Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor Elektryczny + Kolektory


Franc27

Rekomendowane odpowiedzi

A co byście chcieli, mi nikt dotacji nie dał. Może dotacja 99% i jeszcze odbiór prądu w stosunku 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w regionie jak są dofinansowane instalacje PV nie można odebrać wyprodukowanego prądu.

Przecież to z jakiego źródła i w jaki sposób było finansowanie nie ma znaczenia dla odbioru bosą to regulacje ustawowe tak jak opust. Jedno co jest różne to okresy rozliczeniowe stosowane przez rejony dystrybucji jak zostało napisane wyżej przez Adama.

 

Kol. elfuczi,

 

Mnie też nikt nie dał grosika na pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacać się będzie tak czy inaczej. Czyste powietrze no i komfort. No i status społeczny im więcej na dachu tym lepiej, to jak kiedyś BMW albo audi w epoce fso. Jak dają dotacje to bierzcie, ja tam wole odebrać nad produkcję w zimie bo trzeba czymś grzać chałupę a słońca brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt inwestycji moj 21 paneli po 550zl inwerter kupiony z demobilu 4200 stelaz do paneli i inne gadżety 3000 robota własna. Pompa demobil 6500 plus serwis 600 robota wlasna osprzęt do pompy 2000 drewno do kominka w poprzednich latach kosztowało od 3500-4000 za zimę teraz kosztuje od 0-150 zl pompa pracuje 3 sezon u mnie. To koszty jakie poniosłem nie biorąc dofinansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie dodać wszystko. Na pewno czeka mnie rozbudowa systemu pv co najmniej o kolejne 5kw bo prądu potrzeba wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbudowa to moc grzewcza, bede ogrzewal garaż, 5kw paneli i marzenie 5kw wiatrak dodatkowo. Zwiekszenie mocy kosztuje kolo 50zl za kw iwnerter chodzi teraz na jednym stringu dwa mam jeszcze wolne tylko jest jeden problem brak czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oświetlenia,to stary komunista nie wiesza nic na choince ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.