Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Na Ogrzewanie Gazowe - Koszty


Shimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość obliczenia kosztów ogrzewania na gaz. W tym momencie dom ogrzewany jest węglem (cena 699). Piec zasypowy 14kw Zebiec modelu nie znam. Dom jednorodzinny 75 m2 stare budownictwo (ponad 100letni). Nieocieplny lecz mury chyba dosc grube 52cm. Kotlownia w oddzielnym budynku gospodarczym.W sezonie grzewczym na ogrzanie domu potrzeba ok 3,5 tony w.w opalu.Nie qiem jakie jeszcze inf. podac by ktos z forum mogł wyliczyć przybliżony koszt ogrzewania na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moja instalacja jest chyba nie taka. Pozostalosc po rodzicach. W domu utrzymuje okolo 20C. na piecu utrzymuje 40C w nocy 42C. Wiem ze temp na piecu powinna byc chyba wieksza ale jak zrobie ja wyzsza to w domu bedzie niedowytrzymania. Nie mam "kurkow" do skrecania.Docelowo chce ocieplic strop welna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione na 48 st. takze w domu od 22-25 lubie jak jest ciepło teraz sie śmieje że jak przejde na gaz to bede mówił tak jak wszyscy że 20 stopni to jest idealna temperatura i więcej nie lubie  :rolleyes:  :lol:  teraz jestem na etapie wyboru pieca ale ciężko żeby ktoś coś doradził każdy chwali to co ma albo montuje , po półrocznym poszukiwaniu na 99% bedzię Wolf CGB-2 20k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowales sie jak to bedzie wygladalu u ciebie kosztowo jesli chodzi o ogrzanie? Ja tu nie mam sie czym chwalic niestety;) co do temp. w domu to serio. W dni takie jak dzis w tym momencie mam 19,8C w pokoju. W cieplejsze dni wiadomo bedzie nawet i 23C przy temp na piecu 40C ale nizej nie schodze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie te 30% za w sumie nic nierobienie to niska cena ktora jest niczy przy czyszczenu rozpalaniu pilnowaniu smrodzie i pyle. Ale 70% to juz wiele;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zrobie tak ze latem wyloze strop wata i zobacze czy cos to dalo. A na gaz przejde za rok. Teraz sie dowiadywalem ze moj sasiad ktory ma mniej wiecej tyle samo metrow jak ja i dom stary ale ocieplony, piec na ekogroszek spalil juz ponad 3 tony. I czwarta musi dokupic. 4000 zl za sezon z ekogroszkiem 70 m2?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Shimmy.

Ponieważ lubię liczyć, to podaję:

Twoje 3 tony węgla na sezon to zakładam ok. 11.000 kWh ciepła wysłane w ogrzewanie domu. Na 75 m2 domku to dość dużo...

ale to jest ok. 1100 m3 gazu /na kotle kondensacyjnym/  GZ50, U mnie to 2400 zł. Twój węgiel to 2100 zł, więc jak sam mówisz , żadna różnica.

Próbowałbym ocieplić domek, aby zaoszczędzić  z 50% opału, czyli zejść do zapotrzebowania  7-8 tys.kWh ciepła, 

i będzie w miarę przyzwoicie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moja instalacja jest chyba nie taka. Pozostalosc po rodzicach. W domu utrzymuje okolo 20C. na piecu utrzymuje 40C w nocy 42C. Wiem ze temp na piecu powinna byc chyba wieksza ale jak zrobie ja wyzsza to w domu bedzie niedowytrzymania. Nie mam "kurkow" do skrecania.Docelowo chce ocieplic strop welna.

To masz idealną instalację do kotła gazowego kondensacyjnego

A ocieplić strop musisz i to nie 10cm wełny, a 2x10cm lub lepiej 2x 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już do węgla nie chce wracać. Ocieplić co się da i tyle. Dziś dostałem rachunek . Rok wyszedł 1530x1,95. Niecałe 3tys. Solary na lato. Przedtem wegiel flot drewno i gaz w starym bojlerze do CWU ,wychodziło podobnie,plus robota i brud. Kotłownia wynajęta . Z wynajmu jest na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Shimmy.

Ponieważ lubię liczyć, to podaję:

Twoje 3 tony węgla na sezon to zakładam ok. 11.000 kWh ciepła wysłane w ogrzewanie domu. Na 75 m2 domku to dość dużo...

ale to jest ok. 1100 m3 gazu /na kotle kondensacyjnym/ GZ50, U mnie to 2400 zł. Twój węgiel to 2100 zł, więc jak sam mówisz , żadna różnica.

