Skocz do zawartości
IGNOROWANY

10Kw Fotowltaiki Dobrej Jakości Poniżej 25Tys Złotych? Sprawdźmy To Możliwe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na instalacja fotowoltaiki. Dzwoniłem

do firm i ceny oscylują w granicach 35-45tys zlotych. W takim przypadku instalacja nie jest zbyt dobrym interesem.

 

Zastanawiam się czy jest możliwość zakupu trochę większej ilości sprzętu od producenta na własna rękę. Liczę ze uda zbić się cenę poniżej 25tys złotych zlecając tylko montaż, bez kompleksowej usługi. W innym poście udostępniłem wstępne/amatorskie obliczenia i przekopiuje je tutaj:

 

 

Przyjąłem wartość obliczeń do paneli na dachu o mocy 10KW (10 000W)

 

Cena Paneli które znalazłem= 0,285€ za 1W przy euro liczonym po 4,22PLN

 

1W=1,23PLN

 

 

 

1.Panele 10Kw= 12 300PLN

 

2.Na wysyłkę przyjmuje kwotę 1500zl z terenu Niemiec do Warszawy.

Optymistycznie 1000zl

 

3.Inwerter do 10KW- ceny wahają się od 6000 do 11000PLN brutto

Optymistycznie 7000brutto

 

4.Listwy montażowe 1500PLN

Pozostałe elementy 1000PLN

Optymistycznie listwy i pozostałe elementy 2000PLN

 

5.Montaz 3000PLN

Optymistycznie 2000PLN

 

6.Nieuwzglednione koszty 1500PLN

 

REALNIE

1.- 12 300

2.- 1 500

3.- 9 000

4.- 2 500

5.- 3 000

6.- 1 500

SUMA: 29 800PLN zwrot po około 8,5 roku

 

 

Bardzo OPTYMISTYCZNIE

1.- 12 300

2.- 1 000

3.- 7 000

4.- 2 000

5.- 2 000

6.-

= 24 000PLN zwrot po 6 latach i 8 miesiącach

 

 

Tym postem chciałbym uściślić resztę kosztów z pozycji 2. do 6. (W Szczególności pkt 6.”Nieuwzględnione koszty” )

 

 

 

Jeśli ktoś ma namiary na którykolwiek cześć instalacji-sprawdzone inwertery inne panele l, etc. Proszę o podesłania linka- może razem uda się coś ustalić.

 

Czytałem o grupowych zakupach przez kilku klientów indywidualnych. Planuje wysłać zapytanie o jedna większa partie towaru. W takim wypadku producent będzie chciał rozmawiać o sprzedaży bezpośredniej i ewentualnej drobnej negocjacji ceny. Minimalna ilość o jaka planuje pytać to 100Kw paneli, 10 inwerterów po 10Kw, oraz wystarczająca ilość reszty pozostałych elementów które będą potrzebne do złożenia instalacji.

 

 

 

Link do firmy z Hanoweru która znalazłem produkującej ogniwa:

 

https://www.enfsolar.com/pv/panel-datasheet/Polycrystalline/29727?utm_source=ENF&utm_medium=panel_deals&utm_campaign=enquiry_company_directory&utm_content=32675

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kw no co z tym będziemy robić? Topić lód na Grenlandii jak by coto żart koledzy na forum slabo sie znaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze sie da. Inwerter używka 1000€ np danfoss tlx 15 kw rozłacznikbezpiecznikowy 3p+n ochronników pv nie mam bo drogie. Konstrukcja ? Drugiego licznika juz nie trzeba ( mój zabrali do innego klienta) Robota wlasna i będzie ok. Już milcze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze jeden problem o którym Pan nie wiesz 2 elektownie w obrębie 1 stacji trafo a jak bedzie 3 ? Katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade bez ochronników bo 1000zl za firmówke na stringa chcą. Jak jest burza to wyłanczam elektrownie i tyle 4 rok śmiga na inwerterze demobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witami

Kolego @Rafal2018 na 3 kW się piszę jeśli wyjdzie koło 2,5 k za 1kW dobrych paneli.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest celem chętni się znajda, ja wykonam prace z panelami i zaryzykuje przelewem 100 000zl do producenta, ale potrzebuje wiedzy żeby nie popełnić błędów, ze czegoś nie wyliczę/nie przewidzę w kalkulacji.

