Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Do Kotła Centralnego Ogrzewania Na Paliwa Stałe (Wydzielone Z "palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie"


Gość samsu

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego?

Do autora tego wynalazku te niebieskie płomienie to zimne płomienie tlenku węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich i jak miło, że tak liczni jesteście.

 

Maka, paka i faka – co tu się nawyrabiało. Na chwilę odejść nie można, bo zaraz zadyma i mordobicie. Co to za akademickie dysputy i dlaczego nie na temat.

To ma być rozpierducha ale merytoryczna poparta dowodami a nie pustosłowiem, przeczeniem samemu sobie i biciem piany przez swoje wydumane ego.

 

Gdzieście zgubiliście kwestię - dominik9393 – i jak mogliście o nim zapomnieć oraz na rzecz czego. Pomożemy jemu pomożemy sobie i innym.

 

Nasz wróg zaczyna naruszać nie naruszalność miro domowego przez wkraczanie na podstawie rzekomych oskarżeń i legalnie na podstawie woli ustawodawcy wyrażonej aktami prawnymi. Zaczyna łupić kasę za przypadkowe posiadanie czegoś co w innym miejscu powinno się znajdować – stanowiąc na tą okoliczność, że jaramy śmieci.

 

Jak i z kim oraz kto pójdzie pod Belweder z petycją. Oni czytają nasze wpisy i śledzą nasze osiągnięcia, więc chlebem i solą witać nas nie będą. Świadomi są tego, że dopuścili się kolejnej t.z.w zdrady, która znamiona t.z.w zamach stanu nosi.


 

A tu jakaś piepszona dysputa na temat prawd objawionych, uznanych i przez nikogo do tej pory nie podważonych.

 

Kamracie Norman1212 – co odwalasz. Wypucowałeś się, że wiesz wszystko na temat Wery – dawaj nam tu zasadę działania, wymiary (wysokość) i kąt pochylenia płyty – stosunek gardzieli do wlotu czy odległości od tylnej ścianki wymiennika.                                                                                                                                    Skoro Wery – jara odpady przemysłu stolarskiego (pi-piem-y) razem ze smrodem – 100% ekologii – szybciorem proszę – może zdążymy jeszcze na koniec zimy jarać oponami.                                                                                                                                                                                                                                                       Od kiedy dyskutuje się z faktami. Jak hajterujesz na rzecz Wery i łupisz za to kasę to gdzie działka na utrzymanie strony i modratora Ryszarda – ja regulamin przeczytałem.

Cyferek Kamracie nie znasz, dat nie rozróżniasz, na ikony spalania węgla napadasz. Problem to jakiś jest. Kiedy sowiety zaczęli ładować w kotły ceramikę, kiedy pojawiły się pierwsze publikacje naszych kolegów, o skrzynce Birszenki słyszałeś – co ci geniusze w branży kotlarskiej przez te lata wydumali jak nas paleniem od góry kiwali. Byłeś teraz na stronie Wery i MPM-a. Dowiedź swych racji ale nie tym co dostarczyłeś do tej pory. Więcej Ci już na publikowałem i kart zapisałem.

 

Wszyscy mamy ten sam problem i walczymy o to co mamy. Ja nie kupię sobie dolniaka by zaraz go modernizować palnikami z ceramiki. Skoro są takie idealne to po co się ich tykać. Skoro to kwestia konstrukcji czemu nikt nie zamieścił choć jednego.                                                                                                                              Lata temu skutecznie ruszyły z pierwszymi palnikami i co ciągle te same problemy. O UDT-cie ktoś słyszał.

 

Kamracie berthold61 „On chyba tak myślę nie miał na myśli” a skąd Ci to wiedzieć co kto miał na myśli. Każdy ma tu zapewnione prawo do w miarę swobodnej wypowiedzi i co teraz jedni przez drugich będą się wypowiadać a jak nowy kolega do nas trafi to swój los zacznie przeklinać, że co za czort go tu przywlókł, że w łeb sobie palnąć niż czegokolwiek spróbować.

