Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad pali Greenpalem w zasypowcu z powodzeniem, ale też uważa, że parametry zmieniają się z dostawy na dostawę. A najśmieszniejsze jest to, że spala tego znacznie mniej niż orzechów wg papierów o kaloryczności 24 - 28 MJ/kg w poprzednich latach. Jednak to zapasy z czasów 600PLN/tonę,  teraz nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem mieszać greenpala z ekogroszkiem chwałowice 2:1 i od razu widać różnicę. Jest mniej sadzy ale w kotle nadal czarno za to z  komina przestało kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem 2 tony Greenpala na palniku ardeo iron i nie miałem problemów. (Możne trafiłem na wyjątkowo dobrą partię?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam poradziłem sobie z moim Grenpalem z drugiej dostawy co mi spiekał się, dokupiłem najtańszego lokalnego peletu  (500zl/tona) i jest super tylko zastanawiam co dodają do tego peletu że wymiennik ma taki ciekawy kolor. proporcje opału objętościowo 50/50 miał/pelet20190217_162058.thumb.jpg.344e3a4c78d5646489a9bd2bf4e1b0ca.jpg

 

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kiedy masz tą partie greenpala bo moja nic a nic nie spieka.
Kupiłem w połowie stycznia bf043ad0ded0f12328775f3014a6e8d6.jpge28cf5ccff917311ad60cc75cb8dadbf.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam aktualnie 3 tone Greenpala, kupione kwiecień, maj za 600 zl/ tona. Kocioł Termo tech z palnikiem ekoenergii z rusztem wodnym, tak nisko osadzonym, że nie da się podwiesić deflektora. Wnioski, podobne jak u niektórych, sporo sadzy, pyłu, popiołu. Czopuch zawalony pyłem dużo szybciej niż przy rosyjskim ekogrochu. Kruche żużlowe spieki, przy dodawaniu wapna, mniejsze. Większe spalanie niż przy rosyjskim grochu. Przy obecnej cenie trudno się zdecydować na ponowny zakup.

Zastanawiam się nad Karlikiem ewentualnie ktoś tu pisał o miale z Bogdanki, którą mam niedaleko. Odstrasza RI wynoszące 90. Robią też groszek o granulacji do 40mm, ponoć Ekoenergia mogłaby to łyknąć. Spróbuję kupic tego kilka worków, zobaczymy jak to pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 18:34, Jasiek11 napisał:

Robią też groszek o granulacji do 40mm, ponoć Ekoenergia mogłaby to łyknąć.

Mam ekoenergie i szło bez problemu ale u mnie strasznie się spiekał i dałem spokój. Spaliłem doświadczalnie ze 20kg i dałem spokój. Granulacja jest tu najmniejszym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2019 o 21:14, aikon91 napisał:

 

Czyli RI robi swoje, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Frakcja 5mm-3 cm spala się dobrze z małymi spiekami,rozkruszają się w rękach.Niesmoli mocno kotła.

20210116_200038.jpg

20210115_145452.jpg

20210116_200001.jpg

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badałem kaloryczności,ale po ustawieniu powietrza i potencjału na sterowniku SKZP 02 wyszło,że ma ok 25,6 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 12.01.2022 o 13:20, demmsi napisał:

Dzień dobry,

jak w tym roku wygląda Greenpal? Rzeczywiście jest ziarno 3-20 mm ?

W tym poście masz małe co nieco o Greenpalu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.