 

Teraz szukam dostawcy 10 inwerterow po 10KW

 

Później będę musiał znaleść dostawców na resztę podzespołów. Postawie pierwsza próbna 10Kw i zainwestuje więcej jak będzie wszystko działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się proble z podbijanie napięcia przez inwerter, modyfikuje też sinusa- prawo przepływu. Cos co ma wyższy potencjal wpływa tam gdzie jest niższe. Inwerter podbija napiecie do 253v zgodnie z norma póżniej obniża moc! Jest problem z odsprzedażą energii do zakładu a na tym nam zależy? Aby odebrać kiedy jej brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kw to malo optimum to 15kw aby nic nie płacic za ogrzeWanie i za prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się proble z podbijanie napięcia przez inwerter, modyfikuje też sinusa- prawo przepływu. Cos co ma wyższy potencjal wpływa tam gdzie jest niższe. Inwerter podbija napiecie do 253v zgodnie z norma póżniej obniża moc! Jest problem z odsprzedażą energii do zakładu a na tym nam zależy? Aby odebrać kiedy jej brakuje.

Przepraszam, ale pytanie może wydać się banalne/głupie. Co możemy z tym problemem zrobić/ co musimy kupić- ile będzie to kosztowało. (Dodam to do kalkulacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są święta i mam czas podejść do tematu o którym myśle od pół roku. Podchodzę do sprawy bardzo poważnie. Jeśli się uda, to ten post- ścieżki dostawców i problemy jakie mogą wystąpić podczas realizacji będą wskazówka/instrukcja dla pozostałych drobnych inwestorów indywidualnych.

 

Bądźmy szczerzy, ceny paneli spadły w przeciągu ostatnich lat. Niestety ceny jakie proponują firmy wykluczają opłacalność inwestycji. 37-42tys złotych za instalacje 10Kw sprawiają ze ten wydatek może się nigdy nie spłacić..

Moje pobudki do tego przedsięwzięcia są materialno-ekologiczne. Jak ludzie zobaczą ze się opłaca, to tez pójdą w tym kierunku.. Lepiej dobrać większy kredyt na budowę domu i później oszczędzać na kosztach ogrzewania. Dodatkowym atutem jest wartości domu przy sprzedaży którego roczny koszt utrzymanej jest dużo niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem inweter 15kw choć na razie mam 5,6 kw po to aby go nie wymieniac, wystarcza teraz panele i wpinka w następny string

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomia tylko, placilem sporo za prad. Grzalem kominkiem,syf masa roboty przy drzewie teraz panele i pompa i mam taniej niż wcześniej było a konsumpcja prądu u mnie jest ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy poruszyć temat strat energii o których Pan pisał- jakie możemy zastosować rozwiązanie?

 

U nas tez mamy duża konsumpcje prądu. O aucie na prąd które będzie za około pół roku nawet nie wspomnę. Dodatkowo koszty paliwa jakie ponosimy w ciągu miesiąca tez są ogromne. (Trasy 150-200km dziennie)

Mimo wszystko nie chciałbym odchodzić od głównego tematu kosztów i możliwości hurtowego zakupu dobrych inwerterow od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danfoss to tak jak kiedyś mercedes w123 to nie jakieś niemickie gówno. Miałem dużo styczności z danfossem w autumatyce przemysłowej. Grundfos danfoss to nie jest niemieckie. Falownik można przeciążyc, fronius też jest bdb to austiackie patenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskich falowników nie znam co propnują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mocniejszy inwerter bo brakło kasy na więcej paneli, i brak miejsca na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.