Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety , zbiornik 140l dwupłaszczowy okazał się inny gabarytowo od starej 140l galmeta i z racji problemu z montażem zostało to przesunięte na dziś .

Mimo sporych przeróbek instalator doradził już bojler stojący z wężownicą, w sklepie na zamianę z dopłatą mają Biawar Mega 150l .

Jestem skłonny dopłacić do takiego zasobnika ,ale czy są jakieś różnice w poziomych i pionowych zasobnikach CWU .

Latem korzystam z grzałki elektrycznej 2Kw (do przełożenia ze starego bojlera) czy czas grzania i koszt będzie podobny , czego się wystrzegać ? Mógłbym po prostu gdzieś dalej poszukać podobnego bojlera z wężownicą ,ale skoro już się to ruszyło to może coś lepszego dlatego też moje zapytanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego modelu w okolicy nie mają jedynie internet . Szczerze nie widzę tego urządzenia w kotłowni pasuje mi jakby do instalacji gazowej . Różnice w cenie na korzyść modelu mega o tej samej pojemności z czego się bierze . Najbardziej się przychylam właśnie do tego modelu ,ale jeszcze próbuje się tutaj doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabiałem temat awaryjnej wymiany  bojlera bodajże Galmetu. Pionowy, wiszący  z weżownicą, 140 l, typ ten sam, sprawdziłem rysunki. Miała byc szybka podmiana, ze wzgledu na identyczny rozstaw krócćów przyłączeniowych. Okazało się , że rozstaw króćców wężownicy różni się dokładnie o 10 cm. I przeróbka... :)  A miało byc szybko i prosto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupione naczynie CWU marki biawar , miejsce na czujnik temperatury tzw . Pochwa jest większej średnicy niż czujniki temperatury ze sterownika tech dołączone do pieca wiec nie będę miał prawidłowego pomiaru . Na internecie są oferty czujników ale nigdzie nie ma podanych średnic , a trzeba jakiś kupić ktoś miał podobna sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kupiłeś wersję Mega czy Quattro.Nie wiem jak w Mega ale w Quatrro jest długa anoda magnezowa(którą należy kontrolować powiedzmy co jakieś 1,5roku-zależy od jakoąci wody) a zwracam uwagę na to dlatego zebyś tak zamontował zasobnik aby była  możliwość wyjęcia tej anody jak się zużyje ze względu na jej sporą długość ok 1m i ile dobrze pamiętam.Może trzymać sufit lub kocioł jak pod nim zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ze sreberkiem banał wart piwa  , dzięki!.

Bojler natomiast to stojący biawar mega , profilaktycznie będę wymieniał anodę co rok . Na wodzie zasilającej mam zestaw filtrów więc jakieś zanieczyszczenia zostaną wyłapane , wiadomo żelazo i kamień zawsze będzie , mam nadzieję ,że anoda spełni swoje zadane .

W sumie może to błąd ,że zaraz na wyjściu wody mam zestaw filtrów zamiast rozdzielić układ na jeden z filtrami na dom ,a drugi na zasilanie instalacji i bojlera . Minus z jedynie częstsza wymiana filtrów no ale zawsze  mniej syfu w instalacji .

Temperature w bojlerze utrzymywać 50-55 stopni ? W zależności od zadanej kotła 60-65stopni czyli te 10 stopni mniej .

Na wyjściu będzie zawór vta322 przeciwoparzeniowy na 45 stopni więc chyba będzie ok ,a bakterie się nie rozwiną .

Miałem pomysł ,że na bojler temp jak na piecu ,ale ponoć w wysokiej temp. kamień się osadza , jak panowie trzymacie temp. zadana w naczyniach CWU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie przy obecnej temp. 75 kilo chodzi samo CO i CWU bez podłogówki , ostatnia modyfikacja to pompa kotłowa za 4D.

Temp kotła 65 stopni , powrót 45 stopni , na instalacje woda z 4D zasilająca 45stopni .

Czy mając 4D zawór termostaty na grzejnikach poodkręcać na maximum czy zostawić tak jak są w celu oszczędności na nastawy 2 lub 3 ? 45 stopni z zasilania wydaje się trochę mało bo w domu zimno ,ale zwiększając na 50-55 stopni pewnie spalanie pójdzie ponad 100 kg xd Też nie wiem czy bardziej regulować temp z 4d czy przy termostatach skale zwiększać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pirometr wskazuje ciepła wodę na poziomie 50 stopni wiec zgodnie z czujnikiem . We wejściu termometru pokazuje 35 dziwna wartość , a po wpięciu termometru wskazuje on 45 ? O co tu chodzi wada produktu w takim razie skoro wskazania wody w górnej części są mniejsze niż w połowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary wskazywał podobnie ponad 40 wiec zgłosiłem do producenta wysłał mi nowy i jest to samo . Termometr montowany poziomo wchodzi ciasno . Stary recznie śrubą na końcu próbowałem regulować do wartości 50 ,ale to go calkowicie rozkalibrowało .

Bojler to Biawar Mega 150l , nie wiem dlaczego tak u mnie jest , ludzie maja galmeta i jest ok , a biawar taki polecany jakość i cena a tu lipa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwu wpięte normalnie przecież nie mam problemu z grzaniem tylko z różnicą temp.

Normalnie zasilanie wpięte pompa z zwrotnym u góry wężownicy oraz powrót u dołu .

W biawarze czujnik jest wpięty na wysokości  wężownicy ,ale przekłamania być nie może bo temp. z czujnika  jest taka sama na wodzie wychodzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i  znowu nie rozumienie tematu . Pompa na wężownicy to pompa C.O , a ja pytam o pompę która jest do pitnej wody użytkowej ,lub jak wolisz ciepłej wody w kranie

POMPA CYRKULACYJNA C.W.U. wpisz na allegro bo nie chce tu reklamy

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron....poprzednio pytałeś o pompę OBIEGOWĄ CWU nie o CYRKULACYJNĄ. To dwie różne pompy. Pompa na wężownicy to NIE jest pompa CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.