Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2018 o 14:16, form napisał:

Zajechałem dziś na skład rozpoznać sytuację. Węgle powoli lecą w dół o 20-50 zł w zależności od ceny i tak z kosmosu wziętej. Miał z 550 poleciał na 540, ale w niczym nie przypominał ubiegłorocznego. Właściciel mówił, że w ogóle jest ogromny kłopot z miałami, bo to co jest teraz dostępne na rynku to jeden wielki syf, trochę wstyd ludziom sprzedawać, a zapowiada się, że z miałem będzie jeszcze gorzej i jeszcze drożej. Za to większej od miału frakcji węgla pełny wybór, towar pierwsza klasa tylko ceny wciąż dla idiotów... W ubiegłym roku, w maju przed podwyżkami, wziąłem zapas 4 ton na 2 lata, więc nie muszę w tym roku kupować, ale po sezonie miejsce na tonę w kotłowni jest, a natura nie znosi próżni ;) Na siłę jednak syfiatego opału kupował nie będę. Nie ma dobrego to nie, bez łaski.

Z powodu jak wyżej nie kupiłem w tym roku węgla i już nie kupię, bo odwiedziłem parę składów przed weekendem :) Miał po 540 zł wczesną wiosną leży teraz po 580-590 w zależności od składu, tylko jest jeszcze gorszy. Ciekawe z czego wynika 10% podwyżki... Miał blisko przekroczenia psychologicznej bariery 600 zł. Frakcja ekogroszek po 820-850 zł najtańsza, a zdrowo ponad 1000 zł podobno krajowa. Tyle, że ten miał i ekogroszek po 820 też krajowy niby, wszystko z polskich kopalń, mocne 28-30 dżuli panie.

Jaaasne :) Jeżeli sytuacja na wiosnę 2019 się nie zmieni to kupię 2t miału z pgg, bo takiego syfu jak teraz mają na składach to jak długo żyję nie widziałem.

Żeby na Śląsku nie było węgla... O tempora, o mores!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????



Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu jak wyżej nie kupiłem w tym roku węgla i już nie kupię, bo odwiedziłem parę składów przed weekendem :) Miał po 540 zł wczesną wiosną leży teraz po 580-590 w zależności od składu, tylko jest jeszcze gorszy. Ciekawe z czego wynika 10% podwyżki... Miał blisko przekroczenia psychologicznej bariery 600 zł. Frakcja ekogroszek po 820-850 zł najtańsza, a zdrowo ponad 1000 zł podobno krajowa. Tyle, że ten miał i ekogroszek po 820 też krajowy niby, wszystko z polskich kopalń, mocne 28-30 dżuli panie.
Jaaasne :) Jeżeli sytuacja na wiosnę 2019 się nie zmieni to kupię 2t miału z pgg, bo takiego syfu jak teraz mają na składach to jak długo żyję nie widziałem.
Żeby na Śląsku nie było węgla... O tempora, o mores!
Jak byś znał specyfikę rynku to byś wiedział co I jak ;) z racji że na rynku nadającym do palenia weglem zostało kilka kopalni polskich: wesoła ( 29mj), Chwałowice( 27mj ), Bobrek ( 28mj), Piekary ( 25) to nie dziw się że takie parametry deklarowane podaje na składach. Węglem rosyjskie, kolumbijski mają kaloryczność od 23-26 mj. Miały w sprzedaży są głównie importowane i moim zdaniem bardzo dobrej jakości . Ale to wszystko musi być na porządnym składzie .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Był tu taki jeden reklamiarz który twierdził że Kolumbijski wegiel ma 31 Mj . olać go ale nikt tu nie wspomniał o pelecie warmo , dla mnie ciut za drogie bo mam ze składu Chwałowice po 800 a Piasta po 760. mowa o ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

zobacz to: http://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-1t.html

2% popiołu i 0 spiekalności (dla mnie super) dosłownie biały pył :) a zakupy lepiej robić w czerwcu!

