Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukuję Kogoś Kto Wstawił By Komin Stalowy.


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś wełnę do mojego wkładu żeby ostatnie trzy odcinki rur ocieplić tu gdzie mam klinkier.

Jak ja zamocować żeby się nie zsuwała, jak ja związać do wkładu? Jakiś drut w koło co 10cm wystarczy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z wełna myślisz że będzie źle?

Do mojego komina potrzeba było by ponad 400 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki wkład już kilka lat. Komin ponad dachem jest nie ocieplony i także z klinkieru .Dodatkowo sam wkład wystaje ponad komin c40cm i nic się nie dzieje, dym śmiga tzn brak dymu tylko para wodna bo palę wyłącznie drewnem. Kominiarz przy czyszczeniu twierdzi, że tam nie ma co czyścić. Z wyczystki kominowej wybieram raz na dwa lata 3 litry pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem już wełnę więc ocieple już te trzy odcinki ponad dachem napewno będzie jeszcze lepiej przynajmniej mi się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie będzie wełna a później perlitem zasypie tylko zastanawiam się czy taki się nadaje bo to jest ogrodowy nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy musi być budowlany?

https://www.olx.pl/i2/oferta/perlit-agro-frakcja-3-6mm-125-l-do-ziemia-torf-CID628-IDoUjco.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perlit ogrodniczy pije wodę jak gąbka. Lepszy keramzyt 25,- PLN za worek 55 l lub w big bagu 2000 l za 620,-PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem tutaj, zakładka "suche zasypy"

 

http://www.perlit.pl/perlit/zastosowanie

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perlit ogrodniczy pije wodę jak gąbka. Lepszy keramzyt 25,- PLN za worek 55 l lub w big bagu 2000 l za 620,-PLN

Zobaczę co będzie się działo po założeniu wełny. Jak nadal będzie para zasypie go czymś i juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego GMAJ28. Widze, że i w Robi też występuje i tańszy nawet. A co oznacza na nim L lub M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Large? Medium? Duży-średni.? Granulacja/frakcja pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok dzięki i w takim razie nie potrzebnie kupowałem wełnę jak tak bo bym za to bez mała miał na cały komin keramzyt lipa jak *** a może ktoś chce odkupić haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #8 z 19 grudnia było o tym pisane. Trzeba było czytać/słuchać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Komin dotarł i pierwszy etap ukończony tzn. wykute już dziury i włożone w kanał spalinowy wyczystka i trójnik z redukcją do czopucha i udało mi się to zrobić bez odsuwania kotła. Jutro tylko wpuścić rury z góry, przykręcić płytę i obserwować.

post-56498-0-96794600-1516303456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład włożony same wkładanie to może trwało 20 minut 8 rur. Ogólnie poszło wszystko pięknie i bezproblemowo. Trochę czasu zajęło ocieplanie wełną wkładu i wykucie otworów pod trójnik i wyczystke. Ale ogólnie prosta robota. Zostało jeszcze dziury zamurować cegłą. Nie wiem jak wyczystke uszczelnić bo mam okrągła ale coś wymyślę może płytą KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz dziurę zamurowywał, to przejścia rury stalowej przez mur owiń sznurem uszczelniającym. Chyba że masz specjalną rozetę.

PS: Jednak nie znalazł się kupiec na wełnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że nie mogę na sztywno tego zrobić. Pytanie jeszcze do znawców czy płytę kominowa (mam z wpustem) montować na dystansach bo wyczytałem gdzieś żeby pod płytę a czapę komina dać 1cm dystanse żeby był ruch powietrza w kanale starym spalinowym?

No niestety wełny nie sprzedałem więc ociepliliśmy 3m. Fajnie się złożyło bo nic nie musiałem ciąć rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kondensacji: wystarczy że wewnątrz wkładu będzie chłodniej niż na zewnątrz. Ten sam efekt, co na rurze zimnej wody wewnątrz ciepłego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego redet, mam pytanie. Co masz na mysli mowiac wsypac wypelnienie? Mialem zalozony ostatnio wklad fi 180 ze stali kwasoodporenj, gdyz piec 5 klasy ma niestety zimne spaliny. Czy powinienem go czyms wokolo wypelinic? Stary komin byl dosc waski 15 na 25 jesli dobrze pamietam, wiec wklad jest owalny, a nie okragly, w kilku miejscach dotykajacy cegly w starym kominie. Poki co rdze zobaczylem tylko w okolicach drzwiczek od wyczystki, ale to chyba z powodu tego ze bylo obmurowane i tam jakas reakcja z zaprawa sie zrobila. Czy wsypanie wypelnienia, to wypelnienie tej walsnie przestrzeni pomiedzy starym kominem, a wkladem?

 

Ups to nie ten watek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wkład jest dużo mniejszy niż kanał należy go unieruchomić/ocieplić wykorzystując materiał niepalny i nienasiąkliwy np keramzyt, perlit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzieki za szybka odpowiedz.. A ja wkleilem to samo pytanie w watku, w ktorym mialem to zrobic wczesniej :P

Czyli jesli wklad wszedl ledwo, ledwo, to juz nie bede go zasypywac. Kominiarz, ktory go zakladal, byl bardzo tresciwy w porownaniu do innych "fachowcow" z ktorymi ostatnio mialem kontakt, a za wklad 10m i robote zaplacilem 3500 tys.

Dal mi duzo rad i wskazowek, ale o tym wypelnieniu nie mowil, wiedzac pewnie ze i tak nie ma na nie miejsca. Niestety jednak przestrzegl mnie, ze nie ma cudow i 5,6 lat i wklad bedzie do wymiany. Dodam, ze jest grubosci 2 mm, co podkreslal kominiarz, mowiac ze wielu zaklada 1mm, tylko po to, zeby wkrotce wrocic do klienta i go wymieniac.

A czy na wyjsciu komina, na dachu masz zalozony jakis daszek kominowy? Ten kominiarz, mowil zeby tego nie robic, ale do niego pada deszcz i snieg co pewnie nie pomaga w zywotnosci wkladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor jest tego wkładu? Ja daszek mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.