 

Jak to tak znowu ma być, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. Problem uchodźców i umów śmieciowych też już został rozwiązany – mamy zatrzęsienie Ukraińców – tylko czemu wszyscy po rusku gadają.

 

Do pracy Koledzy i Kamraci – zima się kończy, pomóżmy choć jednemu – silnią to pójdzie w Polskę.                                                                                                Piepszyć ich patenty – i tak wróci to do nas przez Moskwę, Berlin, Waszynkton, Jerozolimę – jako Chiński produkt i zostaniemy zmuszeni do nabycia tego – ustawą eko-projekt.

 

Chyba wszystkim lepiej tak będzie – po co mamy się jak szczury między sobą pozagryzać. Rozwalili nas już nocną zmianą 1 i ½ i co zaś ma być to samo.

 

Samsu pozdrawia.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo opon to to jest tajne.

A tu jest palenie płyt meblowych w kotle wery:

https://m.youtube.com/watch?v=V2eg7bAIbCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o podpowiedzi co dalej działać bo po dzisiejszej kłótni z żoną jak po przeróbkach zdusiło piec, dom zakopcony, na polu mróz a ja w pracy...

Mój piec wygląda jak w załączniku. Przeczytałem całe 35stron poprzedniego tematu i skierowało mnie do tego. Przeróbkę na czas testów wykonałem z 6mm blachy. Wymiary palnika w załączniku.

Ruszt posiadam stalowy nie wodny. Problem polega na tym że piec kopci znacznie, podczas rozpalania i w trakcie palenia. Dopiero jak cały zasyp się rozpali to przestaje dymić. Jak czytam o stałopalności rzędu 12h na zasypie ok. 25kg to się za głowę chwytam- u mnie taka ilość opału idzie w 5 godzin. Dosyć szybko cały zasyp się rozpala.

Po przeczytaniu wszystkich stron wiem, że muszę obserwować swój piec i próbować-jednak odnośnie mojej konstrukcji mam kilka konkretnych pytań:

- czy wymiary palnika mniej więcej prawidłowe?

- czy szerokość kanału spalania 13cm nie jest za duża?

- czy powinienem blokować szamotem spód palnika?

- przerwa między opłomkami a tylną ścianą wynosi ok.3cm czy powiniem ją wyłożyć szamotem?

Z tyłu pieca mam otwór na wentylator i można by go było wykorzystać do wprowadzenia powietrza wtórnego bezpośrednio pod palnik-z kolei piszecie, że lepiej jak to powietrze jest ogrzane - czyli poprowadzić rurę poskręcaną z różnych kształtek tak jak na którymś zdjęciu było pokazane bezpośrednio pod palnik?

To są takie najważniejsze pytania które mnie nurtują na początek, w miarę możliwości bardzo proszę o odpowiedzi/podpowiedzi.

Nie napisałem jeszcze na temat domu- Piętro domu wielorodzinnego, powierzchnia 140mkw. +cwu 140l, ściany grubość 46cm z pustką powietrzną, w tym roku dopiero będą docieplane styropianem 15cm. strop nieocieplony, strych nieogrzewany, okna z szybami zespolonymi ok. 10 letnie. 

Pozdrawiam  

 

 