Pozdrawiam. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy myślicie, że z wejściem od 4 listopada ustawy o kontroli jakości węgla, znikną przekręty z sprzedawaniem ruskiego węglą pod nazwami polskich kopalń? Czy kupując np. Staszica będzie to faktycznie Staszic, czy dalej będzie to loteria, skąd ten węgiel jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w pepni z kolega a poza tym chodzi o kontrole a nie skad jest ten wegiel,

pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lubelskisamuraj napisał:

Niezła promocja na Czarny Piątek wpadła na ekogroszku STABEK- jest za 749 zł do 26 listopada. Czarny Piorun (stabek 27 MJ) za 849 zł. Chyba lepszej oferty nie ma, nawet Perła jest za 799. 

http://czarny-piorun.pl

http://stabek.pl

Pali ktoś czarny piorun? Jak się sprawuje, warto go kupić czy lepiej za te sama cenę 800kg peletu varmo kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Janikp80 napisał:

Pali ktoś czarny piorun? Jak się sprawuje, warto go kupić czy lepiej za te sama cenę 800kg peletu varmo kupić? 

poglądowo polecam, widać jak się spala, że bez spieków itp. Chociaż nie polecam brać pana Kamila testów na poważnie, bo on wychwala tylko te groszki za które dostaje kase. Nawet się z tym nie kryje, polecam poczytać zakładkę „o nas” na strone marketgrzewczy.pl. Koleś robi nas wszystkich w bambuko.

Tu widać Stabek nie posmarował, więc polecenia nie dostał. 

Ja zamówiłem, jak dojdzie to napisze jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było bardziej niż pewne że Pan K. nie  robi tego od tak bo to lubi. Każdy orze jak może. Zresztą jeśli ten sklep będzie wyglądał tak że tam będzie tylko opał sprawdzony a nie "sprawdzony" to ma rację bytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kamilu ...... jadą po Panu..... zaraz  będzie Pan ogłoszony dystrybutorem uranu na UE........ jeszcze parę postów i na pewno....

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.... powiesz co myślisz i już jesteś na mównicy....Nie jadą, i nie mam nic przeciwko temu co robi Pan Kamil. Ty tylko mój komentarz.... nie zawsze jest tak jak Ci się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten diablo i ogień to czasem nie jaret jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego to jest mieszanka pieklorza, ze skarbkiem w proporcji 1% pieklorza + 1% sarbka + 98% fantazji

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, berthold61 napisał:

Tylko pytanie którego pieklorza bo te nazwy się mieszają i jedni pieklorza nazywają Chwałowicki a drudzy z Piekar bodajże .

Z tej kopalni koło Łodzi :)

Przepraszam ale oczywiście to były żarty, Założenie że ruski węgiel to ten sam co ..... x,y, z,a b,c ..... jest co najmniej śmieszne, nie wiedząc faktycznie skąd przyjechał i kto importował... a wypowiedzi niektórych kolegów zakrawają o pomstę.... Znakiem tego że u ruskich jest tylko jedna kopalnia i tylko z niej jest wysyłany węgiel do Polski.

Godzinę temu, Oldek napisał:

Diablo to ten sam produkt co Ogień, tylko drożej.

Kolego OLDEK .... inny rejon Rosji....A jak inny?..... Co najmniej 2 tys.km różnicy.

Z całym szacunkiem dla Ciebie i proszę abyś mnie źle nie odebrał, moja wiedza w tym przypadku oparta jest nie na wiedzy internetowej tylko ze "źródła".

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie o różnicę w km. mi chodziło. W Rosji 2 tys. km. to jak rzut beretem. Jasne, w Polsce kopalnie są od siebie oddalone o kilka km. i różnica w wydobywanym węglu jest kolosalna. Musztardę sarepską można produkować i w Sanoku i w Sopocie. A jak już jesteś tak blisko "źródła" to który produkt byś wybrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.