Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Na naczyniu ciśnienie CWU jest 3 bary a na CO 1,5bar .

Ciśnienia wody zasilającej nie znam , a piec w układzie zamkniętym 1,5 bar .

Więc na naczyniu CO  według zalecenia upuścić te 0,2 bar czy zostawić ? CWU tak jak wspomniałem nie wiem , awaryjny CWU mam 6 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W instalacji mam podpięty zawór 4d 1 cal kvs 12 z niego idzie woda na CO oraz przeniesiony zawór 3D wraz z podlogowka, a na powrocie pompa kotlowa . Pytanie czy zawór nie jest za mały ? Moc kotła 25-30kw wyjście 6/4  , mogę zakupić zawór 6/4 za nim redukcje na 1 cal pod pompy , ale co za korzyść to przyniesie prócz wyrzuconej pompy z obiegu kotłowego bo rozumiem ,ze na takiej średnicy grawitacja zadziała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to konkretnie jest vta 322? i na jaki Afriso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ręcznie to tylko termostatyczny, czyli taki jak masz. Chociaż nie wiem czy KVS nie będzie za mały. ARV 388 potrzebuje siłownika i sterowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ze na podłogę temperaturę puszczać w zakresie 30-35 stopni ?

A jak sprawa się ma do CO grzejniki aluminiowe z głowicami termo ręcznymi z zaworu 4D temp. może być 45 st. ,a  jak będą minusowe temp. to zwiększyć na 50st? Jak wywnioskować odpowiednia temp. do pracy głowic .

Mam możliwość również włączyć pogodowke na siłownik zaworu 4d ,ale Za nim jest 3d vta322 podłogowy to znowu trzeba będzie go przestawiać ,proszę o opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem ,że do głowic termostatycznych nie potrzeba pogodówki więc siłownik będzie pracował pod stałą temperatura .

Panowie to jak z tą temperaturą , posiada ktoś głowice termo : lepiej zapodać 45 stopni i stały przepływ czy zadać 50-55st. z 4D.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie potrzeba ale jak są to nie zaszkodzą raczej. Ja przy termostatycznych głowicach nie zrezygnowałem z pogodówki. Po prostu głowice są otwarte. Głównym zadaniem 3d u mnie w obiegu grzejnikowym jest po prostu obniżenie temperatury czynnika a że przy okazji pogodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby utrzymać stałą temp w pomieszczeniach potrzebujesz w przypadku braku głowic dokładnie dobranych grzejników  i dokładnie dobranej krzywej grzewczej.

Posiadanie głowic na grzejnikach pozwala na utrzymywanie w danych pomieszczeniach zadanych temp i nie potrzeba dokładnej regulacji krzywej grzewczej.

W przypadku posiadania głowic na grzejnikach to wyższa temp zasilania powoduje szybsze nagrzewanie pomieszczenia i szybszą rekcję głowic( zamknięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice ustawione na 2/3 (18-21 st) czasami 4 (23 st.) .

Na piecu 60 stopni to też z zaworu 4d nie ma chyba sensu podobnej temp puszczać bo na powrót mało co się zmiesza .

A czy spalanie jakoś znacznie wzrośnie gdy teraz mam 45 stopni ,a np. zadam 50st. co przyczyni się do szybszego nagrzewania ?

Muszę jakoś próbować bo w zimę 45 stopni to chyba za mało na obieg grzejnikowy w starym domu ?

Jest jeszcze pomysł zlikwidować 4D i założyć 3D może sprzęgło i temp z pieca na grzejniki ,ale o ile w przypadku inwestycji nie mam potwierdzenia ,że układ będzie pracował lepiej / oszczędniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te głowice na grzejnikach. Przynajmniej tak jak pisze @sambor będziesz miał lepszą kontrolę nad rozbiorem.  Do 4d możesz połączyć pogówkę i sterować zaworem wg. krzywej grzewczej.  Nikt nie odpowie Tobie czy 45stC to za mało bo to zależy od tego jak masz dobrane grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapytanie na szybko , poleciał mi bojler 140l z podwójną wężownicą zasilany pompą CWU , potrzebuję na szybko go zmienić .

W lokalnym sklepie posiadają podobny tylko ,że  z podwójnym płaszczem . Brać nie przeszkadza tutaj zasilanie pompą CWU ?

Sprzedawca sugeruje ,że lepiej będzie pracował niż wężownica .?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore przeróbki podłączeń Cię czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.