post-40935-0-32343100-1520207444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Odpowiem ci że ja przez ten właśnie dym zakończyłem kombinacje z dolnym  spalaniem ,,  o mało co żona by zjechała z tego świata po mojej przeróbce GS-a na dolniaka , potem zrobiłem przegrodę na wzór wery do spalania dymu i było zdecydowanie lepiej ale następna dostawa węgla zniweczyła moje plany ale było już zdecydowanie lepiej tylko dymu dalej było sporo zwłaszcza podczas dokładania smród nie do wytrzymania , teraz palę dalej jako GS i nie widzę wad , w piwnicy pachnie świeżością a opału idzie jak by mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K750 tylko nie blacha . Ja wiem że to na próbę ale to bardzo poważny błąd . Blacha rozgrzeje się do ponad 1000 C i zaczyna topić węgiel , nawet ten który nie miał zamiaru się jeszcze zacząć koksować . Ilość gazów i smoły jest tak ogromna że żaden kocioł z normalnym dostępem powietrza sobie z tym nie poradzi a efektem jest brunatny i to sakramencko trujący dym . Idzie ku ociepleniu w naturze i jak czytam to i w domu poważne zmiany . Jeśli dołożysz styropian to daj sobie spokój z przeróbką i jeśli nie zmieniasz metody ogrzewania to pal w nim po ludzku od góry a będzie taniej , wygodniej , szybciej przy rozpalaniu i zadowolona małżonka . Dolniak jest potrzebny do ogrzewania drewnem albo węglem ale zimnego bez akumulacji domu który nie wytrzyma 2-3 godzin bez ogrzewania tylko trzeba jarać cały czas . Jak dołożysz te 15 styro to w tym pseudo dolniaku będziesz kisił węgiel albo przepalał jak w górniaku i tyle z tej zmiany  . Uwierz mi nie warto . Miałem porządnego górniaka teraz mam dolniaka i wiem co piszę z własnego doświadczenia i nie tylko . Przegroda z ceramiki również się będzie nagrzewać tylko trochę w mniejszym stopniu ale problemy będą te same tylko w minimalnie mniejszej skali . Taka przeróbka to niestety tylko proteza która udaje dolniaka ale po ociepleniu domu będzie Ci niepotrzebna . Jak szukasz wygody to zamontuj do kotła palnik na co tam chcesz i będzie gitara . Błąd że zostawiłeś małżonkę samą z prototypem bo to się mogło źle skończyć i to całkiem poważnie piszę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Witam serdecznie i proszę o podpowiedzi co dalej działać bo po dzisiejszej kłótni z żoną jak po przeróbkach zdusiło piec, dom zakopcony, na polu mróz a ja w pracy...

Mój piec wygląda jak w załączniku. Przeczytałem całe 35stron poprzedniego tematu i skierowało mnie do tego. Przeróbkę na czas testów wykonałem z 6mm blachy. Wymiary palnika w załączniku.

Ruszt posiadam stalowy nie wodny. Problem polega na tym że piec kopci znacznie, podczas rozpalania i w trakcie palenia. Dopiero jak cały zasyp się rozpali to przestaje dymić. Jak czytam o stałopalności rzędu 12h na zasypie ok. 25kg to się za głowę chwytam- u mnie taka ilość opału idzie w 5 godzin. Dosyć szybko cały zasyp się rozpala.

Po przeczytaniu wszystkich stron wiem, że muszę obserwować swój piec i próbować-jednak odnośnie mojej konstrukcji mam kilka konkretnych pytań:

- czy wymiary palnika mniej więcej prawidłowe?

- czy szerokość kanału spalania 13cm nie jest za duża?

- czy powinienem blokować szamotem spód palnika?

- przerwa między opłomkami a tylną ścianą wynosi ok.3cm czy powiniem ją wyłożyć szamotem?

Z tyłu pieca mam otwór na wentylator i można by go było wykorzystać do wprowadzenia powietrza wtórnego bezpośrednio pod palnik-z kolei piszecie, że lepiej jak to powietrze jest ogrzane - czyli poprowadzić rurę poskręcaną z różnych kształtek tak jak na którymś zdjęciu było pokazane bezpośrednio pod palnik?

To są takie najważniejsze pytania które mnie nurtują na początek, w miarę możliwości bardzo proszę o odpowiedzi/podpowiedzi.

