Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

wojtekkowal

Ceny Węgla W 2018 Roku.

Rekomendowane odpowiedzi

No tak.

Ale ja rocznie spalam 30-35 ton. A teraz to i tak mało, bo jeszcze nie tak dawno dobijałem do 80-ciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2018 o 14:16, form napisał:

Zajechałem dziś na skład rozpoznać sytuację. Węgle powoli lecą w dół o 20-50 zł w zależności od ceny i tak z kosmosu wziętej. Miał z 550 poleciał na 540, ale w niczym nie przypominał ubiegłorocznego. Właściciel mówił, że w ogóle jest ogromny kłopot z miałami, bo to co jest teraz dostępne na rynku to jeden wielki syf, trochę wstyd ludziom sprzedawać, a zapowiada się, że z miałem będzie jeszcze gorzej i jeszcze drożej. Za to większej od miału frakcji węgla pełny wybór, towar pierwsza klasa tylko ceny wciąż dla idiotów... W ubiegłym roku, w maju przed podwyżkami, wziąłem zapas 4 ton na 2 lata, więc nie muszę w tym roku kupować, ale po sezonie miejsce na tonę w kotłowni jest, a natura nie znosi próżni ;) Na siłę jednak syfiatego opału kupował nie będę. Nie ma dobrego to nie, bez łaski.

Z powodu jak wyżej nie kupiłem w tym roku węgla i już nie kupię, bo odwiedziłem parę składów przed weekendem :) Miał po 540 zł wczesną wiosną leży teraz po 580-590 w zależności od składu, tylko jest jeszcze gorszy. Ciekawe z czego wynika 10% podwyżki... Miał blisko przekroczenia psychologicznej bariery 600 zł. Frakcja ekogroszek po 820-850 zł najtańsza, a zdrowo ponad 1000 zł podobno krajowa. Tyle, że ten miał i ekogroszek po 820 też krajowy niby, wszystko z polskich kopalń, mocne 28-30 dżuli panie.

Jaaasne :) Jeżeli sytuacja na wiosnę 2019 się nie zmieni to kupię 2t miału z pgg, bo takiego syfu jak teraz mają na składach to jak długo żyję nie widziałem.

Żeby na Śląsku nie było węgla... O tempora, o mores!

Edytowane przez form

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.07.2018 o 20:52, mkaczko napisał:

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Nie używam, ale wydaje mi się, ze można tę sygnaturę wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

????

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z powodu jak wyżej nie kupiłem w tym roku węgla i już nie kupię, bo odwiedziłem parę składów przed weekendem :) Miał po 540 zł wczesną wiosną leży teraz po 580-590 w zależności od składu, tylko jest jeszcze gorszy. Ciekawe z czego wynika 10% podwyżki... Miał blisko przekroczenia psychologicznej bariery 600 zł. Frakcja ekogroszek po 820-850 zł najtańsza, a zdrowo ponad 1000 zł podobno krajowa. Tyle, że ten miał i ekogroszek po 820 też krajowy niby, wszystko z polskich kopalń, mocne 28-30 dżuli panie.
Jaaasne :) Jeżeli sytuacja na wiosnę 2019 się nie zmieni to kupię 2t miału z pgg, bo takiego syfu jak teraz mają na składach to jak długo żyję nie widziałem.
Żeby na Śląsku nie było węgla... O tempora, o mores!
Jak byś znał specyfikę rynku to byś wiedział co I jak ;) z racji że na rynku nadającym do palenia weglem zostało kilka kopalni polskich: wesoła ( 29mj), Chwałowice( 27mj ), Bobrek ( 28mj), Piekary ( 25) to nie dziw się że takie parametry deklarowane podaje na składach. Węglem rosyjskie, kolumbijski mają kaloryczność od 23-26 mj. Miały w sprzedaży są głównie importowane i moim zdaniem bardzo dobrej jakości . Ale to wszystko musi być na porządnym składzie .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Był tu taki jeden reklamiarz który twierdził że Kolumbijski wegiel ma 31 Mj . olać go ale nikt tu nie wspomniał o pelecie warmo , dla mnie ciut za drogie bo mam ze składu Chwałowice po 800 a Piasta po 760. mowa o ekogroszku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi