Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukuję Kogoś Kto Wstawił By Komin Stalowy.


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o kontakt kogoś kto wstawił by wkład do przekroju komina 25x25cm. Dom ogrzewany kotłem na pellet.

Okolice Maków Mazowiecki.

PS. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat producenta i gatunku stali jaki najlepiej było by wstawić?

Dzwoniłem w kilka miejsc polecają 1.4404 1mm. Czy mógłby ktoś to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wstawiałem sam, średnicy 110mm długość 6m i dwa trójniki i rura do kotła 130mm średnicy z dwoma kolanami w tym jedno z wyczystką kosztowało około 1200 zł stal 1.4404 1mm grubości.

W przypadku większego przekroju komina trzeba by było wykonać wypełnienie albo zastosować wkład ceramiczny który to powinien być dużo trwalszy, co do technologii to nie podpowiem.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to kupowałeś? Widziałem na alldrogo za 1200zl fi180 z stali 1.4404 tylko czy to napewno z tej stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam o jedną rzecz brać komin ze stali 1.4404 czy 1.4828?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do peletu 1.4404 a firma z Wałcza na portalu aukcyjnym znajdziesz, dużo ma zmagazynowane więc od ręki i na co taki duży? Mam 110mm i dla 15kW palnika jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wypełnienie, o którym wspomniał reded, u siebie zastosowałem granulat keramzytowy. Komin murowany 270/270-wkład fi 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj ; reded: robiłeś sam? jakieś wnioski, spostrzeżenia, na co zwracać uwagę podczas montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do peletu 1.4404 a firma z Wałcza na portalu aukcyjnym znajdziesz, dużo ma zmagazynowane więc od ręki i na co taki duży? Mam 110mm i dla 15kW palnika jest ok.

Dlaczego taki duży bo np wyjście z kotła mam 18x18 a kocioł 23 kw myślicie że można wstawić np fi 160? A do czopucha jak się podłączyłes że 110?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa w wyczystkę i na dach zobaczyć czy kanał jest prosty i czy nic nie wystaje, rozkuwamy na dole miejsce w którym ma być trójnik z wyczystką i odejściem do kotła, od góry na linie opuszczamy  elementy jednocześnie składając w kielichach, nie stosujemy żadnych uszczelniaczy, obmurować trójniki (obłożyłem wełną mineralną aby nie pracowało na ciasno) wsypać wypełnienie jeśli potrzeba, zrobić korek z zaprawy i na to końcowy element komina i tyle... z 14latkiem do pomocy cała sobota od organizacji materiału (transport własny) przez wymianę elementów na inny wymiar aż do uruchomienia kotła

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dlaczego taki duży bo np wyjście z kotła mam 18x18 a kocioł 23 kw myślicie że można wstawić np fi 160? A do czopucha jak się podłączyłes że 110?

Mam kocioł olejowy z czopuchem 130mm i do trójnika jest 130mm (trójnik z redukcją na 110), są różne redukcje więc na pewno coś spasujesz, jak nie znajdziesz to ostatecznie ze stali węglowej wykonać (kocioł też z niej jest więc przejściówka z czopucha na średnicę komina trochę "pożyje") i dopiero komin z 1.4404,dla kotła olejowego 27kW zalecana średnica komina 130mm ale czopuch ma możliwość podłączenia nawet 110mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reded dziękuję Kolego za cenne uwagi i wszystkie wskazówki. A co jak komin jest krzywo wymurowany czy ten trochę można przegiąć czy raczej nie da rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wypełnienie, o którym wspomniał reded, u siebie zastosowałem granulat keramzytowy. Komin murowany 270/270-wkład fi 160.

Też sam go montowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym łączeniu trochę się podda ale jak z góry nie widać światła lampki umieszczonej w wyczystce to jest nieprawidłowo i proponuje szukać innego kanału dymnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń popytaj nikt w pysk nie da ale podejrzewam że ze dwa razy tyle co materiał bo podatki doliczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło widać tylko widać w jednym miejscu załamanie idzie komin jakby łukiem delikatnie. Ale jakbym wziął fi 160 to mam jeszcze bez mała 9cm zapasu to chyba bez problemu. Problem będzie tylko z redukcja fi 160 okrągła na fi 190x190 kwadrat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla czego? kawałek blachy 190mm na 190mm w którym wycinamy otwór 160mm kawałek rury kominowej czarnej 160mm trochę płaskownika lub wspawać w czopuch i masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnieć proszę o RCK, dla peletu obowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już jeżeli chodzi o RCK to montaż lepszy jest nad czy pod czopuchem? Dawaliście do RCK trójnik dodatkowy? Widziałem jak kolega SAMBOR kiedyś gdzieś opisywał ale nie mogę znaleźć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa trójniki i po demontażu RCK mam wyczystke pod czopuchem

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem wspólnie ze znajomym budowlańcem ( tzn. on montował, ja pomagałem ) Wszystko odbywało się w zasadzie tak jak opisywał reded. Ważne aby nie skręcać elementów ze sobą. U mnie było stosunkowo nisko, bo tylko 6m. Granulację keramzytu dobrać taką, aby swobodnie się obsypywała wokół wkładu. Kupowane w Cas....mie w workach 50 l (keramzyt izolacyjny L - Leca). Ważne też, aby czopuch trójnika przy przejściu przez mur owinąć sznurem (kompensacja) i dopiero pózniej obmurować. To samo przy "czapie" kominowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana. Ale winowajcą całego zamieszania jest nie ocieplony odcinek wystajacego ponad dachem klinkier o długości 2 metrow. W najbliższym czasie jak pogoda pozwoli ocieplam go i tu pytanko lepiej styropian 5 cm czy wełna? Ktoś ma z tym doświadczenie? Prosiłbym o jakieś rady!

Dziękuję wszystkim za udzielenie wszystkich wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.