Nie napisałem jeszcze na temat domu- Piętro domu wielorodzinnego, powierzchnia 140mkw. +cwu 140l, ściany grubość 46cm z pustką powietrzną, w tym roku dopiero będą docieplane styropianem 15cm. strop nieocieplony, strych nieogrzewany, okna z szybami zespolonymi ok. 10 letnie. 

Pozdrawiam  

Moja rada daj kotłowi na razie spokój , ściany docieplać też możesz ale nie powinieneś mieć z tym ciśnienia bo de fakto masz dobrze docieplone ( ta pustka pow to idealne docieplenie)

wiem bo też takową posiadam , ale w pierwszej kolejności powinieneś docieplić strop od góry co najmniej 30 cm wełny lub coś podobnego a zauważysz komfort z mety , stropem spierdala ok 70% ciepła i szybko wychładza dom , nad tym bym się skupił bo koszt w sumie bardzo mały a efekt błyskawiczny , wiem co gadam bo to przeszedłem , wełna nawet najpodlejsza po 6zł/m2 daje radę bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam serdecznie.

Kolego Ryszardzie – samsu dziękuje serdecznie i przepraszam jeśli w dążeniu moim za daleko ciut się posunąłem – dla mnie nie musi być lepiej, wystarcza mi jak jest dobrze – czemu tym daję wraz i zamykam tą sprawę w tym miejscu bez dochodzenia mych próśb przez inne strony – do czasu aż nie zajdzie taka uzasadniona konieczność.

 

Mam prośbę – rzuć Kolego czasem okiem na towarzystwo bym interweniować nie musiał, bo to zawsze tak samo się kończy i nikomu do niczego to nie jest potrzebne a w obecnej chwili nawet nikomu to na rękę nie jest.

Samsu pozdrawia serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o podpowiedzi co dalej działać bo po dzisiejszej kłótni z żoną jak po przeróbkach zdusiło piec, dom zakopcony, na polu mróz a ja w pracy...

Witam serdecznie.

Kolego - k750i – wybacz ale to coś odwalił ludzkie pojęcie przechodzi. W pierwszej chwili pomyślałem, że w swym rozpędzie jakiegoś agenta za mną przygnało - ale – wybacz – rozejrzałem się za Tobą – wcześniej zacząłeś się rozglądać niż ja nadawać.

Doskonale rozumiem twoje problemy – sam przez to przechodziłem. Twa szczerość i treść postu walnęła mną o glebę – my tu nie na żarty działamy i to co robimy, to nie zabawa.

Nam nic z tego nie przyjdzie jak zaczerpniesz mądrości któregoś i w nocy z żoną zejdziecie a nam przyjdzie z kwiatami na pogrzeb iść a nie z petycją na Belweder.

Bo później będzie straż miejska, policja, prokuratura – a kto mu tak radził, a kto mu na to tak pozwolił i.t.d. Pozamykają nas i nam nasze strony – nikomu jak będzie stanąć na drodze ustawie eko-projekt.

Tym nie mniej skoroś druh nie drab.

  1. Precz z przegrodą – ciesz się, że Ci kociołka nie rozwaliła.
  2. Wszedłeś w posiadanie tajemnej wiedzy o zawirowywaczach spalin ale nie doczytałeś zasady działania tego do końca, to albo jedno albo drugie – dopracuj sztukę albo precz i z nimi.
  3. Przeczytałeś więcej ode mnie, więc wiedzą równać Tobie się nie mogę ale wskazuję, że to co przeczytałeś - w zupełności wystarczy Ci by zrobić to tak jak powinno to być, bo potrzebę masz i mieć będziesz nawet w upalne dni lipcowe.
  4. Radzić Ci nie będę bo nie ma czego ale polecam wspomaganie się koksem – jak - pisałem już o tym do Kolegi - dominik9393. Wystarczy Ci mała modernizacja paleniska. Parę szamotek na ruszt lub co tam Ci zostało o tym też pisałem a i przetestowałem kostki brukowe. Jedne i drugie trzymają się w zależności od tego jak są wykonane.

