Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiertarko Wkrętarka Do 2 Stów


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Lidl, kup sobie będziesz zadowolony.

Chociaż ja kupiłem Metabo trochę za szalałem. Ale z tej z Lidla będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Szkoda że dają tylko jeden akuś do niej , kiedyś chyba z 8 lat temu kupiłem z lidla taką na 24V z udarem dosyć ciężka fajna ale akuś trzymał tylko miesiąc a po miesiącu kręciła już tylko 2 minuty ale to mógł być pech , chciałem zamawiać do niej już same akusie u skośnych ale jakoś uleciało może dlatego że trochę za ciężka maszynka i nieporęczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś są w Lidlu właśnie kupiłem.

Parkside,akumulator litowo-jonowy: 12 V (2,0 Ah) za 169 zł. Jak się zdecydujesz ta pędź bo straszne ciśnienie na nią o 7:15 zostało tylko 3 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No tam powinno być 10,2 czy jakoś tak , znalazłem jakieś einhel czy coś z dwoma akusiami za 160zł , w castoramie jest macalister wszystko chińskie ale co teraz nie jest chińskie?  ryobi też już chińskie a zawsze brałem kołowrotki wędkarskie ryobi i co teraz hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie 5 szt. wkrętarek z odzysku na OLX  . Mam taką przewagę że potrafię przerobić na li-jon  żadna nie kosztowała łącznie więcej niż 120 zł. Wybieram takie ładne z wyglądu są to wkrętarki bez pracy od amatorów którym wysiadły akumulatory od nic nie robienia poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To też jest rozwiązanie ale przeglądałem portale i giganci za samą obudowę do metabo czy hitachi śpiewają 250 zł to strach pomyśleć ile chce za sprawną z uwalonym akusiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 250,- PLN to już masz NOWĄ markową wkrętarkę bez aku.

Przykład pierwszy z brzegu: http://www.makita.sklep.pl/makita-6281-14-4v-wiertarka-wkretarka-akumulatorowa-bez-akumulatorow-i-ladowarki-samo-body-p-2504.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tak zgadza się dostaniesz ją za 250 zł ale trzeba dokupić przynajmniej 1 akuś za 300 zł a do tego koniecznie ładowarka za 215 zł no i mamy okraglutką sumke prawie 8 stówek , masakra z tymi cenami a potem się dziwią że kupujemy badziewia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość berthold61

Jednak szkoda było mi wydawać tyle kasy na urządzenie które przeważnie będzie leżeć , kupiłem w lidlu za 167 zł parkside no i nie powiem jestem mile zaskoczony 13 płyt GK przykręcony a to chyba z milion śróbek i akuś ma jeszcze dwie diody podczas testu , 2ah i 12V , ładowanie podobno 1 godzinę jeszcze nie ładowałem , nie ma porównania do tych niklowo kadmowych ,    akusiów , jest dobrze jak zrobi cały strych do końca to będzie już dobrze , szkoda inwestować w dobry sprzęt bo mam inne graty na kabel w razie czego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec strychu postaraj się ją zajechać i wymień na nową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Dobrze by było jak by zdechła :D :D nowa to nowa ale skubana wygląda na dosyć dobrą , precyzyjnie chodzi zero luzów , zdecydowanie lepsza niż poprzednie dziadki po 80 zł  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko zniszczysz ten akumulatorek, on nie jest przeznaczony do prądów startowych wkrętarki. Życzę jednak długiej pracy na nim żebyś nie pisał że to hejt.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zgadzam się z tym , też kiedyś miałem taką prostą wkrętarkę z akusiami starego typu i jak padły akusie to dałem taką dużą baterię 12V 3ah i za długo nie pociągnął ten akuś mimo że był nowy .

ale tą wkrętarkę z lidla trzeba pochwalić bo twarda sztuka i nie do wyładowania dla laika , wczoraj katowaliśmy ją cały prawie dzień przy płytach GK i nie pękła , twarda sztuka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lat 90-tych można było kupić na Stadionie X -lecia rosyjskie wiertarki na aku 12V, z tym że aku było z 2 akumulatorów motocyklowych 6V, kwasowych i te aku były noszone w specjalnym pojemniku na ramieniu ( jak chlebak) wiertarka z aku była łączona kabelkiem,

a zmiana kierunku obrotów była przestawiana na pojemniku, a nie na wiertarce.

Ot taki dziwoląg.

Wiertka mocna, ale z aku to kiepski pomysł był.

Kolega taką nabył i od razu aku wymienił na żelowy

Wiertarka działała ponad 10 lat, przez ten okres zajechała 4  aku 12Ah/12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 Ah to i tak można go 3C  ( 36A ) rozładowywać ciągle  a taki 3,3 Ah  only 10 A . Chyba że są to specyficzne akumulatory np. rozruchowe. Wklejam odnośnik do noty tego ze zdjęcia.poz Hermogenes

http://www.lechpol.eu/sites/default/files/produkty/bat0210/datasheet-bat0210.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być to akumulatory rozruchowe, wystarczy że są przeznaczone do pracy z UPS-ami, wtedy mają większą wydolność prądową i krótsze czasy ładowania,

Zewnętrznie oba typy aku są takie same, podobnie jak ich pojemności, ale w tych od UPS -a mamy możliwość pobierania większych prądów

 

Dodatkowo aku od np centralek alarmowych są tańsze o ok 20% od takich samych ( z wyglądu ) aku do UPS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

W tym parkside są trzy ogniwa razem ok 14V więc ewentualna wymiana samych ogniw to prosta i tania sprawa , ale strych ok 120m2 powoli zamykam i nie powiem jestem pod wrażeniem w porównaniu z tymi starymi wkrętarkami ze zwykłymi akusiami , tu jakoś tego nie da się wyładować a samo ładowanie to pół godziny z hakiem i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.