Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozwiązanie Umowy Z Gaspol Na Dzierżawę Butli.


Przemo71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest ktoś kto ma doświadczenie i rozwiązał umowę na dzierżawę i dostawę gazu z GASPOL.

Właśnie podjąłem taką decyzję.

Czy jest opcja że odsprzedadzą mi butlę (Pani w BOK mówi że nie ale może warto spróbować zapytać kogoś wyżej)?

Jeżeli już podejmą decyzję że nie sprzedadzą butli to jak wygląda procedura ?

Co jest moje ?

Oczywiście zabierają butlę ale inne akcesoria typu skrzynka, zawory, reduktory (BOK nie odpowiedział)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozwiązywałem umowę z gaspolem w 2015. Oczywiście butla była ich własnością więc ją zabierali. Reszta została tzn. przyłącze do domu oraz skrzynka na elewacji z zaworem. Za demontaż butli oraz ewentualne wypompowanie gazu trzeba zapłacić i z tego co pamiętam to jest niezła kasa. Druga sprawa nie wiem jaki rodzaj umowy masz z gaspolem. Moja była taka, że umowę mogłem rozwiązać  nie wcześniej jak nie zakupiłem od nich 20.000 litrów gazu. Jeśli umowa miała być rozwiązana wcześniej to za nie wykupioną ilość gazu do określonej w umowie trzeba było zapłacić karę umowną. Wszystko jest oczywiście zapisane w umowie tym małym druczkiem, a jak czegoś nie wiesz to miła Pani w BOK wszystko wytłumaczy Tobie. Ja miałem takie szczęście, że do wypełnienia warunków umowy brakowało mi niewiele gazu więc kara była niewielka.  Druga sprawa miałem zaoszczędzone w zbiorniku prawie 700 litrów gazu więc jak mnie rozliczyli za demontaż butli, wypompowanie gazu i karę umowną to dopłacałem bardzo niewielką kwotę ponieważ gaz odkupili ode mnie  po cenie za jaką zakupiłem. Zapomniałem dodać jeszcze jest kwestia betonowej podstawy butli oraz książki rewizji zbiornika. Jeśli podstawę pod butlę robiłeś sam to Cię nie obciążą, a jeśli to było na ich koszt to też trzeba zapłacić (przynajmniej tak ja miałem  - nie płaciłem bo robiłem sam) druga sprawa to jeszcze książka rewizyjna. jej brak jest również obciążony stosowną opłatą. To chyba na tyle, jak by co to pisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.