Kociołek wspaniale się do koksu nadaje jak i zapotrzebowanie biorcze – po mimo tego, że mrozy odpuszczają.

  1. Nauczysz się posługiwać zawirowywaczami spalin – złotówki będą ci brzęczeć w kieszeni a nie na składzie opałowym.
  2. W castoramie wypatrzyłem koks w cenie 1000 zł. za tonę – przy jego zaletach – lepiej wychodzi niż dobry węgiel – zero dymu . Na początku najlepiej go mieszać z węglem i na nim go rozpędzać.
  3. Możesz i powinieneś porobić sobie przegrody cieplne między pomieszczeniami – kotary. Wspaniale spełniają swoją rolę – tu nie Floryda – po mimo tego, że moda taka. Dobrze dobrane wspaniale wtopią się w klimat domostwa.
  4. Ze styropianem nie przesadzaj – popatrz na przenikalność cieplną okien. Dom to nie termos – w nim się żyje – i lepiej nie przesadzać z treścią nad formą, bo to też zemścić się może.
  5. Strop ociepl koniecznie – czymkolwiek – ja swój zakończyłem płytami gipsowo kartonowymi.
  6. Ściany masz mniej więcej – ciepłe – zobaczysz co to znaczy jak strop ocieplisz.
  7. Chcesz poważnie rozmawiać traktuj nas poważnie.
  8. Mnie i nam takiego kociołka do innowacji potrzeba, więc przyłącz się do naszych zmagań a może zyskamy walor którym skutecznie posługiwać będziemy się mogli i nie wiem jak inni ale ja będę Cię wspierał – co czynię tu i w innych miejscach już uczyniłem. Wolnym czasem rozejrzyj się za palnikami rakietowymi. Tam koledzy zaprzęgli do roboty zwężkę Vinturiego i działa. Miałem już ją robić ale zima mnie wyprzedziła. Coś takiego w obejściu to konieczność nie wygoda czy jakaś astrowagancja i zawsze można coś z niej innego wykombinować.

Samsu pozdrawia serdecznie.    

 

Kamraci i Koledzy co sądzicie o tym.

Jakoś czymś musimy upomnieć się o nasze prawa i kociołki. Palnik Dejkina Peti – działa ale nie u wszystkich i za każdym razem i ciągle ktoś z nim majdruje pomimo tego, że ma dolniaka – dlatego jestem za tym by rozwalić tą Weroską przegrodę i poskładać ją od nowa – byśmy mieli coś co będzie działać i w dolniakach i górniakach – bez problemów.

Będziemy mogli w tedy ruszyć z dysputą w szranki z kodem, anty-smogiem i innymi w walce o to, że każdy ma prawo do czystego powietrza – bez wszczynania wojen o to, że jak ty łożysz na sowietów i mnie trujesz hagierem to ja cię zagazuję wąglem z naszej gruby, że skoro węgiel od separatystów jest ekologiczny to i ja mogę nasz ekologicznie spalać, że skoro smog z separatystycznego węgla nie jest nasz, to z jakiej racji ja mam za to płacić.

Ja wiem, że trudno niektórych przekonać w inny sposób i do każdego trzeba dotrzeć indywidualnie. Zróbmy to zanim, straż miejska i policja zaczną łupić im skóry a sami się do nas przyłączą.

Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Chyba nie ma na tym forum człowieka który nie kombinował z swoim kociołkiem , jednym się udaje drugim średnio trzecim wcale , , jest ciekawy kocioł górnego spalania który działa nawet tydzień bez dokładania i nie kopci ale u nas jakoś nie za bardzo się tym ludzie interesują chyba przez cenę na samym początku bo kosztował 4 nasze kotły ale teraz już są konkurencyjne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1958-stropuva/

Tu żeśmy o tym dyskutowali ile to już lat ? Jak ten czas ***.

Ciekawe czy teraz by dostał V-ke jakoś się o nim zapomniało .

