tej wody jest w normie czyli kilka procent to ok, nie ma suchego węgla. Ja też nastawiam się na upolowanie dla siebie big baga.:) Powiedz mi, czy kierowca jak przywozi to ma paleciak by paletę przewiezc? Jakby doszło u mnie do zamówienia to od bramy mam jakieś 50m kostki by go do garażu wstawić. Tam mam zamiar go workować. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma winde i paleciak i u mnie wstawil do garazu bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.