Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Do Mieszkania 75 M


master4789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kotła do mieszkania  75 m2. Aktualnie mam dwie propozycje:

Jeden z ostatnich junkersów ceraclass z otwartą komorą lub Viessman vitodens 050-W. Co jest lepszym rozwiązaniem na chwilę obecną? Oszczędność na kondensacie przy mieszkaniach podobno jest niewielka i w moim przypadku wiąże się z koniecznością wpuszczenia rury w komin. Chcę kupić kocioł który posłuży mi co najmniej 10 lat a w razie awarii będzie w miarę tani w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  długi masz ten komin, bo  podejrzewam  że  potrzebne będzie wpuszczenie rurki  choćby plastikowej  to koszt  ok  30zł za 1mb. Ceny  pieców  zwykłych i kondesacyjnych porównywalne a  mniejsze  prawdopodobieństwo  ulatniania się  czadu  przy kondensacie  .A i  rachunki  powinny być ciut mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin ok 5m bo jest nade mną jeszcze jedno piętro. Co do czadu to od dawna mam zakupiony czujnik i przeprowadzam regularne przeglądy.

 Mam ofertę na junkersa z montażem za 3300 albo viessmann za 6000. Plus viessmana taki że serwis i sklep mam 100 m od mieszkania. Tylko że z tego co przejrzałem forum to o tym modelu nie ma dobrych opinii, ale też informacje się wykluczają bo raz jest napisane że został wycofany z produkcji i to co jest to wyprzedaże z magazynów a innym razem, że to stary piec montowany tylko przez deweloperów. Jestem laikiem ale nie wiem czy jakakolwiek firma może sobie pozwolić na hurtową sprzedaż kotłów niskiej jakości, bo gdybym kupił mieszkanie od dewelopera z piecem viessmanna, który by miał cały czas jakieś problemy to wiadomo, że już więcej bym go nie kupił. 

Im więcej czytam tym mniej wiem. Proszę o pomoc w wyborze. Chcę kupić piec, którego nie będę musiał zbyt często naprawiać i posłuży mi co najmniej 10 lat. Czy ten viessmann rzeczywiście jest takim trefnym produktem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem  w trakcie  budowy i  wyboru instalacji  i osprzętu. Ale już poczytałem nie   20  wątków i troche  połapałem.

Ja nie   zdecydował bym sie na  piec  starego typu  przy  takim metrażu. Kondensat i   200zł na rurki i  kapelusz na dach  i  kondensacyjny  malutki   Imergas vitrix TT 12KW  to  maks   ,  są  jeszcze jakieś  mneijsze  chyba  o nazwie  ONE. A i jeszcze  pytanie  1  czy  2  funkcyjny masz obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać - 2-funkcyjny. Dlaczego nie zdecydowałbyś się na piec starego typu? Biorąc pod uwagę że obecnie przy 17 letnim junkersie za gaz do cwu, co i kuchenki płacę rocznie ok 1800 zł. to ten kondensat raczej mi się nie zwróci zbyt szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  jaka masz różnice w  zakupie  2  -funkcyjnego   zwykłego  a  kondensata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  dowiadywałeś  sie ile  by  kosztowały tych samych  firm  2-funkcyjne  kondensaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popatrzyłem  faktycznie   zwykłe  piece  od  kondensatów  2-funkcyjnych  są droższe, nie  wiedizałem  bo  nigdy na  nie  nie patrzyłem.

Faktycznie   za  ok 3tys  można kupić   Junkersa, San Dival , Budresa, Imergassa  i   wszystkie  będą  miały  podobne  moce  kotła  al e na  pewno nie  wybrał bym  2x droższego  Veissmana. Za  co  płacić i kiedy  ty  to  odrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za  komin chcą  cie  dobrze   skroić   chyba  bo 1mb komina  dwuściennego kosztuje ok 110-120zł  czapka na góre z 80  kolano dolne  100zł.

ale ten junkers to stary typ a  viessman  kondenast. No i ważne jak  działa u  ciebie wentylacja  grawitacyjna  jeśli  dobrze  to oki  ale jak   nawiewa do  środka  to  wolał bym negocjować  kondensata  dla   bezpieczeństwa i poszukać  tańszy  piec  może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w okolicach Warszawy są takie ceny za montaż. Dzięki za pomoc. Co do bezpieczeństwa  to teoretycznie od kiedy kupiłem mieszkanie (3 lata) to co roku kominiarz nie ma zastrzeżeń, choć ja sam czasem czułem jak w jednej z toalet wdmuchuje do środka, ale to pewnie z powodu zbyt szczelnych okien. Jak je rozszczelniłem to było ok. Na wszelkki wypadek kupiłem też czujnik czadu, a jak zdecyduje się na junkersa to dokupie czujnik gazu.