 

A to tak na deser 

http://czysteogrzewanie.pl/2013/12/raz-wdepniesz-i-koniec/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niebieskie płomienie to zimne płomienie tlenku węgla.

Witam serdecznie.

Temperaturę płomyka Kolego nam podasz - bardzo proszę.

Samsu pozdrawia serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega palacz66 już dawno o tym zapomniał , gdyż od ponad roku pali pelletem. :)

 

No i widzisz jednak w necie nic nie ginie  a z drugiej strony  ciekawe czy ma porównywalne osiągnięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/3kt4OIh29wM

https://youtu.be/9QKHx-43Zwc

https://youtu.be/9QKHx-43Zwc

https://youtu.be/vosQepeiOj8

https://youtu.be/0MB-iqfCMSA

http://forum.interia.pl/oskarzam-polski-rzad-o-zaniechanie-tematy,dId,3167921

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26039-czy-to-nie-przesada/

A wy Koledzy i Kamraci dalej kolaborujcie i pustosłowiem argumentujcie oraz napadajcie na innych którzy chcą przyłączyć się do mojego (naszego projektu – nas takich jest więcej) jak i trzymajcie w głębokiej tajemnicy swoje i innych zmagania i odkrycia. Zmarnujcie lat poświęceń, zniweczcie ten trud i wysiłek, tą rozlaną krew, poparzenia, zatrucia, kupe chajsu wywaloną na szamotki i.t.d. - że możemy spalać węgiel i koks bez dymu, że nie musi wróg nam pluć w twarz tem, że mu tu pod nosem POLSKIM KOKSEM, czy BŁĘKITNYM WĄGLEM kopcimy, że tu kraj jego jest a nam jak się nie podoba to mamy mu stąd *** bo on ma na to ustawę eko-projekt i nie zmożone zastępy bojowników, którzy sztandarami swemi nas przebrzydłych kopciuchów, smoluchów i fajcarzy rozwalą w drobny mak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsu  możesz mi podpowiedzieć z czym walczysz ,o co walczysz np o zakaz palenia węglem ,czy raczej o czyste jego spalanie czy jeszcze coś innego  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosiłem - „Mam prośbę – rzuć Kolego czasem okiem na towarzystwo bym interweniować nie musiał, bo to zawsze tak samo się kończy i nikomu do niczego to nie jest potrzebne a w obecnej chwili nawet nikomu to na rękę nie jest.

 

Jak mają jakieś problemy innej natury niż te które tutaj próbuję w raz z mnie podobnymi rozwiązać, to niech opowiedzą o tym, bo mnie trudno się domyślać a jak już mam pewność, że wiem to zaś się okazuje, że to tylko MATRIX – tak jak z tą akcyzą za węgiel.

Tym nie mniej przepraszam i dziękuję za poprawienie błędów ortograficznych – faktycznie nie po Polsku to było.

Samsu pozdrawia serdecznie.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsu  możesz mi podpowiedzieć z czym walczysz ,o co walczysz np o zakaz palenia węglem ,czy raczej o czyste jego spalanie czy jeszcze coś innego  :D

Witaj  - marcus312.

Ten płomyk to z „Czyste Ogrzewanie” – przedstaw się - proszę.

Czyste ogrzewanie” to portal mający na celu poprawę katastrofalnej kultury technicznej spalania węgla i drewna w Polsce – co daje niższe koszty ogrzewania i brak duszącego smrodu w powietrzu od zaraz, bo nie wymaga żadnych inwestycji. Palenie węglem i drewnem bez dymu i smrodu jest proste i wykonalne w każdym kotle i piecu – ale kopcimy, bo przez lata nikt nam nie powiedział, że można inaczej.

W odróżnieniu od innych portali o ogrzewaniu nie uświadczysz tu reklam jawnych ni ukrytych, bo celem nie jest wciśnięcie ci żadnego towaru. Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne, ma przede wszystkim dostarczyć wiedzę, dzięki której zaczniesz prawidłowo obsługiwać swoją kotłownię – skutkiem czego w domu zrobi się cieplej, portfel spuchnie od oszczędności a twój komin nigdy nie będzie dymił bardziej niż diesel sąsiada.

