Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej miejscowości Energo obniżyło ceny węgla rosyjskiego o 100 zł

post-20916-0-83012100-1523355729_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechałem dziś na skład rozpoznać sytuację. Węgle powoli lecą w dół o 20-50 zł w zależności od ceny i tak z kosmosu wziętej. Miał z 550 poleciał na 540, ale w niczym nie przypominał ubiegłorocznego. Właściciel mówił, że w ogóle jest ogromny kłopot z miałami, bo to co jest teraz dostępne na rynku to jeden wielki syf, trochę wstyd ludziom sprzedawać, a zapowiada się, że z miałem będzie jeszcze gorzej i jeszcze drożej. Za to większej od miału frakcji węgla pełny wybór, towar pierwsza klasa tylko ceny wciąż dla idiotów... W ubiegłym roku, w maju przed podwyżkami, wziąłem zapas 4 ton na 2 lata, więc nie muszę w tym roku kupować, ale po sezonie miejsce na tonę w kotłowni jest, a natura nie znosi próżni ;) Na siłę jednak syfiatego opału kupował nie będę. Nie ma dobrego to nie, bez łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie za to na lokalnym składzie ekogroszek chwałowice " luzem " poleciał w górę z 850 zł na 900 zł, i gdzie tu obniżki :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem na myśli orzecha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski węgiel orzecho-kostka

(Kuzbass 24 Mj) przy trójce ton gotówką to po 690 zł i dowóz za free do 20 km.

Ogólnie na składach węgla nie zaciekawie. Na czerwiec/lipiec planowana przywózka ruska powyżej 28 Mj. post-22868-1524154502,6506_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie stwierdzic czy to to samo ale do konca swojej przygody z kotłem bede odradzal prestige. Juz 3 krotnie kamienie zablokowaly podajnik.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy będę dobrym prorokiem ale PGG chyba coś będzie zmieniać z cenami, bo na stronie nie ma dostępnej szczegółowej oferty i cen poszczególnych kopalń. Jest jedynie cennik sklepu internetowego. Być może będzie pierwsza w tym roku  (jedyna?) obniżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł Skarbek Bobrek z transportem za 1100 zł, ułożyłem tonę w piwnicy i się rozejrzałem i jeszcze chyba jedną tonę upchnę, chyba zadzwonię na dniach wynegocjować cenę. A teraz dał mi uprzejmy Pan przeszło 160 zł na tonie, może jeszcze coś opuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym już zakupić ekogroszek na nowy sezon a że mieszkam 50 km od Terespola to ruska mam duży wybór. Ceny workowanego zaczynają się od 660 zł do 900. Brunatny rosyjski workowany około 600. Skarbka Bobrek mogę zakupić po 1060 w okolicy. Z tego co zauważyłem to są trzy rodzaje węgla rosyjskiego:

Brunatny

Najtańszy kamienny 24-25 deklarują (pewnie jakos jak czarna perła)

Wysokokaloryczny 28 (mocno błyszczący podobno)

Jeden skład powiedział że do węgla dodaje antracyt i to zmniejsza zużycie.

Najlepiej byloby kupić po woreczku i przetestować ale niestety piec w domu wygaszony bo nie mieszkam jeszcze.

 

Panowie doradzcie co kupić a może ktoś mieszka w tej okolicy i ma sprawdzonego dostawce.

Pozdrawiam

 

Ps ekogroszek rosyjski luzem przy zakupie 24 ton (całej ciężarówki) zaczyna się od 360 zł do 480.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gornictwo.wnp.pl/normy-jakosci-dla-wegla-przyjete-przez-rzad,318966_1_0_1.html

 

Ciekaw jestem jak to co w linku wpłynie na zaopatrzenie na składach w towar importowany, bo papierek jednak będzie potrzebny.

 

Nie wgłębiałem się specjalnie w temat i szczegółów nie znam ale ciekawe czy oprócz zakazu podlewania wodą jest nakaz składowania pod zadaszeniem? Albo czy oprócz zawartości siarki jest wymóg odnośnie zawartości kamienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciągle bije z myślami czy kupić Silvera bo jest teraz za 880. Można go wziąć również w workach jutowych prosto od producenta. Widziałem negatywne opinie głównie w kwesti wilgoci a co za tym idzie niedowagi stąd moje wątpliwości. Doradźcie prosze. Kupował ktoś noże ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę ze nie ma wyboru opakowania. Na stronie można tylko wybrać worek foliowy. Jak byłby w jutowym to sam bym go kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.