Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

chybianin

Ekomiał Greenpal

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że w sklepie PGG od kilku dni nie wystawia się nowego greenpala. Licznik zamówień stoi na 1191t.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja napisałem do nich w tej sprawie mejla to odpisali że produkt będzie ponownie dostępny od Maja. Mam obserwować stronkę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupował ktoś w maju ekomiał greenpal?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaglądam na stronę PGG praktycznie codziennie, ale bez "przypilnowania" godzin porannych. Zauważyłem że codziennie sprzedają 10t. greenpal'a i jak ja tam zaglądam jest już po sprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupowałem na początku maja 1 tonę. Zawsze wystawiają 10 ton ekomiału na sprzedaż o 7.00 rano. Parę dni temu kupiłem kolejne 2 tony i teraz czekam na kuriera. A jeszcze jedno, przed  kupnem trzeba się zarejestrować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak na razie sprzedaż tego ekomiału trwa przeważnie od 3 do 10 minut i jak to mówią po ptokach! Musisz przypilnować jak zaczynają sprzedaż o godz. 7 00 i bez problemu, raczej bez problemu kupisz. Schodzi, bo za tą kasę i za te parametry  jakie są podane ( i takie są)to naprawdę warto! Kupowałem synowi na początku maja, na raty... 3 tony, pali nim tak jakby palił ekogroszkiem, jest bardzo  zadowolony. Jest to trochę drobniejszy groszek o uziarnieniu  3-20mm.

Edytowane przez Roman1957

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem 6 t Greenpalu. Jestem bardzo zadowolony. Praktycznie brak miału i suchy. Granulacja 3-20 mm czyli małe kamyczki zdarzają się i kawałki jak standardowy ekogroszek

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To, że ten miał ma taką granulację nie jest przypadkiem. Tu chodzi o wymogi śląskiej  uchwały antysmogowej, gdzie są określone parametry fizyczne paliw, a konkretnie ten punkt, który zabrania spalania :

Cytat

.....paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15 %,

Edytowane przez wojtekkowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 06.08.2018 cena Greenpal-Ekomiał w sklepie @ wynosi za big bag 1000 kg 709 zlbr/ba/t

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15 %,

To przecież połowa składów sprzedaje więcej jako ekogroszek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zrównał się ceną z ruskim eko, który jest u mnie luzem na składzie po 700

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co się dziwić ? 

Zadzialala niewidzialna ręka rynku. 

Jak wiemy cenę kształtuje popyt i podaż. Popyt był duży a podaz mała wiec cena poszła do góry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rosyjski eko na składie w Kętrzynie 690,00zł brutto za 1 tonę luzem( 25 MJ/kg, popiół 8%)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ten ruski to jaką ma nazwę? Jest to to samo co subigola ogień?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jest bez nazwy.Jest jeszcze po 810,00zł brutto za 1 tonę luzem (importowany z Rosji, wartość opałowa 26 MJ/kg, popiół 4%) Pod względem ilości popiołu raczej ten jest zbliżony do subigola.

Edytowane przez szelest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Panowie dostal ktos w ostatnim czasie big baga greenpala? Jak tam z uziarnieniem? Interesuje mnie bo chcialbym spalac go w retorcie od defro. Myslicie ze da rade?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie w zeszłym tygodniu opijaliśmy z sąsiadem jego dostawę Greenpala :-) W ten upał wniesienie 2t do piwnicy warte jest małego piwka w sadzie.

W sprawie retorty nie pomogę. Granulacja w specyfikacji, ale chyba bez fajerwerków o których koledzy tu wcześniej pisali. Oba worki po opróżnieniu bialutkie w środku, a i nas nie zaczerniło. Osobiście mocno mnie to zdziwiło, póki używałem węgla zamawiałem niby płukaną kostkę i orzech I, ale po wrzuceniu 3 t do piwnicy wszystko było brudne i zapylone.

Strzeliłem Ci fotkę z piwnicy sąsiada (z lampą i bez).G2.thumb.JPG.4aa7f220acd608abf39d2bd9fbc5d159.JPGG1.thumb.JPG.fe99229ef0539dc7853906a72ceddb3e.JPG:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie chcialbym poznać opinie kogoś kto próbował palić tym w retorcie. Wyglada ogolnie ciekawie i zachecajaco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis udalo mi sie kupic tone greenpala chociaz juz po 1.5 min od wystawienia 5 ton byl brak asortymentu. Dam znac jak dojdzie i jak to sie pali w retorcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w retorcie Pancerpola (Sas Solid, Pancerpol Duo) idzie bez problemu. Nawet podajnik trochę ciszej chodzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile liczą za transport big bag?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie - da się tym jakoś znośnie palić w dolniaku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O dziwo pali się od góry na naturalnym ciągu, ale z racji granulacji dość intensywnie. Ruszt pionowy w Zębcu świecił na jasnoczerwono. Do przepalania lub bufora od biedy się nada, w innym przypadku stałopalność będzie mizerna i moim zdaniem nie warto. Popiół z letniej proby u sąsiada zgodny ze specyfikacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi