Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logika Działania Automatyki Buderusa


DJ82

Rekomendowane odpowiedzi

To jaki masz piec (moc) i jaką powierzchnie grzejesz?? ile dziennie gazu spalasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buderus GB192i 25kW

Grzeję 220m2 licząc po podłodze

Tylko grzejniki

 

Piec pokazuje, że średnio zużywa 100kWh co daje jakieś 8.8m3 gazu dziennie.

Ale ściany (czyli tynki) jeszcze mam mokre miejscami.

 

Czyli jakieś 4m3/100m2 podłogi. To dużo, czy mało?

 

PS. Uprzedzając pytanie powiem, że piec jest dlatego taki duży, że ma w niedalekiej przyszłości ogrzać jeszcze drugi dom, 180m2 podłogi.

Edytowane przez gbbsoft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - teraz pytanie odnośnie mocy - czy lepiej piec pozostawić rozkręcony na max czy jednak zdusić moc max w menu - co będzie bardziej ekonomiczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie pytam o temperaturę tylko moc pieca a to co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie RC300 ustawia temperaturę zasilania a piec automatycznie dostosowuje moc patrząc na zmierzoną temperature zasilania i powrotu, ja nic więcej nie ingeruje w ustawienia logiki samego pieca.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepne sie do tematu jeśli mozna.

Mam problem i może tutaj go rozwiąże.

Dodam na początek, ze sterownik który obsługuje moj piec to RC35.

Problem który występuje u mnie objawia sie w trybie nocnym czyli jak wcześniej było wspomniane w trybie obniżenia. W trybie dziennym piec chodzi wg krzywej lecz w na trybie nocnym chciałbym aby się wyłącza (tak robił na początku) ale on pracuje i do z dwukrotna temperatura niz na trybie dziennym. Tzn, ze wg krzywej na trybie dziennym osiąga temp wody np 35oC ale gdy e tych samych warunkach przejdzie w tryb nocny zaczyna grzać nawet ponad 50na wyjściu. Ustawilem obniżenie wg pom na 19, w którym było 22oC i dalej grzal, ustawiłem tryb obniżenia na tryb wyłączony robił tak samo. Podpowie ktos gdzie popełniłem blad? Dodam, ze czasami po przejściu w tryb nocny sie wyłączy ale po jakimś czasie załącza i grzeje mocno mimo ze temp w pomieszczeniu jest przekroczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki - czyli mocno docieplony wg Buderusa.

W instrukcji obsługi dom ciężki wg Buderusa to dom nieocieplpny, stary.

Dom lekki czyli np szkieletowy, dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty to wyczytałeś??

 

post-13633-0-07095800-1517649518_thumb.jpg

 

ciężki czyli taki co długo trzyma ciepło...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu zajrzę w instrukcje obsługi bo teraz dałeś mi klina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, chyba musisz wpisać wszystkie ustawienia serwisowe jakie masz, bo inaczej nie ma szans abyśmy zgadli....

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym przeprosić za mój błąd, kolega DJ82 oczywiście ma rację.

Podaje ustawienia mojego sterownika :

Dom ustawimy jako lekki z racji, ze to kanadyjka.

Tłumienie temp zewn : tak

Obieg grzewczy regulowany : wg temperatury zewnętrznej

Jaki system grzeczny : grzejnik

Krzywa ustawiona wedlug potrzeb mojego domu

Wplyw pomieszczenia : 0k

Jaki zastosować rodzaj obniżenia : tr. Utrzym. Temp. Pom.lub tryb wyłączenia.

Od jakiej temp zewn ma być przerwany tryb obnizenia: wyl

Mam ustawione 3 przełączania 4-8, 11-15,19-23. W pozostałych godzinach piec chciałbym zeby sie nie uruchamial.

Teraz od godziny przeszedł w tryb nocny i zamilk. Bywalo tak często lecz po paru godzinach poprostu ruszyl lub zaraz po tym jak zagrzal wode.

Jest takie cos jak diagnoza krzywej grzewczej. Teraz pokazuje temp wody pod krzywa więc jest ok, ale jak grzeje to na tym samym wskaźniku, wskaźnik temp wody jest ponad, wygląda to jakby cos wskazywało mu żeby podniol tak wysoko ta temperaturę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w RC35 ale w RC300 ustawiasz temperaturę grzania i obniżoną (w nowszych nawet więcej temperatur można ustawić) i w trybie obniżonym można ustawić ogrzewanie wyłączone - wtedy nie powinno się włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie godzinę przed włączeniem w tryb dzienny włączył sie. Na sterowniku jest tryb nocny wg pomieszczenia, w ktorym jest 21.5,a sterownik w trybie nocnym ustawiony na 19. Skąd ten start? I w dodatku grzeje do temp wyjściowej 56,a wg krzywej 40. Gdy przelacze w tryb dzienny przechodzi na temp która pokazuje krzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz taką opcję "Optym. włącz. progr. czas"? jeżeli tak, to ją wyłącz.

To przyspiesza podwyższanie temperatury w pokoju przed godziną rozpoczęcia dnia, tak aby już w momencie wskazanym jako rozpoczęcie dnia temperatura w pokoju była taka, jaką chcesz. Bez tego piec zaczyna dopiero grzać o godzinie rozpoczęcia dnia.

 

RC300: u mnie ta opcje jest chyba poza menu serwisowym, jest w normalnym menu tak, gdzie się ustawia ogrzewanie.

Edytowane przez gbbsoft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RC35 nie ma takiej opcji...

Może jest to spowodowane typem domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zobaczyłem jedna przypadłość. Jest teraz w trybie dziennym wg krzywej powinien dawac 37oC, a daje 50oC. Wchodząc w diagnozę krzywej mruga tam kropka z obserwacji wnioskuję, ze poakzuje jaka temp piec ma dawac na wyjściu i ona pokaUje 50oC. Wiec piec dziala wg niej, ale co podbija ta krzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Musze zobaczyć czy jest to cyklicznie powtarzane przed każdym przełączaniem w tryb dzienny.

Myślę, ze będzie odpowiadał za to jakiś parametr. Na samym kotle mozna cos regulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede szukal w takim razie dalej. Ale zdziwił mnie fakt, ze podniósł temp nawet trybie dziennym, z jakiegoś powodu musiał to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tryb letni od 15. Przy 15 wyłącza ogrzewanie, ale wczoraj gdy temperatura zaczyna spadać to ogrzewanie odpalił dopiero przy 11 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego, że on bierze pod uwagę temperaturę tłumioną (zależną od typu budynku) a nie rzeczywistą. I słusznie bo tak ciągle by się włączał i wyłączał przy granicznej temp.

 

Ja mam grzejniki ustawione na 14 a podłogówkę na 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.