Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ocieplić Taki Strop


pawlop

Rekomendowane odpowiedzi

W płytach to masz najczęściej 120x60 cm albo 100x50 cm, więc sporo odpadów nieuniknionych. W Twoim przypadku to tylko bela 120 cm i ciąć na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w płytach o szerokości 60cm to będzie brakowało po około 1-4cm więc taką szparę chyba będzie łatwiej zapchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że koledzy nie praktykowali nigdy w układaniu płyt na inną szerokość niż sama płyta to może podpowiem że dla max oszczędności a jednocześnie dla uniknięcia mostków cieplnych płytę przecina się po skosie na pół a następnie rozsuwa do szerokości jaka jest do wypełnienia nie pozostawiając szpary w miejscu cięcia . Pozostają wtedy dwa małe kliny które się odcina . Przy większej ilości warstw linia kolejnego cięcia z poprzednią powinna tworzyć X , natomiast linia pozioma powinna zachodzić na poprzednią z przesunięciem nie mniejszym niż  grubości pojedynczej płyty . 

Sam tak robiłem i w sumie to proste a wiedza z książki chyba z 1975 roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To już jest wyższa szkoła jazdy takie ocieplenie stropodachu pianką poliuretanową, dlatego ja stwierdziłem, że to fachowcom zlecę  ***. Lepiej zapłacić i mieć z głowy niż samemu coś dłubać i czas tracić. Jakoś nie mam smykałki do takich robót ani nawet narzędzi porządniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przykleiłem styropian grafitowy bo taki mi się trafił z wyprzedaży o grubości 8cm i nie zachodzi na krokwie ale kleiłem na klej w piance i trzyma jak trzeba a resztkami kleju pouzupełniałem szpary po cięciu. Niestety nie czuję jakiejś spektakularnej różnicy gdy chodzę po podłodze, myślałem, że od podłogi będzie cieplej ale może to ja oczekiwałem zbyt dużego WOW  ;).

Ogólnie dzięki za podpowiedzi. resztę piwnicy też tak ocieplę ale jak znowu trafi się styropian w wyprzedaży. Nie wiem tylko jak będzie z kotłownią ale na chwilę obecną nie wiem gdzie będzie więc muszę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.