Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekomiał Greenpal


chybianin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek61

Taki urok miału z Piasta. Bywało i tak, że dwa razy dziennie zrzucałem z palnika bryłę żużlu, żadne ustawienia nie pomagały.

Możesz go mieszać np z miałem z Chwałowic albo innym nie żużlującym węglem.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie jak można mieć problemy na tym paliwie. Wziąłem od nich 2t. Jedna w sierpniu (prawdziwy miał dużo drobnej frakcji) druga w styczniu (drobny groszek) i obie spalały się bez większych problemów.4d027545f8c4bf11d57580d8b73925aa.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę tym na rynnie, piec 25kw i powiem że opał daje rade. Przede wszystkim opał tani, bez piachu, bez kamieni i bez WODY. Kupowałem wynalazki na allegro, które okazywały sie byc bogato chrzczone wodą i piachem tudzież innymi uszlachetniaczami. Przy cenie 600zł za tone niema sie co czepiać troche większej ilości popiołu niż z typowego ekogroszku. Retopalem z Big baga tez paliłem i nie widze zadnej różnicy w przypadku mojego pieca, więc po co przepłacać. Niewiem jak sie ten opał na retorcie sprawuje ale na podajniku rynnowym jest w porządku. Kilka dni gimnastyki z ustawieniem i jest perfect. Węgiel prosto od producenta to jest inna jakość palenia. Za węgiel po 1000zł z allegro lub po 950 ze składu dziękuje. Polecam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie masz ustawienia jak się dobrze pali u Ciebie bo ja chyba z tydzień się męczyłem i nic nie dało opal cały czas się spieka i rośnie na palenisku kopczyk który blokuje spadanie popiołu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Foster fuego plus, dmuchawa WPA 06, palnik rynnowy.

Ustawienia na moim piecu:

Czas pracy podajnika 12sekund

Pauza podajnika 52 sekundy

Obroty dmuchawy 12%

Klapka przy dmuchawie otwarta na 70-80% na oko

Temperaturę zadaną kotła mam na 50 stopni

Ustawiając podawanie i pauze uceluj tak żeby żar kończył sie tak około 3 cm przed końcem rynny. U mnie jest zakres regulacji dmuchawy od 1 do 100%. NIewiem po co az tyle bo przy 50% to palnik wygląda jak palnik acetylenowy. Szczerze mowiąć nigdy nie miałem dmuchawy na wiecej jak 18% bo wtedy juz komin robi sie ciepły i strata kominowa duza+ żużel w piecu. Leciutkie spieki mam ale wszytsko swobodnie spada na dół. Bryłki jak paznokiec to max. Pod palnikiem masz klapke do czyszczenia. Zajrzyj czy niemasz tam nawalone popiołu.

Piec od lokalnego konstruktora.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek kurier dowiózł mi 1t Greenpal. Niestety wygląda na to że zwiększony popyt wpłynął na jakość sprzedawanego towaru. b6fe19257417bff72b1f36130cfc5e90.jpg9be1899f8d8e23860aeb8f46ebe3c491.jpg zdecydowanie więcej drobnej frakcji niż w styczniowej dostawie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby ta drobna frakcja to nie był piach. W kujawsko pomorskim tak sie robi, że na skład przyjeżdza łódka miału i dwie łódki piachu i to sie miesza na placu. Poźniej bezczelnie sprzedaje sie to ludziom. Raz taki opał miałem. 150kg w zasobnik następnie 100kg z popielnika czarnego popiołu-piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem szczęście, trzynastego dojechała dostawa lekko wilgotnego greenpala o groszkowatej granulacji

post-72327-0-97036600-1521440120_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem 3 dni wczesniej big baga i jest w granulacji żwirku ale pali sie elegancko. To jest właśnie dziwne ze niektórzy dostają grubszy jak ekogrszek a inni drobnice. Sam mam porównanie. 1 worek prawie jak retopal a 2 klasyczny typowy miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na dość mokry, wrzuć do jakiegoś garnka czy patelnię ze 2 kg. podsusz i napisz ile byłe wilgoci.

Dzięki.

Sprawdziłem swojego greenpala i wyszło 7,1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na dwa razy, pierwsze 3 tony granulacja super attachicon.gifpgg mial.jpg   teraz czekam na pozostałe 4tony

Dotarły pozostałe 4 tony, granulacja taka sama, pali się tak ja oczekiwałem czyli bez problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Ja kupiem 1 tonę 5 kwietnia.Przywiezli 11 kwietnia.Granulacja ok 10 mm.Wilgotność mała.Bardzo mało drobnego miału.Na retorcie pali się bez problemu.Trochę drobnego żużlu wielkości popcornu.Popiołu znacznie mniej niż przy Czarnej Perle,tylko trzeba wziąć pod uwagę,że palę teraz głównie na CWU.Palę trzeci sezon i jak na razie biorąc pod uwagę cena/jakość to jeden z lepszych opałów.Trzy dni temu zamówiłem jeszcze 3 tony. Powinny przyjść w przyszłym tygodniu.Wtedy okaże się czy jest powtarzalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.