Próbowałbym ocieplić domek, aby zaoszczędzić z 50% opału, czyli zejść do zapotrzebowania 7-8 tys.kWh ciepła,

i będzie w miarę przyzwoicie.

Pozdro

Niestety dom na papierku nie jest moj. Wiec w gre wchodzi jak narazie dorazne ocieplenie stropu (na strychu polozenie waty na podlodze) Jak domek bedzie moj to wtedy kredyt i jechane z generalnym remontem.

Plan:

- ocieplenie calego domu

- pozbycie sie jednego stropu nad "salonem" i zrobienie antresoli

- w "salonie" 25 m2:D i lazience 12m2 podlogowka na gorze chyba juz nic

- gipsowanie, troche elektryka do poprawy i bla bla

Cieszy mnie i napawa optymizmem to ze jest nadzieja ze w ponad 120 letnim domku gazowka mnie nie zje. Oczywiscie palac teraz zawsze pale od gory (stary zar przerzucam na gore zaladowanego opalu) ale utrzymywanie tak niskiej temp na piecu to i tak chyba bardziej jego psucie niz palenie i zadne oszczednosci. Dlatego pomyslalem sobie ze skoro w piecu na gaz taka temp. w zasadzie moze byc a nie trzeba w sumie nic robic to moge dolozyc troche do interesu, a miec z glowy pilnowanie, czyszczenie ,zamawianie, wozenie i przechowywanie. Co do komfortu grzewczego dzis o godz 5 rano w domu 19.9C na piecu 42C na zewnatrz w Kaliszu -4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym wyłożyć teraz całą komorę załadowczą wokół płytkami szamotowymi, w celi zmniejszenia mocy kotła /pow.rusztu/. a na sam wierzch dodatkowa cegiełkę jako "ala" deflektor; moze lepiej będa dopalać sie spaliny.

Przy tak niskiej temp. zasilania mniejsza ilość opału powinna palić sie tak samo długo jak teraz z całą komorą.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna troszke jasniej? Jak na wierzch cegłe? Jaki deflektor? To jest piec a nie Europejska Organizacja Badań Jądrowych. A tak na powaznie.Jeszcze plytki zrozumiem, ale jak mam ruszta to mam i wajche zeby mi popiol zlecial do popielnika jak sobie nia poruszam. To gdzie ta cegle? Nie wiem ile mi wsadu wchodzi ale robie tak ze do kotlowni ide 2x na dzien.Jeden wsad pelny do dzwiczek wystarcza na ok 20h przy temp na zew 2-4 jak ponizej zera to tak na 16h (zwiekszam temp. na piecu).Oczywiscie przy utrzymywaniu 20C w domu. Problem zaczyna sie jak jest na zew 10C i slonce swieci bo jak napale i ustawie najmniej 38C to w domu okna musza byc otwarte. Z drugiej strony szkoda opalu. Jak nie napale to sie wychlodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Shimmy.

Jednak to nie piec, ty masz  kocioł.Napisałem w miarę chyba logicznie : cegła na wierzch. Ale to dotyczy GS.Jej wymiary ustal organoleptycznie.

Jaki masz KOCIOŁ ? DS czy GS ? jak DS to zmniejsz co najmniej  o połowę powierzchnie dziury palnika, albo zmniejsz ilość palącego opału /tę przed palnikiem/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł  Górnego Spalania. 

Od dołu wokół komory załadowczej do samej jej góry wyłóż cienkimi płytkami szamotowymi i spróbuj na wierzch tego "komina" z szamotu włożyć cegiełkę szamotowa jako deflektor. popiół wyciągaj tak jak teraz, tam nie kładź tej płytki....w drzwiczkach.

Obejrzyj zdjęcia radzika to może coś kapniesz...

w dziale kotły zasypowe - jak wyeliminować smołe  post 1279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok juz wiem co to ten defrektor. Z tym ze u radzika zadnych zdj nie widze. A z innej beczki co to sa takie blaszki z powiginanymi zebami? U mnie one sa w kotle na samej gorze tam gdzie dym juz sie wydobywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przecież pytał o koszt co i cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat kosztów grzania :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do znawców tematu i praktyków . Dotychczas spalałem 6 ton węgla ok. 26 MJ /CO+CWU/. Założyłem gaz płynny propan.

Ile orientacyjnie  zużyję propanu / kocioł kondensacyjny/ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.