Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Wkład - Słabe Palenie


blachaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety dupa jak to mówią nie chwal dnia... . Pojechałem tam jescze raz po 2 godzinach cały załadunek się wypaił i wygasło , co się okazało drzwi nie były szczelnie zamknięte, po zamknięciu i ponownym rozpaleniu tragedia, kłęby dymu, czerwony ogień szyba czarna, jedynie w miejscu gdzie jest ruszt pasek jest czysty, więc już sam nie wiem, komin rozgrzany więc powinno być ok a pali tylko jak są drzwiczki rozszelnione. Jescze podobno tam są dwa kominy połączone przy dole tzw portki może przez to.

 

A i kominek nie ma możliwości doprowadzenia powietrza z zewnatrz od spodu jak to jest w tych nowszych , zreszta i tak u mnie to by było nie możliwe ze względu na jego umiejscowienie.

 

I jak mówie otwarcie balkonu 2metry daelej nic nie zmienia.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej filozofii musisz sprawdzić drożność między wlotami w obudowie a kratką rusztu. Przecież to nie silnik dreamlinera tylko pudło do utylizacji drewna. Otwarta szyba - pali się, zamknięta - gaśnie. Co tu jeszcze wyjaśniać. Skoro portki nie przeszkadzają przy otwartej szybie, to można je na razie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij na probe uszczelke z drzwiczek od gornej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie rozwiazanie problemu. Podgladnij rozwiazania z innych wkladow. Podawanie powietrza pod ruszt nie koniecznie jest dobre. Szyba rowniez powinna pozostac dluzej czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wrzuce tyle spali.

W takich wkładach właśnie nie ma możliwości kontroli spalania a moc reguluje się wielkością wkładu. Ograniczając powietrze powodujesz powstawanie sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyciętą uszczelkę szyby tak jak napisałem wcześniej  góra i dół boki tam gdzie są łapki trzymające szybę ; uszczelkę zostawiłem . Szyba brudzi się tylko po bokach 1-2 cale . Nie znam dokładnie jak to jest w Twoim , ale jak wytniesz drzwiową to przypuszczam że będą się telepać na zamku dlatego pisałem że trzeba to robić z głową.  poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.