Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Gb192I + Rc300 - Jak To Naprawdę Działa


gbbsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam GB192i wraz z KM100, RC300, czujnik zewnętrzny (tylko kaloryfery, bez podłogówki)

Czy ktoś może wie dokładnie, jaka jest różnica w opcji "Sposób regulacji" pomiędzy "Sterowanie wg temp. pom." a "Regulacja temp. pom. z mocą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli spelnione sa odpowiednie warunki, okreslone w ustawieniach, to jest mozliwa praca pompy 24h na dobe.

Ja mam tylko podlogowke wiec pompa pracuje caly czas. Kociol zuzywa energii za ok 18zl miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że opcja "Ochr. przed zamarz." tak na prawdę polega na ciągłej pracy pompy 24h/dobę?

To nie jest prawda. Ochrona przed zamrożeniem uruchamia się gdy kocioł nie pracuje a temperatura wody w kotle spada o temperatury jaka jest ustawiona jako ochrona, kocioł się uruchamia podgrzewa wodę do .... w różnych kotłach są to różne temperatury przeważnie ok 40o C, i wyłącza się gdy gdy zostanie osiągnięta temperatura na powrocie. i tak do następnego spadku. W większości kotłów parametru zmieniać nie można. Ochrona przed zamrożeniem może być też ustawiona na termostacie pomieszczenia czy zdalnym sterowaniu i spadek do temperatury ustawionej jako ochrona powoduje uruchomienie kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona przed zamrożeniem uruchamia się gdy kocioł nie pracuje a temperatura wody w kotle spada o temperatury jaka jest ustawiona jako ochrona.

 

Zgodziłbym się z tobą, gdyby nie to, że na RC300 są tylko następujące parametry do konfiguracji opcji "Ochr. przed zamarz":

- Temperatura zewnętrzna 

- Temperatura pomieszczenia 

- Temp. pomieszczenia i zewn. 

- Wył

oraz druga opcja do ustawienia temperatury.

 

Nic nie ma o temperaturze wyjścia...

 

Dodatkowo w instrukcji do RC300 jest napisane:

"

Temperatura graniczna dla ochrony przed zamarzaniem (wartość graniczna temperatury zewnętrznej):

W tym punkcie menu ustawia się temperaturę graniczną dla ochrony przed zamarzaniem (wartość graniczną temperatury zewnętrznej). Ustawienie to jest skuteczne tylko wówczas, gdy w menu Ochrona przed zamarz. ustawiono Temperatura zewnętrzna lub Temp. pomieszczenia i zewn..

 

Gdy temperatura zewnętrzna przekroczy wartość graniczną dla ochrony przed zamarzaniem o 1 K( °C) i nie występuje zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania,

pompa c.o. wyłącza się.

• Gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej temperatury granicznej dla ochrony przed zamarzaniem, następuje załączenie pompy c.o.

"

 

Najciekawsze jest ostatnie zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Inne pytanie:

Mój piec działa non-stop. Idealnie utrzymuje stałą temperaturę 21stC. Dostarcza tyle energii ile dom traci. Ale...

Co 48h (co do minuty) w historii usterek mam wpis "3F/273 Blokada czas. Przerwanie pracy - palnik i wentylator" (i prawdopodobnie piec się wtedy wyłącza na minutę). Co to znaczy, czy mam się nie przejmować? Czy piec powinien się z jaki powodów co pewien czas wyłączać?

 

Podobno jest to blokada wentylatora przed przegrzaniem. Możliwe to?

 

post-70439-0-44361200-1515335186_thumb.jpg

post-70439-0-08571700-1515335193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.