Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

• ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Szank
      Witam, mam taki problem a raczej zapytanie. Temp na rc310 ustawiona na 22. Temp w domu 23. A raz na jakas godzine badz dwie piec sie wlacza pogrzewa wode do temp 35 i sie po kilku minutach wylacza. Czy ktos jest w stanie odp na pytanie czy to normalna praca czy cos jest nie tak?  Sprawdzalem nawet jak czujnik rc podaje temp 24 przy zadanej 22 to i tak sie piec wlacza.
    • Przez Vlodek87
      Witam Państwa.
      Mam problem. Miałem ogłoszona przerwę w dostawie gazu, więc zawczasu wyłączyłem kocioł i zamknąłem zawór przy nim (tak z przezorności bo fachowcem nie jestem w tej materii) i zawór główny. Ale zapomniałem o kuchence i chyba zapowietrzyłem instalację. Po "włączeniu" gazu i przed odpaleniem kotła włączyłem kuchenkę, żeby pozbyć się ewentualnego powietrza z rur. Kocioł odpalił ale po chwili wyświetlił błąd 6L 229 (prąd jonizacji) i palnik zgasł. Po chwili pojawił się błąd 6A 227, palnik cyknął RAZ i zapalił się (nie miał 4 prób jak podaje instrukcja). Teraz kocioł pracuje normalnie, w sensie pali, reaguje na zmiany temperatur, poziom dostosowania mocy do zapotrzebowania wydaje mi się że jest taki jak przed awaria. Jest jedno ALE: w Menu Info I2: stale świeci się błąd 6A 227.
      Czy coś uległo uszkodzeniu?
      Czy muszę wzywać serwisanta do jakichś regulacji (stosunek gazu/powietrza)?
      Czy może błąd sam zgaśnie za jakiś czas lub jest jakiś fajny kod do usuwania kodów usterek z pamięci.
      Pomóżcie. 
    • Przez karolasterka
      Witajcie. Od tego roku mam wymieniony kocioł tradycyjny na kocioł gazowy jak w opisie - jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU 120l, sterownik rc310+ czujka pogodowa. Dom powierzchnia ok 115 - stare budownictwo, ocieplony, system grzejnikowy. Serwisant wykonał pierwsze uruchomienie i zostawił ustawienia mocy  dla CO-24 kw, natomiast CWU -30 kw. Wydaje mi się że to dużo za dużo czy piec sam moduluje moc z jaką ma pracować i lepiej nie ruszać tych ustawień? Regulacja temp. ustawiana według temp. zewnętrznej, natomiast  temperatura wewnętrzna ustawiona w tryb auto na dzień 22,5, na noc 20. Kocioł załącza się na chwilę, zasila instalację temp. ok 36-40 stopni. Czy nie można ustawić tego jakoś by pracował stabilniej a w domu nie było wahań temperatury?  Trochę to  chaotycznie opisałem ale dopiero poznaję ten temat.  
    • Przez RADO17
      Witam. Posiadam w kotle Buderus Logano g 221- 25 Kw dyszę palnika Ewmar-Ness 15-35kw. Czy jest możliwość zmniejszenia dyszy na Ewmar-ness 10-20 Kw bez wymiany komory powietrznej i ślimaka? Dom 130 m2 kociłek przewymiarowany, pomimo pracy z PID, większości went. pracuje na 1%.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.