Problem polega na tym że z tego co udało mi się usłyszeć to wszyscy sprzedawcy mówią to co klient chce usłyszeć, a żeby kupił ich produkt.

Chcą wcisnąć stary typ pieca (z otwartą komorą) to mówią np że teraz te piece to już nie to co 10 lat temu i  żeby kupować te wyprodukowane przed 2017 rokiem bo im nowszy model tym bardziej się będzie psuł. Tylko że z tego co się orientuję to kotłów z otwartą komorą nie produkują już od mniej więcej końca 2015 roku a to co sprzedają to resztki których nie zdążyli sprzedać.

Pytam u faceta z kondensatami to mówi, że otwartej komory nie ma już praktycznie na rynku ze względów bezpieczeństwa, a prawda jest taka, że ich nie ma bo w unii wymyślili że są za mało ekologiczne i zużywają za dużo gazu.

Na forach też nie wiadomo komu wierzyć. Jak się nie ma znajomego sprzedawcy/ instalatora to większość będzie starała wcisnąć swój produkt i dotyczy to wszystkich  dziedzin życia a nie tylko ogrzewania.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grzania CW gazu wyjdzie tyle samo kondensat ma przewagę przy grzaniu CO, jak są duże grzejniki , przewymiarowane gabarytowo to kondensat może się w ciągu 2-3 lat zwrócić.

Można jeszcze o Termeta  lub o Immergasa spytać.

 

Czy są przewymiarowane to nie wiem bo zupełnie się na tym nie znam.  Nawet nie wiem jak to sprawdzić. Na każdą sypialnie 10 m2 jest grzejnik purmo o szerokości 70 cm. W salonie połączonym z kuchnią o pow. 30 m są dwa . Jeden 100 cm drugi 60 cm.

 

Junkersa i viessmanna brałem pod uwagę ze względu na popularność co wiem że nie zawsze powinno być wyznacznikiem. 

 

Czy jest jakaś różnica w jakości  pomiędzy piecami które brałem pod uwagę a tymi które Ty wymieniłeś? Immergas mnie zaczął ciekawić ze względu na 5 lat gwarancji, a o termecie nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrów twojego mieszkania, ale te grzejniki przy -20C będą potrzebowały ponad 60C na zasilaniu , czyli kocioł będzie wychodził po za kondensację.

 

Do samych grzejników  i CW Immergas będzie OK, podobnie z resztą jak Termet.

Termet to polska produkcja, w miarę prosty w naprawie i części też w miarę tanie i dostępne, a serwis w każdym miasteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie wychodził poza kondensację czyli kondensat będzie się zwracał?

 

 

Co do termeta to trochę mnie zaskakuje ich akcja 7 lat gwarancji ale przy wydawaniu kupy kasy na jakieś pakiety gwarancyjne przy przeglądach, a i koszt samego przeglądu rocznego jest wg mnie wysoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No  widzsz ja jestem w trakcie budowy  i tez  już  zaraz  zaczynam  zabawe z  instalacjami i  myslałem o  Vailancie. Po przeczytaniu   tego   forum i  i innego   słynnego budowlanego    zeszłem na ziemie i nie  warto  płacić  2 tys  wiecej  bo    raczej to się nie  zwróci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w wykonaniu  pomiędzy vitodensem 050 i termetem Ecodens silver25? 

Ja bym brał silvera 20, mam red by termet 25 - to to samo co silver 25, tylko sterowanie od gold plusa. Silver 20 ma mniejszą moc minimalną, a wydatek CWU różni się tylko 2 litrami. Jeśli teraz miałbym wybierać, to z pewnością wziąłbym silver20, w tych kotłach masz możliwość osobnego ustawienia obrotów wentylatora dla potrzeb CO i CWU. (obrotami ustawiasz moc minimalną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 do Sambor - widzę że  masz  pojęcie   a ja podepnę  się pod temat  ogrzewanie- moje mieszkanie ma 70 m2i myślę o wymianie 17letniego junkersa euroline 2 -funkcyjnego /oszczędny to on nie jest , a teraz zaczyna szwankować/ i myślę o termecie silver 20kw   mam w kominie wsad z nierdzewki  czy to wystarczy do podpięcia ?? moje mieszkanie jest narożne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kominie masz pojedynczy wkład, więc trzeba do niego wstawić drugi wkład na spaliny, a ten obecny zostawić na powietrze do kotła, coś jak na rys poniżej.

Średnica rury spalinowej zależy od jej długości i ilości zakrętów, dobierze to albo serwis albo w instrukcji kotła sąjakieś wytyczne.

 

post-18578-0-51274600-1517504865_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.