Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkurzacz Do Zbierania Pyłu Z Kotła


a-w

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie separatory do 100 zł mają tylko sitko przez które przechodzi pył.

W droższych separatorach u wylotu zastosowane są filtry powietrza podobne do samochodowego.

Na pewno nic wtedy nie dostanie się do odkurzacza.Nie praktykowałem takiego separatora a jedynie podpatrzyłem

budowę.Nie wiem jak często trzeba wymieniać taki filtr.

Też chce zbudować taki separator i dopasować jakiś filtr.Myślę że będzie to skuteczniejsze od siateczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w markecie tani odkurzacz warsztatowy i zastosuję samochodowy filtr stożkowy od tuningu zamiast fabrycznego z gąbki,wąż już przerobiłem aby dojść między żeberka wymiennika,na pierwszym zdjęciu widoczna pokrywa bez filtra i w sam środek zamontuję stożka (średnica 54mm,zamówiony już w sklepie motocyklowym)

post-347-1237980444_thumb.jpg

post-347-1237980464_thumb.jpg

post-347-1237980476_thumb.jpg

post-347-1237980499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam odkurzacz warsztatowy, ale do niego przystawkę (z osobnym wężem) tych samych rozmiarów co odkurzacz. Jej koszt - 125% ceny samego odkurzacza. Nie wiem, czy warto to polecić, bo całość przeszło 500 PLN. W sumie jakoś to działa. Sam odkurzacz to kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim stożkowym filtrem ciekawe o ile wzrośnie moc odkurzacza ;)

A tak naprawdę ciekawe jak często trzeba będzie go wymieniać.

 

wogóle nie będzie się wymieniać,można go płukać w benzynie lub wodzie (kosztuje 58zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tytuł. Temat jest z kotłami związany bardzo luźno, stąd trafił tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu wymyslacie do pyłu i sadzy stosuje sie separatory min 15l wodne

cały pył syf zostaje w wodzie i nic do odkurzacza czy centralnego czy zwykłego przenoscnego sie nieprzedostaje

jedno tylko jest wazne zeby moc odkurzacza była min 1600-1800W wtedy działa to poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójść do sklepu wywalić kasę i kupić gotowy produkt to żadna zabawa.

Niektórzy próbują zrobić coś własnymi siłami i się przy tym bawić.

Dzieląc się z tym z innymi narażają się na krytykę.Mimo to podejmują ten wysiłek.

 

Jaki polecasz separator wodny proszę o model.Może nie ma sensu robić go samemu.

Proszę taki do 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niesadze zeby cos takiego do 100zł sie dało zrobic czy tez kupic ,mysle tu o skutecznym rozwiazaniu ,ale ok jak chcecie konstruowac to zycze efektywnej pracy

a dobre separatory zaczynaja sie od 300-500zł wodne od 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisze ze zeby separator wodny był skuteczny potrzebny jest odkurzacz 1600-1800W wtedy ma ciag na tyle duzy ze przez wode moze ciągnąc do tego wsrodku jakies dwa zwykłe fittry i wyłącznik automatyczny oraz pływak aby do odkurzacza nie poszła woda

no trzeba przyznac zete marketowe rzeczy w tymzakresie to totalna porażka a czy samemu da sie cos takiego zrobic zeby było sluteczne niesądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład prostego filtru mokrego.post-4692-1238060959_thumb.jpg

Filtr mokry działa na zasadzie wykorzystania siły odśrodkowej. Powietrze przepływając blisko płynu zmienia nagle kierunek przepływu. Cząsteczki zanieczyszczeń, jako cięższe od powietrza, zostają odrzucone siłą odśrodkową na zewnątrz im uderzają o płyn. Lepkość płynu powoduje, że cząsteczka przykleja się i tam pozostaje, a powietrze przepływa dalej. Ważna przy tego typu filtrach jest szybkość przepływu powietrza oraz gwałtowne zmiany kierunku. Filtr jest stosunkowo prosty do wykonania. Ważna sprawą jest ustalenie poziomu cieczy,; przy zbyt niskim będzie słaby efekt odpylania , przy zbyt dużym zasysane będą cząsteczki wody. Oprócz tego należy stosować filtry mechaniczne (siatka, papier, tkanina) do wyłapywania największych cząsteczek pyłu na wlocie filtra mokrego. Filtr mokry charakteryzuje się bardzo małymi oporami przepływu oraz dużą dokładnością oczyszczania nawet bardzo małych cząsteczek zanieczyszczeń. Przy odkurzaniu pyłów w kotłach potrzebny jest filtr o dość dużych rozmiarach (powierzchnia styku) w związku z ilością zanieczyszczeń. Pyły ze względu na niewielką masę nie osiadają na dnie filtra tylko pływają po powierzchni. W związku z tym ich skuteczność dość szybko maleje. Należy wtedy wymieni wodę lub usunąć pływającą warstwę z zanieczyszczeniami. na rysunku filtr mokry dwukomorowy. Oczywiście można spróbować wykorzystać filtr bez filtra mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.