Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

A ja co mam powiedzieć że się nie da spalić każdego węgla ? skoro dziś zasypałem resztką ekogroszku zrobionego z węgla silnie koksującego o spiekalności 80 Ri ,  spala sie na sypki popiół , być może nawet zatęskinie za nim bo się skończył i za tydzień będę palił Piastem to retopal chyba się nazywa , 60kg zasyp wystarcza średnio na ok 7 dni jak cieplej to nawet 8 dni , na Piaście może już tak kolorowo nie być zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lubelskisamuraj napisał:

A jakie masz podawanie, przerwe, podtrzymanie? Nie wierzę w takie spieki, każdy węgiel da się doprowadzić do w miarę bezproblemowego spalania.

Kocioł chodzi w trybie automatycznym, nie odstawia sie. Modulacja mocy 5-100%. Wiatr na tą chwile 5-30. Pojawiło sie światełko w tunelu po dosypaniu kapki wapna. Obym rano zaglądając do kotła sie nie przeżegnał jak to ostatnio bywało;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, berthold61 napisał:

A ja co mam powiedzieć że się nie da spalić każdego węgla ? skoro dziś zasypałem resztką ekogroszku zrobionego z węgla silnie koksującego o spiekalności 80 Ri ,  spala sie na sypki popiół , być może nawet zatęskinie za nim bo się skończył i za tydzień będę palił Piastem to retopal chyba się nazywa , 60kg zasyp wystarcza średnio na ok 7 dni jak cieplej to nawet 8 dni , na Piaście może już tak kolorowo nie być zobaczymy .

Spieki koksowe a posklejany popiół to chyba dwie troche różne bajki wydaje mi sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Na spieki rada jest zmniejszenie powietrza oraz wydłużenie przerwy podawania i to musi działać , dam przykład z mojego kotła , mam miec 18sek podawania na 42 sek przerwy (wolny podajnik) a mam 12 sek podawania na 70 sek przerwy i jak widać totalnie odjechałem ale wredny koksujący ekogroszek spala się na sypki popiół jak z papierosa .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, berthold61 napisał:

A ja co mam powiedzieć że się nie da spalić każdego węgla ? skoro dziś zasypałem resztką ekogroszku zrobionego z węgla silnie koksującego o spiekalności 80 R

Rydułtowy w moim palniku szedł spalając się w taki piasek-kaszkę i ja również pisałem na forum... uwierz mi widziałem jak w dużym kotle z mechanicznym rusztem , wylewała się lawa żaru po ruszcie i poniżej rusztu a po zastygnięciu chłopaki kuli ten płynny koks (zastygły) na mechanicznym ruszcie uszkadzając co drugi element. U kolegi w retorcie ten sam węgiel zrobił się spiek wielkości piłki do siatkówki o wadze ok4-5kg zrzucił deflektor w końcu zerwał zawleczkę i kocioł wygasł. Po podgrzaniu i rozpoczęciu spalania stapiał się płynną masę zlepiając wszystko w około. Napisałem koks ale to było takie czarne szkło, gdyż koks jest porowaty jak pumeks a to było lite. Potem wyszło na jaw że węgiel był przeznaczony do kotłów pyłowych i przed spalaniem był mielony w młynach kulowych  i jako pył spalany w elektrociepłowni tam radzili sobie z klejeniem dodając tlenochlorku miedzi przed mieleniem i to umożliwiało spalenie bez szlakowania płomieniówek...

Znów się rozpisałem niepotrzebnie. A ile tego na rynek w okolicach poszło? tego i górale nie wiedzą :/

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 08:01, zimny90 napisał:

Przechwaliłem za wcześnie tego greenpala. Nowy big bag, na palniku żużel ze z rynny niechce spaść, twardy że można nim gwoździe wbijać. Pale w automacie na sterowniku skzp02, wiatr mam juz od 2 do 12 i bez zmian........

Witam w klubie. Ja mam kilka ton tego towaru, rynnę i skzp. Nie da się tego spalić normalnie. Kupiłem pellet na domieszkę ale na razie sobie leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakiś trefny się trafić musiał, ja spalilem 2 tony i jedyny problem to sadza. Takie ilości sadzy że masakra, co tydzień pół wiadra samej sadzy skrobalem z ścianek kotła.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie wywalam szlakę z kotła. Nieważne czy mam wiatru 1% czy 50% czy 100%, zawsze jest beton na palniku. Nie pomaga klapka w dmuchawie, wapno etc. Czy to dwustan czy automat ciągle jest szlaka. Gromadzę odlewy rynny że szlaki.....ale jeden plus że duzoooo mniej go idzie u mnie niż ruska. Ograniczcie w pgg spiekalność to będzie lux opal za 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój Grenpal z drugiej dostawy, klucha rośnie i już, dokupiłem innego węgla i jakoś to spalę mieszając. Myślę że wiem dlaczego tak jest , nie mam 100% pewności ale swego czasu na stronie sklepu w specyfikacji Grenpala był parametr R. 15 teraz jest 1 a jak zamawiałem pierwszą dostawę /super opał/ to było R. 0. i tu pewnie jest przyczyna. 20181227_162333.thumb.jpg.1d3ecb1e06c54e0a36ebf4b685aaf0a9.jpg20181227_162353.thumb.jpg.427a11a3150b34154353afd0be8d33d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by trzeba palnik wyczyścić wygląda jakby miał otwory nadmuchowe niedrożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, janklos12 napisał:

Mój Grenpal z drugiej dostawy, klucha rośnie i już, dokupiłem innego węgla i jakoś to spalę mieszając. Myślę że wiem dlaczego tak jest , nie mam 100% pewności ale swego czasu na stronie sklepu w specyfikacji Grenpala był parametr R. 15 teraz jest 1 a jak zamawiałem pierwszą dostawę /super opał/ to było R. 0. i tu pewnie jest przyczyna. 20181227_162333.thumb.jpg.1d3ecb1e06c54e0a36ebf4b685aaf0a9.jpg20181227_162353.thumb.jpg.427a11a3150b34154353afd0be8d33d2.jpg

Ten Ri chyba nie o to chodzi , ja spalałem ekogroszek o spiekalności 80 RI bez problemów na sypki popiół a teraz jadę na retopalu i jak bym zostawił ustawienia jak na tym 80RI to też by były kalafiory , te grenpale i retopale z tego co zauważyłem muszą kruciutko leżeć na palenisku  nie mogą się wylegiwać za długo , długo mogą wylegiwać się na słoneczku węgle bardziej koksujące , nie wierzycie to kupcie sobie worek orzecha np Rydułtowy 31Mj o spiekalności 80 Ri , potłuczcie na ala ekogroszek i daję głowę że nie będzie spieków tylko sypki popiół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kaloryczne i zamiast palić wegiel palą popiół i dziw, że zlep na palniku się robi, trzeba skrócić i to znacznie przerwę w podawaniu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, berthold61 napisał:

nie wierzycie to kupcie sobie worek orzecha np Rydułtowy 31Mj o spiekalności 80 Ri , potłuczcie na ala ekogroszek i daję głowę że nie będzie spieków tylko sypki popiół .

Witam Kolegę

Tu mnie nie przekonałeś, powiedziałbym ...... albo nic nie powiem. Kolego berthold61, bardzo szanuję twoje wypowiedzi czemu dałem nie wyraz :)))), jednak nie dawaj głowy bo jak dmuchniesz mocno to węgiel Rydułtowy wraca do stanu pierwotnego w postaci bryły, jak powolutku będziesz dmuchał to spali się na piasek(pyłek), też pisałem o tym i nie tylko ja tu na forum, tylko nie pamiętam czy fotki puszczałem z węgla Rydułtowy czy Bogdanki. Rydułtowy są wiele mocniejsze od Bogdanki, ale jak dmuchniesz mocniej skleją się w bryłę. Kombinuję u siebie aby podnieść kaloryczność ruska dokładać właśnie tego węgla, tylko nie ma groszku i trzeba by samemu rozgnieść. Ale spala się mocno i czysto...przynajmniej u mnie. U ciebie chyba też. Pozdrawiam.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tu masz rację z tym dmuchaniem , ja tak pisałem bo mój dom za dużo tego ciepła aż tak nie potrzebuje bo w granicach 4-6kw ale jak ktoś potrzebowałby np 15 czy więcej kw to faktycznie nie wiem moze masz rację , dziś po drodze kupiłem sobie trzy wory Wesołej jak przeschnie to sprawdzam , narazie sama woda w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z kujawsko pomorskiego był chętny kupić greenpal to mogę odsprzedać bo mój palnik tego nie strawi. Kupiłem trochę bartexa golda na otarcie łez przez przypadek i mój kocioł przemówił. Jest moc. Jest sucho w workach. Popiołu tyle co kot napłakał. Zero spieków. Na greenpal nie mogę patrzeć. Na dodatek cena węgli na pgg poszla w górę. Chyba oszaleli. Jak wpisze kod pocztowy to chcą 850 za greenpal haha. Nie wspomnę już o ekogroszku....czyżby zblizal się koniec ery węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec PGG to możliwe, ale wraz ze zbliżającym się spowolnieniem gospodarczym surowce energetyczne w Europie  jeszcze potanieją. Już dziś węgiel jest tańszy, niż w Nowy Rok 2017 i 2016.

Co nie zmienia faktu, że 850 pln za miał!!! to dzieło krótkowzrocznego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.