Czy tylko tak.

Widywałem Cię na stronach. W uzupełnieniu przedstawiam Ci to czego tu nie ma a jest związane z Twoim pytaniem. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego.

Jeśli faktycznie chcesz wiedzieć – zapraszam – poczytaj tylko sobie trochę na temat kwestii, które nurtują Cię, by mnie znowu szlak nie trafił jak jeszcze Tobie będę musiał tłumaczyć „pierwotne” sprawy z którymi się zmagam i z mnie podobni. Będziesz gotów - daj halo.

Mnie wystarczy świadomość, że mogłeś, dostałeś - więc wiesz - w tedy dostaniesz odpowiedź.

Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież Don Kichot w nowym wydaniu

Witaj - sambor.

Mamy do pogadania ale inny czasem a na marginesie co u Kamrata Andrzej_M_, czy może Wy wszyscy jesteście z Matrixa.

Chcieliście się bić o to, że każdy ma prawo do czystego powietrza i cóż z Wami się stało.

Ps.

Na tym polega różnica między kolegą a kamratem.

Na marginesie,.

Ha, ha, ha - zaśmiał się koń i zdechł.

Tym nie mniej - samsu pozdrawia serdecznie i bez obrażania mi tu, bo to nie było nic osobistego - żarcik taki ot co i tyle względem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsu

Płomyk jest ogólnie dostępny ,niech każdy sobie go doda na znak że czysto spala i promuje czyste ogrzewanie . Niech to będzie mała nagroda za to że ktoś stara się coś udoskonalić w swojej kotłowni żeby mniej truć środowisko i przy okazji pomaga innym na forum osiągnąć ten cel przeważnie najtańszymi metodami ,środkami ,poświęcając jedynie swój wolny czas  .Temat Last Rico znam od początku istnienia ,i nie można powiedzieć że nikt nie powiedział że można inaczej palić bo to własnie lata do tyłu zrobił  Las Rico. marcus312  pozdrawia serdecznie  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ktoś stara się coś udoskonalić w swojej kotłowni żeby mniej truć środowisko i przy okazji pomaga innym na forum osiągnąć ten cel przeważnie najtańszymi metodami ,środkami ,poświęcając jedynie swój wolny czas."

Witaj - marcus312

Sztandar masz piękny – czy nie czas go znów podnieść i ruszać z nim w pole. Dalej się rozglądam i nie widzę tego o czym piszesz. Trzeba pokazać, że mamy technologię dzięki której możemy sami zadbać o czystość naszego powietrza. Pokazać, że nie potrzebujemy obcych technologii i trującego paliwa do tego.

Prośba – wskaż adresy, zaproś innych by od nowa zaczęli prezentować to z powodu czego zostali sponiewierani tak jak palacz66.

Samsu pozdrawia serdecznie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega palacz66 już dawno o tym zapomniał , gdyż od ponad roku pali pelletem. :)

Witaj samborJesteś z kolegą palaczem66 w kontakcie – wiesz i dlatego tak piszesz – zaproś kolegę palacza66 – niech sam za siebie się wypowie – ja wiem o tym, że ma wiele do powiedzenia. To o czym prawisz – temu nie daję wiary.  

Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.
Odnalazłem palacza66.
https://forum.info-ogrzewanie.pl/user/56498-palacz66/
Ta latarnia morska jednak dalej świeci, jej radiostacja dalej nadaje i to na rzecz czystego powietrza o które sami jesteśmy w stanie sobie zadbać naszym sposobem bez narzucania nam obcych technologii na które nie jest stać nas bo do tej biedy nas doprowadzili ci którzy teraz nas do tego zmuszają. 
Samsu przeprasza i pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.