Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kochani prośba o opinie wybór kotła

seko max lee 14 kw 5 klasa czy hef master 15 kw 4 klasa z rusztem dodatkowym musze wybrac powierzchnia 130 m dobrze ocieplona

Edytowane przez Ryszard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cieplowlasciwe.pl proponuje sprawdzic parametry domu i wyjdzie wynik i mozna sie zastanawiac nad kotlem .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to juz sprawdzałem interesuje mnie nie tyle moc kotła co bardziej firma i niezawodność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę , że konkretnej odpowiedzi jednak nie uzyskasz .  Większość forumowiczów użytkujących te kotły będzie raczej opisywać  i chwalić ten który mają , niestety nic nie wiedząc o drugim .

Ja akurat mam SEKO MAXX Le od ponad roku i nie narzekam - jestem bardzo zadowolony  jednak jak kocioł będzie się sprawował za kilka lat i ile wytrzyma tego nikt  nie wie gdyż na rynku jest dopiero od 2016 roku . Ogólnie  na forum są dobre opinie na temat wytrzymałości i niezawodności kotłów SEKO , choć może nie ma ich tak wiele jak o innych może bardziej popularnych choć nie koniecznie lepszych  producentów . Więcej o SEKO MAXX jest w temacie o nim  i z tych wpisów co nieco się dowiesz - może to pomoże ci w wyborze kotła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli 5 klasa  to wziąłbym seko mam pod nosem ale ciągle chodzi mi po głowie ruszt awaryjny w hefie tyko jest wodny a sprzedawca poleca do tego 20 kw a z wyliczen zapotrzebowanie mam z 7 kw 11 max i mnie zabił tym koles arr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Osobiście mam HEF Duo Plus 16kw i jestem z tego kotła zadowolony. Niestety nie jest on 4 klasy. Niewiele czy i nawet 3 jest bo nie ma takich informacji na stronie producenta.

Aktualnie gdybym miał kupić kocioł poszedłbym w pellet także od tego producenta.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to juz sprawdzałem interesuje mnie nie tyle moc kotła co bardziej firma i niezawodność

Ja bym się jeszcze zastanowił nad obsługowością kotła a konkretnie jak często trzeba czyścić kocioł z osadów które się tam gromadzą i przyczyniają się do spadku sprawności kotła co przekłada się na większe zużycie opału .Ma na to wpływ budowa kotła czyli komora spalająca ,palnik ,sterownik  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez slawul
      Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na tym forum i od razu pytam czy ktoś z forumowiczów użytkuje ten kocioł?
      Noszę się z zamiarem przejścia z systemu opalania miałem na pellet i szukam odpowiedniego kotła który spełniał by moje wymagania.
      Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie prosiłbym o informację.
      Dużo jeszcze mam czasu czerwiec-lipiec planuję wymianę, co do wyboru SEKO nie jest decyzją ostateczną może innej firmy, ale przeszukując forum nie znalazłem żadnych informacji o tym kotle.

Dziękuję za informacje.
    • Przez 80mariusz80
      Dzień dobry,
      mam problem z moim piecem Seko Eko2w1 25kW. Od piątku do niedzieli zerwał mi chyba z 8 razy śrubę zabezpieczającą - straciłem już rachubę bo z kotłowni nie wychodzę a śrubę wymieniam już prawie na pamięć. Czasami zrywa po 8h, czasami po 5min, różnie. Na początku w kolanie retorty był zaciśnięty miał z podziarnem, usunąłem zadowolony że problem rozwiązany. Przesiałem ekogroszek przez kosz ogrodowy, załadowałem - to samo. Następnym razem pomyślałem że może za wielki ten ekogroszek i ręcznie mniej więcej powybierałem takie "optymalne" kawałki. Dalej to samo. Najlepszy był moment kiedy wygarnąłem cały węgiel z rury ślimaka i przepuściłem opał od początku do końca - zapaliłem, może z 5 minut pochodził i pyk - śruba padła na moich oczach. Mam od początku sezonu ten sam opał, przepaliłem 2t i nie było aż do teraz żadnego problemu. Kondensator wykluczam, silnik kręci, nic nie buczy. Ślimak wypoziomowany. Natomiast co do samego ślimaka - celuję w niego, bo już nie mam żadnych pomysłów - na całej długości wygląda całkiem dobrze, oprócz końcówki. Mam ślimak zakończony takim pazurem, a właściwie miałem, bo ta końcówka trochę mi się skróciła i uplastyczniła. Czy to może być powodem? Miał ktoś podobny przypadek?
      Dodam że palę 5 sezon, ale zawsze tylko od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Zwoje na całej długości są równe, nie ma nic zużyte.
      Łudzę się że może jeszcze to wina opału, spróbuję kupić dwa worki czegoś innego i przepchnąć.
      Postaram się wrzucić później zdjęcia samego ślimaka.
      Dajcie proszę znać czy mieliście podobny przypadek albo macie jakieś inne pomysły.
      Pozdrawiam.
    • Przez sobon2000
      Witam!
      Chciałbym zacząć wątek na temat kotłów Bawaria Seko. Bardzo mało jest informacji o nim w internecie. Chciałbym zachęcić wszystkich użytkowników tego kotła o wymianę doświadczeń z zakresie eksploatacji tegoż kotła a także opinie na temat ilości spalanego opału, ustawień itp.
      UŻYTKOWNICY KOTŁÓW ŁĄCZCIE SIĘ!
      Pozdrawiam serdecznie!
    • Przez robinet
      Rozglądam się za kotłem z podajnikiem i to 5 klasy ze względu na dotację z Gminy.
      Do tej pory miałem 2-ch faworytów, ale do czasu, gdy przeczytałem info na temat kotła Seko Maxx.
      Co mnie urzekło to automatyczne odpopielanie oraz automatyczne czyszczenie płomieniówek,
      ale też obrotowa retorta, co ma zapobiegać spiekaniu węgla.
      Jest tylko jeden problem. Nie ma w internecie żadnych informacji od posiadaczy tego modelu.
      Praktycznie są tylko informacje na stronie producenta.
      Może jednak już ktoś posiada ten kocioł?
      Rozdzierają mnie emocje, bo chciałbym coś super nowoczesnego, ale też w miarę niezawodnego.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.