Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kojot89
      Posiadam kocioł kondensacyjny Buderus Logamax GB112 z regulatorem pogodowym i czujnikiem temperatury zewnętrznej. Moc maksymalna 28kW, ale założona jest zworka ograniczająca moc do 11kW. Zasilanie gazem ziemnym o wsp. konwersji: 11,022kWh/m3. Kocioł ma około 8 lat, ale był serwisowany. Temperatura zasilania to przeważnie 50-60 stopni, na powrocie: 45-55 stopni.
      Zastanawia mnie zużycie gazu. Na razie abstrahuję od tego jakiej wielkości jest dom, jaka temperatura na zewnątrz, itd. Przy współczynniku konwersji 11,022kWh/m3, z prostych obliczeń wynika że kocioł o mocy maksymalnej 11kW, nawet gdyby pracował cały czas z pełną mocą, to powinien zużywać niecały 1m3 na godzinę. Czyli dobowo wychodzi max. około 24m3, zakładając 100% sprawność, a przecież dla kondensatów sprawność wynosi nawet powyżej 100% (wsp. konwersji nie uwzględnia odzysku ciepła z kondensacji). Tymczasem gdy kocioł pracuje z mocą około 75%, to zużycie wynosi nawet 27m3.
      Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi ten fenomen? Tak jak wspominałem, kocioł był serwisowany, sprawdzano temperaturę spalin, czyszczono palnik, itd. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że ograniczenie mocy do 11kW nie działa.
    • Przez David5
      Dzien dobry. 
      Mam problem z zalozeniem pieca kondensacyjnego I musze wybrac piec z otwarta komora spalania. 
      Znalazlem dwa piece 
      Brotje energy top otwarta komora dwu biegowy za cene 2700
      I druga opcja to Buderus u044 otwarta komora. 2900

Piec bedzie uzywany tylko jako jednobiegowy do CO wylacznie. 
      Bedzie wlaczany sporadycznie przyciskiem a nie z termostatu. Czy brotje moze byc wlaczany kiedy sie chce z kontaku? 
      Ktory bylby bardziej trwaly? I oszczedny?
      Pozdrawiam 
      David 
    • Przez pawelpat
      Dzień dobry,
      posiadam kocioł kondensacyjny Buderus GB062 14kw V2 + sterownik Buderus RC310 + w każdym pomieszczeniu regulatory pokojowe przewodowe firmy TECH ST294 + sterownik zewnętrzy pogodowy. Powierzchnia grzania 132 m2. Nowy dom. Dobrze ocieplony. Dwa rozdzielacze : dół i góra.
      Problemy do rozwiązania :
      - brak możliwości ustawienia ządanej temperatury w wybranym pomieszczeniu
      - gdzie zainstalować sterownik RC310 i jak go skonfigurować
      Stan faktyczny :
      - RC310 jest zainstalowany w salonie wraz z sterownikiem TECH ST294
      - Ustawiona temperatura na RC310 to 21,5C  tym samym łazienka nie jest w stanie uzyskać większej temperatury niż zadane 21,5 na RC310. Czy sterownik RC310 zainstalować w łazience (pomieszczeniu gdzie jest najcieplej) ?? a resztę pokojów i salon regulować na STEROWNIKU ST294 ?
      Zalecenia pierwsze serwisanta Buderusa :
      - na sterownikach pokojowych ustawić zawyżone temperatury by siłowniki były nonstop otwarte i na RC310 ustawić 21,5C , zwiększyć przepływ na rozdzielaczu na łazienke, może dogrzeje... = niestety nie udało się dogrzać...
      Zalecenie drugiego (innego) serwisanta Buderus (instalatora tej instalacji)  :
      - ustawić na sterowniku RC310 w salonie temperature dla łazienki 24C stopnie i ustawiać na regulatorach pokojowych TECH i w salonie zadane mniejsze temperatury .
      Według mnie tu jest coś źle zaprojektowane, czy nie ma regulatorów pokojowych Buderus które mogą na bieżaco informować kocioł o spadku temperatury zadanej i urochomienie grzania ? Jeżeli w miesjcu gdzie jest RC310 temperatura będzie uzyskana i kocioł będzie nie pracował a w pozostałych pomieszczeniach będzie zimno to jest to bez sensu rozwiązanie. Przesyłam kilka zdjęć ustawień RC310 oraz wyglądu rozdzielacza. 

• Przez marche
      Cześć wszystkim,
      jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich!
      A teraz do sedna:), w sierpniu 2018 roku wymieniłem piec z podajnikiem na ekogroszek na kocioł
      gazowy kondensacyjny Buderus gb72-20(v2). Aktualnie próbuję dojść do optymalnych ustawień tak by
      spalanie gazu było jak najmniejsze przy zachowaniu odpowiednich warunków temperaturowych w domu. 
      Charakterystyka instalacji:
      Piec gazowy Buderus gb72-20(v2) + sterownik rc310 + czujnik temp.zew.
      Piec podłączony do instalacji CO za pomocą wymiennika
      Instalacja CO otwarta, pojemność instalacji 220litrów, grzejniki nowe, alumioniowe, rury CO izolowane
      Łącznie ok 18 grzejników średnio po 15 żeberek
      Brak podłogówki, jeden obieg grzewczy.
      Piec podgrzewa wodę cwu - pojemność zbiornika cwu 150l, 3 os. w domu.
      Na grzejnikach zamontowane zawory, otwarte na 3/4/5 - odpowiedni komfort cieplny w każdym pomieszczeniu
      Dom:
      3 kondygnacje (piwnica, parter i poddasze)
      piwnica (w całości pod ziemią) ogrzewana w części (w części nieogrzewanej ok. 16-17st.C), parter i poddasze ogrzewane w całości
      ściany trójwarstwowe (tynk, cegła kratówka 12cm, styropian 15cm (0,040), pustak max 25cm, tynk), na stropach po 5cm styropianu xps, dach ocieplony 20cm styro (0,040)
      okna nowe dwuszybowe, szczelne
      powierzchnia ogrzewana (piwnica, parter, poddasze) - 285m2 (837m3)
      zapotrzebowanie na ciepło wyliczone w projekcie to 90kWh/m2/rok
      Aktualnie to co ustawił mi instalator (robił on również pierwsze uruchomienie) to ustawienie regulacji wg temperatury wewnętrznej. Sterownik ustawiony w centralnym miejscu w domu. Temperatura ustawiona na 21,5st.C między 6:00-22:00 i 21,0st.c między 22:00-6:00.
      Aktualnie zużycie gazu od 15 sierpnia 2018r. do 31 grudnia 2018r - wynosi 1915m3 (ok.140dni) gazu z czego ogrzewanie CO zostało załączone w połowie września.

Zużycie gazu na cele CWU to 0,9m3 gazu dziennie - gaz na cele CWU: 126m3
      Zużycie gazu na ogrzewanie CO (105dni): 1789m3 - średnio 17m3 na dzień.

Z tego co czytałem na forum i również z tego co sobie wyliczałem z zapotrzebowania to zużycie gazu jest znacznie za duże.
      Jak macie ustawione piece, jakie średnie zużycie gazu jest u Was przy podobnym zapotrzebowaniu na ciepło? Jak u Was ustawiony jest piec by uzyskać dobry komfort cieplny do minimalnego zużycia gazu.

dzięki za wszelkie wskazówki

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.